+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 37

Тема: Чертежи на МОНО от балса

Threaded View

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    34

    Неделчо е прав,че е по добре да не се мащабира модела.Ако смяташ да използваш някой от чертежите е по-добре всичко да се прави така както е описано и да се използват зададените материали.Друг е въпросът дали искаш да усетиш тръпката от самото правене или да само да караш.Ако е второто по-добре си вземи готова лодка.Правенето и оборудването няма да ти излезе по-ефтино от готовият модел.Но резултатът от това ти да си направиш модела няма да е сигурен,а парите въобще няма да са малко които ще хвърлиш.Аз лично бих ти препоръчал ето това ЕКО http://www.kvalitet-21.com/sport/shop.php?pr.244.all.1
    Необходимо е само електрониката.Така като чета из темите,Неделчо е по опитен и може да ти помогне да избереш възможният минимум като компромис между цена и качество на необходимата електроника и модела ти е готов за каране.Но ако искаш да изпиташ удоволствие от правенето давай смело напред.
    Димитър Иванов Тодоров

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    До колкото знам, екото което m_itko ти е показъл е подходящо само за значително мощни мотори.
    Ако искаш да си го направиш-избиранй някой чертеж и почвай, ако искаш да караш в http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...&ParentCat=254 има страхотни корабчета, а също само корпуси и механика.
    Отвори темичката "МАГАЗИНИ" и разгледай линковете, в някои от магазините се предлагат корпуси а също и механиката и електрониката за тях.
    Ако имаш още въпроси питай.
    Неделчо Брънчев

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2011
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    29

    Quote Originally Posted by m_itko View Post
    Неделчо е прав,че е по добре да не се мащабира модела.Ако смяташ да използваш някой от чертежите е по-добре всичко да се прави така както е описано и да се използват зададените материали.Друг е въпросът дали искаш да усетиш тръпката от самото правене или да само да караш.Ако е второто по-добре си вземи готова лодка.Правенето и оборудването няма да ти излезе по-ефтино от готовият модел.Но резултатът от това ти да си направиш модела няма да е сигурен,а парите въобще няма да са малко които ще хвърлиш.Аз лично бих ти препоръчал ето това ЕКО http://www.kvalitet-21.com/sport/shop.php?pr.244.all.1
    Необходимо е само електрониката.Така като чета из темите,Неделчо е по опитен и може да ти помогне да избереш възможният минимум като компромис между цена и качество на необходимата електроника и модела ти е готов за каране.Но ако искаш да изпиташ удоволствие от правенето давай смело напред.
    Да ,така е,прав си като се замисля е по добре да си взема готов корпус,но съм се насочил определено към МОНО около 600 мм,макар че ми е интересно и изработката на самия корпус

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Според мен, ако ще правиш моно от дърво, то трябва да е по-големичко. Нещо от сорта на 800-900мм. Много по-лесно ще е за изработка и за настройване.
    Колкото по-голямо, толкова по-добре.
    Неделчо Брънчев

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2011
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    29

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Според мен, ако ще правиш моно от дърво, то трябва да е по-големичко. Нещо от сорта на 800-900мм. Много по-лесно ще е за изработка и за настройване.
    Колкото по-голямо, толкова по-добре.
    Да това е наистина така, по отношение на изработката
    А на тебе какво ти е мнението по отношение на нитро-двигателите и електрическите

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Чертежи
    от Velizar във форум: Литература
    Replies: 3
    Последно мнение: 29.05.2010, 16:34

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен