+ Ново Мнение
Страница 2 от 4
ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 33

Тема: Trex 500 ESP

  1. #11
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Сега е момента и за цикличните серва. По принцип казват,че е по-добре след като се завърши конструкцията , но аз ги слагам сега, защото когато страниците са отделно по-лесно се окабелява.



    Eто жирото и мотора ( комплекта пристигна с третата версия на този мотор - би трябвало да е най-добра):
    Последна редакция от zbytsam; 13.04.2011 на 11:36.
    Евгени Екимов

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Поставяне на шлаух на кабелите на сервото и подготовка за инсталация:

    Първо най- добре е да размонтираме буксата на сервото. Запомнете кое краче къе е за да не стане беля на по-късен етап:



    Изрязваме си парче от мрезестия шлаух :



    След като сме вкарали кабела в него, поставяме най отгоре малко парче термошлаух -първо откъм сервото и нагряваме със пистолет за горещ въздух (става и със запалка но трябва да се внимава):



    От другия край същата процедура:



    И сме готови:



    Мрежестия шлаух придава естетичен вид , скрива и защитава кабелите и намалява вибрациите. Има го във всякакви цветове и размери, аз избрах оранжево.

    Ето го и сервото, монтирано на тялото:

    Последна редакция от zbytsam; 13.04.2011 на 17:22.
    Евгени Екимов

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Малко снимки и на опашката , но няма почти нищо да описваме по сглобката и, защото всичко е дадено много точно по инструкцията, с хубави схеми и обяснения и не виждам какво може да се добави.



    Варианта с кардан за мен не е добър , но е по-небрежен откъм обслужване и събиране, за това тук се спрях на такъв вариант, но ако решите да взимате клас 450 -просто изключете варианта с кардан, освен ако не кацате наистина меко и плавно, така че опашните лопати да не чукнат земята.



    И вече сглобяването наближава своя край :

    Евгени Екимов

  4. #14
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    Здрасти Евгени,
    честито за хелито да си го караш със здраве!
    Каква е целта на тези шлаухи и няма ли опасност от объркване на каналите по този начин? (на моя 450 беше голяма каша с тези кабели и затова питам)
    Илко Щирков Варна

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Здрасти Илко. Смисъла на шлауха е , че намалява вибрациите и позволява на електрониката да работи коректно, кабелите са защитени една степен повече, по-естетично е. Разбира се, може и без тях , но на мен не ми се нрави идеята с неподредените кабели.Опастност от объркване е съм усетил.
    Евгени Екимов

  6. #16
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    Ясно!
    Успех!
    Ето малко за надъхване:
    Илко Щирков Варна

  7. #17
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    а този шлаух няма ли да ти пречи да свържеш машинките към приемника и после как ще накатаеш излишния кабел?Ако решиш да отговориш този път качи някоя снимка именно на това как си поставил приемника, и си го свързал.
    Николай

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Quote Originally Posted by Nikolay View Post
    а този шлаух няма ли да ти пречи да свържеш машинките към приемника и после как ще накатаеш излишния кабел?Ако решиш да отговориш този път качи някоя снимка именно на това как си поставил приемника, и си го свързал.
    Koлега, непозната ми е думата "накатаеш" - вероятно е някакъв ваш израз. Правя си извода , че имате в предвид най-общо казано какво се прави с излишния кабел на сервата? Аз лично си го измервам и скъсявам колкото ми е нужно.. Иначе шлауха се фиксира по страниците без проблем , а като стигнем до там ще сложа и съответните снимки разбира се.
    Евгени Екимов

  9. #19
    Потребител Аватар на ralenekov
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    57

    Малка вметка: Кабелът може да се "надипли" и вкара в тънички изрезки термошлаух преди да влезе в мрежата. Така се постига точната дължина и изпълнението става много чисто, а и може да се пусне по-дълъг за в бъдеще ако примерно сервата се ползват за друг кит или се гони друг тип окабеляване. Клипче как се поставят има примерно тук.

    По темата: Яко става! Чакаме развитието. И колкото се може повече снимки

  10. #20
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Също хитра алтернатива , да :)
    Евгени Екимов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен