+ Ново Мнение
Страница 4 от 13
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 126

Тема: Необходими принадлежности за всеки моделист

  1. #31
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520



    Найс, а?
    Последна редакция от ajcinema; 06.12.2010 на 16:33.
    Георги Русинов

  2. #32
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    Quote Originally Posted by Penev View Post
    Това се оказа много необходима принадлежност преди няколко дни.
    Служи за сваляне на модели приземили се на високи дървета. Колегата държи този инструмент да е в багажника, когато ходим да летим.

    Брей това животно ни ви ли идва малко голямо или моториста е 120кг живо тегло
    Николай Николов

  3. #33
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Най-после куфарът е окончателно готов. За "брендирането" използвах PVC 1mm. Ще приложа същия похват на всички останали куфари от този вид (закупих няколко), като на всеки ще е обозначена съответната марка и вид апаратура (долу вляво), заедно с името ми (долу вдясно, срещу кражба - горчив опит).

    Георги Русинов

  4. #34
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Можете ли да ми кажете от къде мога да си намеря КАЧЕСТВЕНИ шестограмни отверки с размери, 1.5мм 2мм и 2.5мм.
    За сега ползвам едни лимбусни ключета закупени от Конрад на смешата цена 3.50лв комплекта, които се оказаха изключително корави, но проблем е че са малко късички и не винаги са удобни.
    Неделчо Брънчев

  5. #35
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Най-после куфарът е окончателно готов. За "брендирането" използвах PVC 1mm. Ще приложа същия похват на всички останали куфари от този вид (закупих няколко), като на всеки ще е обозначена съответната марка и вид апаратура (долу вляво), заедно с името ми (долу вдясно, срещу кражба - горчив опит).

    Идеята вече започна да ми харесва.

    Предлагаш ли услугата "Направа на персонален куфар" срещу допълнително заплащане?

    Готов съм да ти поръчам да ми купиш и направиш с надпис поне 6 куфара (може и повече - трябва да огледам кои апаратури ще ползвам масово).

    Една препоръка - хубаво е да има и едно мини надписче отстрани. Предполага се, че куфарите ще са наредени странично на една етажерка и трябва да се вижда кой кой е.
    Росимир Матеев

  6. #36
    Заслужил Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Мнения
    277

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Можете ли да ми кажете от къде мога да си намеря КАЧЕСТВЕНИ шестограмни отверки с размери, 1.5мм 2мм и 2.5мм.
    За сега ползвам едни лимбусни ключета закупени от Конрад на смешата цена 3.50лв комплекта, които се оказаха изключително корави, но проблем е че са малко късички и не винаги са удобни.
    В Стелди има много качествени шестограми на Тhunder Тiger.
    Румен Драганов

  7. #37
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Идеята вече започна да ми харесва.
    Няма как да не ти хареса, при положение, че "марков" куфар струва 4-5 пъти повече, а този не отстъпва по нищо. На мен даже ми е много по-удобен, поради компактния размер.

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Предлагаш ли услугата "Направа на персонален куфар" срещу допълнително заплащане?
    Предлагам услугата "Направа на персонален куфар" БЕЗ допълнително заплащане. В хобито си имам принцип: НЕ продавам абсолютно нищо, дори нематериалните неща (труд, идеи, дизайн).

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Готов съм да ти поръчам да ми купиш и направиш с надпис поне 6 куфара (може и повече - трябва да огледам кои апаратури ще ползвам масово).
    Нямаш абсолютно никакъв проблем. Ще си платиш само стойността на куфарите, а след като са повече, бих могъл да издействам и отстъпка.

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Една препоръка - хубаво е да има и едно мини надписче отстрани. Предполага се, че куфарите ще са наредени странично на една етажерка и трябва да се вижда кой кой е.
    Благодаря за препоръката! Стигнах до същия извод, но исках да е плочка от неръждавейка, изрязана на лазер. Направил съм дизайна, поръчал съм я, но още чакам да я изрежат. Целта е да се захване така, че да изглежда като "заводско" изпълнение - с нитчета. Т.е. да не се нарушава цялостната визия и в същото време да е уникално. И като се наредят няколко куфара настрани, металните плочки да не бият твърде много на очи, но да си върши работата - като ги наредиш на рафта, да се ориентираш лесно. Първо мислех тая работа да стане с ПВЦ, но страниците нямат естествени завършеци. Затова сметнах, че плочка ще стои доста по-красиво.
    Георги Русинов

  8. #38
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Наистина с плочка ще е по-добре.

    Ами в следващите дни ще си изясня точно колко куфара искам и с какви надписи и ще се чуем по скайпа за подробности. Искам предварително да ти благодаря за услугата. Оставам ти задължен и съм готов да ти направя насрещна услуга когато пожелаеш и каквото пожелаеш.
    Росимир Матеев

  9. #39
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Моля, моля, наистина няма за какво!!! Аз съм по-задължен, ако става дума...

    Ако има и други желаещи - да казват. Предложението важи за всеки! Такива са ми разбиранията...
    Георги Русинов

  10. #40
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    А ето и с какво трябва да се сдобие всеки един моделист, който ходи по поляните:
    http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=393
    http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=398

    Това са линкове към сгъваеми туристически масички. Едната е с 4 столчета, а другата вместо столчета има сгъваеми шкафчета за модели, инструменти и т.н. Хубави са и двете. Имам ги от една година и по поляните стотици хора са ме питали откъде съм ги купил. Сега реших да издиря линковете и да ги публикувам. Това е единствения вносител в България точно за тази марка масички (Vango). Намира се в Плевен. Ако случайно им намерите линка на друго място, значи са прекупвачи от този вносител.

    Аз едно време се прекарах да купя тези масички от прекупвач на по-висока цена. Чак след това издирих оригиналния вносител и се събрахме няколко човека и купихме едновременно няколко масички. Дори ги купихме и по-евтино, защото ни даде отстъпка за количество. Та и на вас ви препоръчвам да се съберете на групички от по няколко човека и после по-телефона да се пазарите за цена. Доколкото си спомням масичките от първия линк вместо вместо по 164 ги купихме по 145 лева едната (19 лева отстъпка).

    Масичките са страхотни. В сгънато положение са като куфарчета с дебелина около 10 сантиметра, лежат на дъното на багажника и практически не намаляват обема на багажника. Особенно ценна е тази от първия линк, защото вътре в нея (в куфарчето) има и 4 сгъваеми столчета.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен