+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 126

Тема: Необходими принадлежности за всеки моделист

Threaded View

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Най-после куфарът е окончателно готов. За "брендирането" използвах PVC 1mm. Ще приложа същия похват на всички останали куфари от този вид (закупих няколко), като на всеки ще е обозначена съответната марка и вид апаратура (долу вляво), заедно с името ми (долу вдясно, срещу кражба - горчив опит).

    Георги Русинов

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Можете ли да ми кажете от къде мога да си намеря КАЧЕСТВЕНИ шестограмни отверки с размери, 1.5мм 2мм и 2.5мм.
    За сега ползвам едни лимбусни ключета закупени от Конрад на смешата цена 3.50лв комплекта, които се оказаха изключително корави, но проблем е че са малко късички и не винаги са удобни.
    Неделчо Брънчев

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Мнения
    277

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Можете ли да ми кажете от къде мога да си намеря КАЧЕСТВЕНИ шестограмни отверки с размери, 1.5мм 2мм и 2.5мм.
    За сега ползвам едни лимбусни ключета закупени от Конрад на смешата цена 3.50лв комплекта, които се оказаха изключително корави, но проблем е че са малко късички и не винаги са удобни.
    В Стелди има много качествени шестограми на Тhunder Тiger.
    Румен Драганов

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Най-после куфарът е окончателно готов. За "брендирането" използвах PVC 1mm. Ще приложа същия похват на всички останали куфари от този вид (закупих няколко), като на всеки ще е обозначена съответната марка и вид апаратура (долу вляво), заедно с името ми (долу вдясно, срещу кражба - горчив опит).

    Идеята вече започна да ми харесва.

    Предлагаш ли услугата "Направа на персонален куфар" срещу допълнително заплащане?

    Готов съм да ти поръчам да ми купиш и направиш с надпис поне 6 куфара (може и повече - трябва да огледам кои апаратури ще ползвам масово).

    Една препоръка - хубаво е да има и едно мини надписче отстрани. Предполага се, че куфарите ще са наредени странично на една етажерка и трябва да се вижда кой кой е.
    Росимир Матеев

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Идеята вече започна да ми харесва.
    Няма как да не ти хареса, при положение, че "марков" куфар струва 4-5 пъти повече, а този не отстъпва по нищо. На мен даже ми е много по-удобен, поради компактния размер.

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Предлагаш ли услугата "Направа на персонален куфар" срещу допълнително заплащане?
    Предлагам услугата "Направа на персонален куфар" БЕЗ допълнително заплащане. В хобито си имам принцип: НЕ продавам абсолютно нищо, дори нематериалните неща (труд, идеи, дизайн).

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Готов съм да ти поръчам да ми купиш и направиш с надпис поне 6 куфара (може и повече - трябва да огледам кои апаратури ще ползвам масово).
    Нямаш абсолютно никакъв проблем. Ще си платиш само стойността на куфарите, а след като са повече, бих могъл да издействам и отстъпка.

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Една препоръка - хубаво е да има и едно мини надписче отстрани. Предполага се, че куфарите ще са наредени странично на една етажерка и трябва да се вижда кой кой е.
    Благодаря за препоръката! Стигнах до същия извод, но исках да е плочка от неръждавейка, изрязана на лазер. Направил съм дизайна, поръчал съм я, но още чакам да я изрежат. Целта е да се захване така, че да изглежда като "заводско" изпълнение - с нитчета. Т.е. да не се нарушава цялостната визия и в същото време да е уникално. И като се наредят няколко куфара настрани, металните плочки да не бият твърде много на очи, но да си върши работата - като ги наредиш на рафта, да се ориентираш лесно. Първо мислех тая работа да стане с ПВЦ, но страниците нямат естествени завършеци. Затова сметнах, че плочка ще стои доста по-красиво.
    Георги Русинов

  6. #6
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Наистина с плочка ще е по-добре.

    Ами в следващите дни ще си изясня точно колко куфара искам и с какви надписи и ще се чуем по скайпа за подробности. Искам предварително да ти благодаря за услугата. Оставам ти задължен и съм готов да ти направя насрещна услуга когато пожелаеш и каквото пожелаеш.
    Росимир Матеев

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Моля, моля, наистина няма за какво!!! Аз съм по-задължен, ако става дума...

    Ако има и други желаещи - да казват. Предложението важи за всеки! Такива са ми разбиранията...
    Георги Русинов

  8. #8
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    А ето и с какво трябва да се сдобие всеки един моделист, който ходи по поляните:
    http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=393
    http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=398

    Това са линкове към сгъваеми туристически масички. Едната е с 4 столчета, а другата вместо столчета има сгъваеми шкафчета за модели, инструменти и т.н. Хубави са и двете. Имам ги от една година и по поляните стотици хора са ме питали откъде съм ги купил. Сега реших да издиря линковете и да ги публикувам. Това е единствения вносител в България точно за тази марка масички (Vango). Намира се в Плевен. Ако случайно им намерите линка на друго място, значи са прекупвачи от този вносител.

    Аз едно време се прекарах да купя тези масички от прекупвач на по-висока цена. Чак след това издирих оригиналния вносител и се събрахме няколко човека и купихме едновременно няколко масички. Дори ги купихме и по-евтино, защото ни даде отстъпка за количество. Та и на вас ви препоръчвам да се съберете на групички от по няколко човека и после по-телефона да се пазарите за цена. Доколкото си спомням масичките от първия линк вместо вместо по 164 ги купихме по 145 лева едната (19 лева отстъпка).

    Масичките са страхотни. В сгънато положение са като куфарчета с дебелина около 10 сантиметра, лежат на дъното на багажника и практически не намаляват обема на багажника. Особенно ценна е тази от първия линк, защото вътре в нея (в куфарчето) има и 4 сгъваеми столчета.
    Росимир Матеев

  9. #9
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Благодаря, за линковете!
    И аз бях един от питащите откъде може да се купят.
    След откриването в Казанлък разрових нета и се появиха на 3 места на една и съща цена от 164лв. Едно от местата е това което сте показали.
    Навън ги има за по 49паунда, но с доставката не правят конкуренция на цената в България.
    Мерси за насоката
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен