+ Ново Мнение
Страница 2 от 2
ПърваПърва 1 2
Визуализирани са от 11 до 17 от общо 17

Тема: Изгоряла машинка

  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    Машинки

    Имам още една и ще пробвам и нея да оправя статистикатаМисла да я сложа но ще включа жирото на аналогова машинка и ще намаля чуствителноста до минимум да видим какво ще стане.
    Ето и още причини да се отработи начина на ремонт на машинката.Ако се разберат какви са транзисторите и се подменят с по добри май ще стане доста прилично серво.Никой ли не може да разгадае кода?
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    Jun 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    88

    Въпрос на шанс! Аз съм с такава на опашката. Като цяло се справя добре, но първата даде брак незнайно защо.
    Станислав Стоев
    088 59 60 61 7

  3. #13
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Quote Originally Posted by Hristo Lozanov View Post
    .................Никой ли не може да разгадае кода?
    Този код го знае само производителя на транзисторите и този, който е асемблирал платката. В случая производителя на машинката е поръчал на някой да му направи тези транзистори. Като му е задал параметри и най-вероятно цена. В резултат са произведени тези екзотични елементи с екзотична маркировка.

    Ако ти се занимава свали схемата на електрониката. Имай предвид, че в това което изглежда като транзистор може да се крие и още нещо или да е повече от един транзистор. Зависи какво е било заданието.
    Димитър Пенев

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    Машинки

    Няма проблем ще снема схемата събота и ще я публикувам знаещите повече от мен да дават ъкъли.Дано да я живнем ще ми е интересно и забавно.Ще снема и режима на работа от здравата и ще споделям.
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  5. #15
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    Машинки

    Здравейте!За сега няма да има нужда от копиране на схеми.Оказа се след много обстоен преглед и тотално разглобяване че причината не е в транзисторите.Моторчето е здало багажа но не е изгоряло а дефиктирало от некачествена изработка.Имаше скъсан край на мамотката от към колектора.След запояването (голям зор ми даде)се оказа че другата също е прикъснала но от вътре и причината се оказа че самата намотка се клати и не е залепена добре за плочката на колектора.След смяната на моторчето си заработи добре.Сега ще отворя другата да видя дали и там нещата няма да са същите.След това ще споделя с аудиторията че явно не само аз съм бил пленен от написаното като ТТданни и цената.
    ВЪРОС:Ако оставя жирото на аналогов режим с тази машинка какви ще са резултатите?Ще се облекчи ли нейният режим на работа?
    Приемам съвети за оптимизиране на нещата и запазване на работоспособното състояние на това чудо на китайската икономика.
    Предварително Благодаря!
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  6. #16
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Машинката ще работи както в аналогов, така и в цифров режим. В аналогов обаче ще се джътка по-рядко (50 пъти в секундата), но с по-голем размах. Като цяло в аналогов режим машинката ще е по-облегчена и нейния мотор ще грее по-малко, но опашката на хеликоптера ще претрепва с по-голяма амплитуда (2-3 градуса).
    Росимир Матеев

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    Машинки

    Здравейте!Днес отворих и другата машинка и всичко си беше добре в моторчето.За по-голяма сигурност и капнах капка каноконлит.Явно съм късметлия че попаднах точно на дефектна бройка.Монтирана е на модела но времето не позволи днес да направя проби.Другата седмица ако времето позволи ще ги направя.Към колегата който също има такава машинка нека я отвори и сподели тук какво е открил мисля че ще е интересно.
    Благодарности на отзовалите се!
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен