Това с 80-100 градуса никак не ми харесва. Аз лично за себе си се притеснявам, когато при пипане на ръка усещам "парене". Чувството за непоносимо парене при човек настъпва някъде около 50 градуса. Знам го, защото имам проточен бойлер с електронно регулиране на температурата и съм правил експерименти. Парене настъпва при 43-35 градуса, а над 50 градуса вече не може да се търпи. Щом се усеща непоносимо парене (не можеш да си държиш ръката повече от 1-2 секунди), значи вече е зле. Температурата на повърхността на мотора вече е над 50 градуса, което означава че вътре в него може да е 80-90. Същото важи и за спидовете. Ако на повърхността е 50-60, вътре в кристала на транзисторите е над 100.

По принцип 130 градуса за кристал на транзистор и за намотка на мотор вече е критична температура. Над 130 градуса кристала на транзистора започва интензивно да деградира и времето на живот се скъсява от десетки години на десетки часове. Също и намотките на моторите - много лакове над 130 градуса се стопяват или започват да нагарят, което може да доведе до намотка на късо.