+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 11

Тема: помощ с избора на UBEC

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2011
    Живее в
    Елхово
    Мнения
    8

    помощ с избора на UBEC

    Здравейте на всички съфорумници намислил съм да правя лодка за захранка и доиде време за подбирането на подходящ UBEC лодката ще е 1/40/30 см задвижвана от 2 електродвигателя тип 540 свързани последователно за акомулатор съм решил да използвам някои оловен 12 волта и от порядъка на 10 a/h та ако може да ми предложите някои UBEC който ще ми свърши работа и да е от български сайт.За първи път се занимавам с моделизъм и не разбирам почти нищо затова искам помощ от вас.Благодаря предварително :)
    Викторио Атанасов

  2. #2
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173
    Николай Николов

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2011
    Живее в
    Елхово
    Мнения
    8

    Quote Originally Posted by Николай Николов View Post
    Благодаря ти много но кой от трите ще ми свърши работа казаха ми че трябва да си сметна колко ампера ще харчи всичко но в моя случай моторите ще са отделно 1 серво ще ги включва към акомулатора и за бека ще са свързани само 6 сервота и приемника а езнам колко ампера правят ако си имаш представа доло горе защото мисля да е с тоя втория които е с изходно 3 ампера но незнам дали ще стане.
    Викторио Атанасов

  4. #4
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    6 сервота в не са ли много
    За твоята цел не повече от 4 ти трябват
    А относно BEC/ка този ще ти свърши работа http://rchobby.bg/product_info.php?c...roducts_id=108
    Николай Николов

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2011
    Живее в
    Елхово
    Мнения
    8

    Quote Originally Posted by Николай Николов View Post
    6 сервота в не са ли много
    За твоята цел не повече от 4 ти трябват
    А относно BEC/ка този ще ти свърши работа http://rchobby.bg/product_info.php?c...roducts_id=108
    И аз за този си мислех само ако може да ми кажеш изходния ампераж пречи ли нещо на сервотата или на приемника ако е примерно 5А в случая на този защото пише 3А максимум 5 ако ми пусне 5 няма ли да изгорят сервотата и приемника или за тях няма значение какъв е ампеража а волтажа играе роля да не е над 6 волта?Относно сервотата не мисля че са много 1-во рул,2-ро за включване на двигателите към акомулатора ,3-то и 4-то за двете отделения за захранката и 5-то и 6-то за пускане на въдици което ме довежда до още 1 въпрос по какъв начин да направя механизмите за спускане на въдиците обаче да може примерно да пусне оловото с куката надоло но да задържа кордата така че да не се измести към брега и да избяга от захранката?И след това да я освобождавам обмислях варианти със едно серво и с реверс по някакъв начин но немога да измисля ако ти идва нещо на ум ще се радвам да споделиш :.Поздрави.
    Викторио Атанасов

  6. #6
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    Ще де трябват ти 4 сервота
    1 за руля
    1за мотора напред и назад
    1 за двете кошници за захранка
    1 за въдиците
    Но това за въдиците не ти го препоръчвам защото едва ли ще го полваш


    П.С.
    Разгледай снимките на моята лодка добре
    Николай Николов

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2011
    Живее в
    Елхово
    Мнения
    8

    Quote Originally Posted by Николай Николов View Post
    Ще де трябват ти 4 сервота
    1 за руля
    1за мотора напред и назад
    1 за двете кошници за захранка
    1 за въдиците
    Но това за въдиците не ти го препоръчвам защото едва ли ще го полваш


    П.С.
    Разгледай снимките на моята лодка добре
    Няма проблеми ще го измисля може и да е с 4 ама сам си взел вече 6 канална апаратура и така или иначе ще измисля да сложа още нещо така че е възможно да има и 6 сервота но въпроса ми беше друг пречи ли ампеража на сервотата и приемника?Да те питам гледам твоята лодка е с някакъв двигател които със сигурност е по добър от тип 540 може ли да ми кажеш от къде си го закупил и на каква цена ако не за този поне да ми кажеш от къде да си взема 540 гледах тук http://rchobby-bg.com/index.php?main...ex&cPath=26_41 ама няма в наличност писах им писмо кога ще има но вече 4-ти ден няма отговор само да е бг сайт че американските не ги разбирам много и нещо друго като се загледах на една от снимките където е връзката м/у сервото и рула гледам маи си си го правил сам или греша вижда ми се там запоявано и така гледах из саитовете и не можах да намеря накъква шпилка която да е с дясна резба и от двете страни дето се завива на щипките и си мисля че и ти си имал този проблем ако си си правил сам тези шпилки кажи как да си направя и аз .
    Викторио Атанасов

  8. #8
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    Ампеража на ВЕС не е проблем
    А мотора е Graupner 720BB Torque само че е 70 лв http://www.kvalitet-21.com/sport/contact_us.php
    Обади се и питай
    Николай Николов

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2011
    Живее в
    Елхово
    Мнения
    8

    Quote Originally Posted by Николай Николов View Post
    Ампеража на ВЕС не е проблем
    А мотора е Graupner 720BB Torque само че е 70 лв http://www.kvalitet-21.com/sport/contact_us.php
    Обади се и питай
    Доста е скъпичък а и на мен ми трябват 2 според теб като по компетентен 2 от тип 540 свързани последователно ще ми свършат ли работа на мен не ми трябва бързина и мисля че ще ме устройват но пак дай мнение.
    Викторио Атанасов

  10. #10
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    Два мотора ще ти свършат работа
    А рул ще има ли


    колко бърза искаш да е
    да няма да се състезаваш с нея
    Николай Николов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен