+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 9 от общо 9

Тема: Trex 550Е

  1. #1
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Trex 550Е

    От няколко дни едни познати колеги от гърция ме навиват за този модел. Всъщност отдавна ги заглеждам и понеже съм решил да си купя хели,което да е практично , в цена-качество най ми допада Трекс 550Е.

    Предимства:
    -Изполозва същото оборудване като 600 и 700 , но е драстично по-лек.
    -Малко по-малък-за мен е предимство
    -Адекватна цена на хелито и резервните части.
    -Макар, че няма да си купя Микадо в никакъв случай не го подценявам и щом те са застъпили толкова сериозно този клас, може би има защо.

    Недостатъци:
    -Непознат в Бг модел.


    Изкажете мнение.
    Евгени Екимов

  2. #2
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    Мога да почерпя инфо от германец, който се занимава професионално с РЦ хеликоптери.Аз писах и в другия форум оня ден.В Германия ги предлагат като опция с роби контролери което ме навява на мисълта, че германците не харесват алайнския.
    Николай

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Aз най-вероятно ще взема , така или иначе утре ще го реша. Но мнение , особено от хора, дето имат никога не е в повече разбира се и ще е интересно да го чуя.
    Евгени Екимов

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Проявявам интерес, но ми се ще първо да го видя и пипна при някой, който си го е купил.

    Проблема с хеликоптерите е следния - какъвто и модел да си купи човек, моментално към модела се появява и един кашон с резервни части. И ако даден човек има няколко модела хеликоптери, кашоните също стават няколко. И после оттърването от модела е трудна работа, защото кашона остава и частите в него се разтикват много трудно.

    Та поради тази причина минаването на друг модел е тежко и отговорно решение, което влачи след себе си доста последици. Стъпи ли се на 550, трябва човек да има ясното съзнание, че този модел няма да е единствен и че поне една година ще се лети с няколко броя от точно този модел и ще се поддържа кашон с части точно за този модел.


    Иначе това, че е малко по-малък от 600, е предимство и за мене. От една страна е достатъчно голям, за да се вижда надалеко, а от друга страна е достатъчно малък, за да се транспортира лесно и най-важното - за да няма нещастни случаи, ако се блъсне в човек. При новобранците като мене това е много сериозен довод предвид факта, че вече имам белези на ръката от един 450.
    Росимир Матеев

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Прав си, Матеев и като знам колко хелита имаш - действително носи отговорност, бреме за частите и други непридвидени разходи. Дори и човек да не са му проблем финансите, при омешването на поръчки , серийни номера , митници и ходене насам-натам, понякога всичко това се превръща в бреме. А нека не забравяме , че това е само и единствено хоби-тоест идеяата е да носи кеф. а, отначало като поръчваме кит и нямаме търпение да дойде -като дойде кашончето сме на седмото небе, ама като почнат да се подмотват чаркове, лично на мен не ми е толкова забавно.

    Всъщност това е от полза и за тези които тепърва ще си купуват. Изобщо темата -кой-как е започнал е много много важна. Именно за това , е хубаво да напишем повече ревюта. Да се види кога на един тип хели му свършва максимума и всеки да покаже със снимки -кое как е направено, кое как го е мислил и темите да са си закачени , но да търпят промяна.
    Какво имам в предвид?
    Примерно -аз започвам да пиша за Трекс 500 (така и ще направя) , показвам със снимков материял какво и що, после с времето пиша впечатления промени и т.н. Та като отвори човек да види-иска 500 клас-чете и премисля, нещо не го устроива-гледа по-малък или по-голям клас.
    И понеже сме си говорили за личния пример, ако иеята се приеме , то нека аз пиша за 500-ще взема еин кит и ще го позна от кашончето дето се вика.


    Така, че ако си съгласен може да ползваме този форум да направим един раздел само с ревюта, но не превеждане от нета или от някой , дето е в час-от новаци, така да го кажем, тъй като ако се зариби нов човек, то той в 99% няма да си има понятие.
    Последна редакция от zbytsam; 07.04.2011 на 13:52.
    Евгени Екимов

  6. #6
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ами в този форум има няколко теми за 250, 450 и 500. Все още никой не е писал за по-големи, но това е разбираемо - всички начинаещи започват с по-малките, че да са по-евтини крашовете и да е по-малка опасността от блъскане на хелито в човек.
    Росимир Матеев

  7. #7
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Quote Originally Posted by zbytsam View Post
    Прав си, Матеев и като знам колко хелита имаш - действително носи отговорност, бреме за частите и други непридвидени разходи. Дори и човек да не са му проблем финансите, при омешването на поръчки , серийни номера , митници и ходене насам-натам, понякога всичко това се превръща в бреме. А нека не забравяме , че това е само и единствено хоби-тоест идеяата е да носи кеф. а, отначало като поръчваме кит и нямаме търпение да дойде -като дойде кашончето сме на седмото небе, ама като почнат да се подмотват чаркове, лично на мен не ми е толкова забавно.

    Всъщност това е от полза и за тези които тепърва ще си купуват. Изобщо темата -кой-как е започнал е много много важна. Именно за това , е хубаво да напишем повече ревюта. Да се види кога на един тип хели му свършва максимума и всеки да покаже със снимки -кое как е направено, кое как го е мислил и темите да са си закачени , но да търпят промяна.
    Какво имам в предвид?
    Примерно -аз започвам да пиша за Трекс 500 (така и ще направя) , показвам със снимков материял какво и що, после с времето пиша впечатления промени и т.н. Та като отвори човек да види-иска 500 клас-чете и премисля, нещо не го устроива-гледа по-малък или по-голям клас.
    И понеже сме си говорили за личния пример, ако иеята се приеме , то нека аз пиша за 500-ще взема еин кит и ще го позна от кашончето дето се вика.


    Така, че ако си съгласен може да ползваме този форум да направим един раздел само с ревюта, но не превеждане от нета или от някой , дето е в час-от новаци, така да го кажем, тъй като ако се зариби нов човек, то той в 99% няма да си има понятие.
    Нали PROTOS искаше бре.
    Анатоли Бовянски
    София

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Протос е много готино хели-но реших да заложа на познатото. Цената за момента на Трекса ми се връзва повече.
    Евгени Екимов

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Аз за 550 из чуждите форуми четох само хубави мнения. Общо взето най-добрите черти на 500 и 600 обединени в едно.
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен