Като цяло МТА4 е един доста добър модел, но и той има недостатъци. Един от тях е това че ЦТ е прекалено високо и когато прави завой с висока скорост, доста често се преобръша. За това реших да внеса малко промени в окачването и по-точно, да го направя по-широк. Идеята ми е да стане с 12см. по-широк от оригинала.

Като за начало трябваше да измисля какво да правя с полуоските. Идеята да ги удължавам не ми допадна много много, затова реших да удължа изходящите на дифовете. От начало мислех тези удължители да ги направя от алуминий, но моя приятел Chakal бързо ме разубеди и ми препоръча да ги направя от ст.45 която в последствие да закаля.

За да направя удължителите от стомана, се наложи да си намеря подходящ нож за струга, но понеже мога да захвана такъв с максимална височина 6мм, се наложи да побългаря нещата. Малко работа на фрезичката и ето какво се получи.


Пластината е твърдосплавна Р25. Оказа се че с нея ст45 се обработва с лекота.
така и направих първият удължител

Сега на него трябва да пробия дупки, през които ще преминат пиновете, това обаче ще стане утре, защото вече е малко късно да пускам фрезичката.