Quote Originally Posted by Gogo55 View Post
Пацо , има си причина вервай ми, това с двата резистора е делител на напрежение щото схемата на всичкото отгоре е и глупако устойчива-тоест ако с нея работи идиот и пусне по високо напрежение да не се притесняваме че нещо ще и се случи...Не трябва да се разглежда като отделни модули, а като едно общо цяло принципа и , поне в този случай.По принцип работи добре и изходното напрежение може да се регулира в доста широки граници.По принцип това не са мой схеми аз само съм ги повторил и съм доволен, нито съм адвокат на тези които са ги измислили нито ме интересува кой какво мисли, просто си казах мнението, а то е че са лесни за направа, елементите струват жълти стинки и ги има навсякъде-не се чакат да дойдат от некъде си, и са тествани от мене, и за доказателство даже ги снимах.
Абе не ми се занимава вече с глупости, схемите са възможно най-простите и наи евтините които да вършат работа, ей на аз ги ползвам и още не съм разбил самолет заради тях.
Дъртия авиомоделист от 72г ще пусне най-правилния ВЕС дано не е лампов само че кат гледам коя година е учил електрониката малко се притесних, не за друго ами щото и аз ще одъртея ама дано не изкуфея.Па и светодиоди мига с микроконтролери начи е сериозен нема да ни излъже я. Ся вече таз година ли, догодина ли, човеко чака платки и чипове ама като дойдат ще ги пусне нема де да оди.Ще чете даташиита и ще прави.После ще ги тества и ще ни покаже как се прави ВЕС.И нема нужда да си прави отделна тема където да покаже това което е направил, в тази тема дето аз съм отворил може спокоино да си пише, то лошо няма да се осерат темите на другите хора, нал не са негови.
Гого, при тези стоиности на тези резистори мос-фета не се отпушва правилно!!!!Знаеш за капацитета на гейта , и знаеш ,че за да отпушиш бързо транзистора трябва баш ток да мине ,че и някоя ускоряваща верига да се сложи(като едно диодче паралелно на гейтовия резистор наопаки например)или едно п-н-п транзиторче или направо да се ползва специализиран драйвер за целта(може да сае изгради от комплиментарна двойка транзистори работещи в схема общ колектор....)аз само казвам мнението си и евентоално какво аз бих направил в този случай бих намалил резисторите R3 и R4 до максимум 100 ома даже бих направил R3-47 ома и паралелно на него бих поставил един едноамперов шотки диод наобратно и моляте обърни внимание на изхода на схемата там където е означен максималния ток може да бъде не повеч е от 200-300мА а и напълно обезмисля всичко...И пак те питам сигурен ли си че това е импулсен BEC а не импулсен регулатор на обороти за постоянотоков двигател или регулатор с ШИМ за управление на подгрева на ДВГ, А МОЖЕ БИ РЕГУЛИРА СВЕТЕНЕТО НА ЛАМПА С НАЖЕЖАЕМА ЖИЧКА КОЯТО СЕ ВКЛЮЧВА НА МЯСТОТО ОЗНАЧЕНО С ,,PLUG,,?