+ Ново Мнение
Страница 3 от 3
ПърваПърва 1 2 3
Визуализирани са от 21 до 28 от общо 28

Тема: Диагностика на безчеткови мотори

  1. #21
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Редактирах го, защото алтернативата беше да ти изтрия целия постинг и да ти направя официална забележка. Никой няма право да обижда никого в този форум и това всички го знаят много добре. Аз проявих приятелски чувства към тебе, за да си остане нарушението ти скрито покрито, а ти трябваше тактично да си замълчиш и да си вземеш бележка. Можеше да ми напишеш и ЛС и там да се изясним, а сега нарушаваш и второ правило - обсъждаш действията на администратора в публичното пространство. Ами щом искаш публичност за това че обиждаш други хора - ами имаш я. Сега вече другите ще преценяват дали си прав или не.

    ПС: Между другото стария ти постинг с обидата към Пенев си стои и винаги може да бъде изваден на бял свят. Никога нищо не се трие от този форум. Само се скрива от хорските очи и от Google, ако нарушава правилата на форума.
    Това ,че нещо написано е глупост не значи ,че написалият го е глупак!!!! Аз много добре знам какво е искал да каже колегата Пенев но за съжаление другите не го знаят , нали се сещаш че някое момче втори курс от техникума по електротехника го прочете, запомни и на изпита го каже каква ще бъде квалификацията напреподавателя му? Едва ли ще е по различна от моята!!!И отценката сам се сещаш каква ще е!!!А всъщност като се замислих колегата Пенев просто е искал да каже ,че при загряване МОС-ФЕТ транзисторите имат склоност да се самозапушват и да ограничават тока сорс- дрейн....Като и да е!!Ако искаш изтрий постингите ми !!Но все пак можеше да ми пишеш на лични и аз нямаше да имам абсолютно нищо против сам да променя написаното, все пак найстина става на вапрос за вероятна асоциативна грешка!!!Хора сме и всеки може да се обърка или да не се изрази правилно или просто другите да не го разберат правилно!!

  2. #22
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Колега Пенев , извинявай!!!

  3. #23
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Смятай, че извиненията са приети. Откровено казано не съм наясно за какво става въпрос. Може би не съм прочел поста ти навреме. Предполагам, че не си целял да ме обидиш, а просто си изказвал мнение. Аз също в някои ситуации е възможно да съм обидил някого. Ако е имало такива мои мнения се извинявам на всички, които съм засегнал. Не е било нарочно, просто такова ми е било мнението. Уважавам всички хора без значение от това колко са умни, знаещи и можещи или обратното.
    Димитър Пенев

  4. #24
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Penev View Post
    Смятай, че извиненията са приети. Откровено казано не съм наясно за какво става въпрос. Може би не съм прочел поста ти навреме. Предполагам, че не си целял да ме обидиш, а просто си изказвал мнение. Аз също в някои ситуации е възможно да съм обидил някого. Ако е имало такива мои мнения се извинявам на всички, които съм засегнал. Не е било нарочно, просто такова ми е било мнението. Уважавам всички хора без значение от това колко са умни, знаещи и можещи или обратното.
    Така и трябва!!!!СТИСКАМ ТИ РЪКАТА!!!!!

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    38

    Имал съм мотори под 5000 kv които когато са судени отдават повече мощност а други над 5000 kv когато загреят над 50-60 градуса отдават повече. Интересното е че при първите се забелязва доста спад на мощноста и по трудно развъртане от място при загряване над 50 градуса.

  6. #26
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by belchinov View Post
    Имал съм мотори под 5000 kv които когато са судени отдават повече мощност а други над 5000 kv когато загреят над 50-60 градуса отдават повече. Интересното е че при първите се забелязва доста спад на мощноста и по трудно развъртане от място при загряване над 50 градуса.
    Това как го измери?

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    38

    Е че то се усеща дори по спусъка на газта. Доста от китайските мотори дори повечето умаляват над 60 градуса дори за някой това е критична стойност докато мотори на Castle и Lrp имат доста повече тяга при тази температура.

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Колега никак не съм убеден ,че това се прави така ,а и не разбирам какви са тези хармоници дето ще ги сваляме с токов датчик?Значи уреда за откриване на навивки на късо не е милиом метър а е генератор с индуктивност в трептящия кръг и ако има навивка на късо тя дърпа повече енергия и срива генерацийте,Магнитите и да са си загубили частично коерцитивната сила мотора ще се върти , просто ще е паднала ефективноста му...
    Извинявам се за закъснението със което ще отговоря.
    във ъвпросния ми постинг въобще не съм коментирал навивки на късо или каквито и да са неизправности със намотките на мотора.
    мисля че това което си написал е достатъчно за откриването им.
    аз допълвам разглеждайки неизправности в магнитните вериги.
    естествено е че след като си говорим за токов сензор че щи мерим ток протичащ при закачането на активни съпротивления на изходите на мотора който в случая е генератор.
    Та сензора за ток затова трябва да е със добра резолуция за да може реалновременно да се съпостави напрежение и ток.
    с оглед на това хармоничният анализ разпознава изменението от еталонното състояние
    по магнитите.
    Освен това този експеримент е много полезен за избор на тайминг при мотори със повече от12 полуси

    освен разглежданите неизправности пропуснахме чисто механическите
    лагери, лагерни седла......

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен