+ Ново Мнение
Страница 3 от 3
ПърваПърва 1 2 3
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 30

Тема: Силитронов Двуплощник

  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26

    Бихте ли дали линк с чертеж на самолетчето, че този в началото на темата е за друго моделче.

  2. #22
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174
    Илко Щирков Варна

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26

    Благодаря.
    А какво стана с моделчето, облетя ли го? Как се държи?

  4. #24
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    Карал съм такова лети много добре моето още не е готово... (не съм свършил у-ще)
    Илко Щирков Варна

  5. #25
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Относно силитрон vs. депрон, още едно мнение от мен в подкрепа на силитрона!!!В пъти по еластичен и удароустойчив от депрона, точно качеството му да бъде еластичен и гънещ се е големия +, депрона при по сериозно и рязко огъване се чупи. Така че от личен опит 100% силтирона е за предпочитане пред депрона, поне за мен!!!
    Георги Габровски

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26

    Но пък е прекалено мек, една по-твърда тревичка и се е надраскал. Използвам и двата материала но предпочитам депрона.

  7. #27
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    И двата материала са си добри в различни отношения Моите "депронки" са всичките от силитрон и... мОгУ здрави. СТЦ-то ми прави циганско колело (БУКВАЛНО!), обаче крилцата на птичката здрави... Единственият му проблем е, че много се дере. Ама много! При депронките го няма този проблем, но лесно се чупят.
    Хайде стига сме говорели за материали, а до говорим по темата
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

  8. #28
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Quote Originally Posted by kanara27 View Post
    Но пък е прекалено мек, една по-твърда тревичка и се е надраскал. Използвам и двата материала но предпочитам депрона.
    Не и ако е облепен с тиксо или фолио както в 99.9% от случайте се прави!
    Въпрос на предпочитания!
    Георги Габровски

  9. #29
    Потребител Аватар на kolibri
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    85

    Веднъж направих моделче от силитрон 6мм.Моделът беше кръстатата технология (две парчета силитрон залепени на кръст).Естествено в крилото имаше надлъжник, защото в противен случай щях да карам щъркел, махащ с криле.Както и да е с крилата проблем нямах но такова чудо като тялото и опашката не ми се беше случвало.Като тръгна да завивам само с елерон, ако е по-разко, първо завиваха крилата и чак след това опашката.Така и не намерих алтернативно решение за конкретния модел и затова реших да опитам подобен (пак акробатичен/ 3Д) обаче от 3мм ДЕПРОН.Е да ви кажа съвсем друго 5 лева си беше нямаше почти никакво гънене осукване и т.н.А да не говоря за последния който ми е от 6мм черен депрон.Всичките са кръстачки.Този последния (двуплощник) просто спи във въздуха.Всичко завива заедно.Освен това съм забелязал че при силитрона дори и да има карбонов надлъжник в крилото, елероните се гънат, а също и вертикалът.Затова според мен ако се правят кръстати модели е по-удачно да се ползва ДЕПРОН, а СИЛИТРОН повече при самолети с обемни тела и крила.Това е моето мнение по въпроса за двата материала.

    Иначе така като гледам снимките моделчето е много красиво и лети страхотно.Надявам се и Илко да се справи успешно с него и в най-скоро време да видим клипче с полет.
    Александър Иванов
    Пловдив

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    14

    Чертеж на двуплощника

    Здравейте, при разпечатване на чертежа от първия пост на темата се получава изрязване на страниците и чертежа не е пълен. Когато дам на принтера да го събере в рамките на страницата модела става в умален вариант...около 50 см разпер на крилата.
    Моля ако някой може да помогне с инфо как да го разпечатам без загуба или да го конвертира в размер за плотер, ще съм изключително благодарен.
    Поздрави

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен