Примерно при спеед контролер който съм направил за трифазен двигател бека ми е от най обикновенна LM317Т която освен че храни серво машинките храни и МК. При пад на батерията рязко с повече от 3V обаче МК я следи постоянно и веднага ми намалява оборотите на трифазния двигател до максимални 6000 об/мин, без значение дали ръчката за газта е на 1/2 или на макс от хода си. По време на полет когато видя че съм дал около или над половината газ, а самолета нещо е муден, и не си променя оборотите то ми е ясно че батерията е към края си. Знам обаче че имам едно поне 2-5 минути време още макар и със ограничен по скорост самолет да се приготвя и да си кацна нормално, даже да направя и два три захода при нужда преди да падне тока под 9,5V и да ми спре двигателя, но ще остане ток за трито мини серво машинки -при тях вече докато има ток ще работят. Така съм преценил едно време де когато използвах и ел тяга, сега вече не съм фен на електричките и си карам само на двг. На този клип се вижда как се опитвам да дам горна, ама самолета едвам едвам има силичка да държи хоризонталата-значи трябва да се каца, или казано по друг начин нема тоци, искаш не искаш след не повече от 5 минути ще си на земята.
http://vbox7.com/play:b693175d