+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 30

Тема: Силитронов Двуплощник

Threaded View

  1. #1
    Потребител Аватар на kolibri
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    85

    Веднъж направих моделче от силитрон 6мм.Моделът беше кръстатата технология (две парчета силитрон залепени на кръст).Естествено в крилото имаше надлъжник, защото в противен случай щях да карам щъркел, махащ с криле.Както и да е с крилата проблем нямах но такова чудо като тялото и опашката не ми се беше случвало.Като тръгна да завивам само с елерон, ако е по-разко, първо завиваха крилата и чак след това опашката.Така и не намерих алтернативно решение за конкретния модел и затова реших да опитам подобен (пак акробатичен/ 3Д) обаче от 3мм ДЕПРОН.Е да ви кажа съвсем друго 5 лева си беше нямаше почти никакво гънене осукване и т.н.А да не говоря за последния който ми е от 6мм черен депрон.Всичките са кръстачки.Този последния (двуплощник) просто спи във въздуха.Всичко завива заедно.Освен това съм забелязал че при силитрона дори и да има карбонов надлъжник в крилото, елероните се гънат, а също и вертикалът.Затова според мен ако се правят кръстати модели е по-удачно да се ползва ДЕПРОН, а СИЛИТРОН повече при самолети с обемни тела и крила.Това е моето мнение по въпроса за двата материала.

    Иначе така като гледам снимките моделчето е много красиво и лети страхотно.Надявам се и Илко да се справи успешно с него и в най-скоро време да видим клипче с полет.
    Александър Иванов
    Пловдив

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    14

    Чертеж на двуплощника

    Здравейте, при разпечатване на чертежа от първия пост на темата се получава изрязване на страниците и чертежа не е пълен. Когато дам на принтера да го събере в рамките на страницата модела става в умален вариант...около 50 см разпер на крилата.
    Моля ако някой може да помогне с инфо как да го разпечатам без загуба или да го конвертира в размер за плотер, ще съм изключително благодарен.
    Поздрави

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен