+ Ново Мнение
Страница 2 от 4
ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 34

Тема: Самоделен ВЕС

  1. #11
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Скоро ще получа няколко чипа, ще им разработя платчица, ще ги тествам и ще постна инфо как се държи желязото
    Ай като направиш нещо работещо го постни тука и тогава коментираи.Иначе така с едни голи даташиити дето даваш линкове точно никои нищо няма да си направи.Нивото на повечето моделисти е такова че да вземат два три елемента на кръст и да ги споят в едно цяло нещо наречено устройство-това съм го пуснал точно за тази част от моделистите-може би направих грешка обаче. Всички знаем че една и съща схема може да се реализа по много начини и със много елементи, в това спор няма.Иначе разбрах че квото съм направил е ужасно гадно и тъпо и много сбъркано, въпреки че ми върши работа и се прави лесно от всеки без да има нужда от две виши за да го оживи.Аз го правя така както съм го описъл и за мене си е добре, мога да ги направя тези неща по още поне 10 начина, мога да вкарам лцд дисплей и микроконтролер със моя собствена програма която ще напиша за една вечер, която да управлява и отчита всеки един показател за който се сетиш но не виждам смисъла да използвам телескопа хабъл за да си наблюдавам детето в детската градина какво прави. Разбирам че е твой дълг да обявиш на човечеството чрез форума че не е правилно така ами онака , но също така не разбирам след като не показваш, нито си направил нещо което и да е работещо къде се вреш, или просто изпитваш непреодолима нужда да покажеш на всеки колко много разбираш и можеш да четеш даташиити на ханглииски език.

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Гого,
    Извинявам се, че съм накърнил болното ти самолюбие, но не поствам "само голи дейташитове". Просто работя с микроконтролери и светодиоди, което е довело във времето след себе си до използването на много от DC-DC преобразувателите на National и TI. Повечето от схемите/datasheets, които съм постнал са тествани/използвам ги. Целта на подобни постове е не да се изхвърляме пред колегите, а да им покажем читави решения, а не такива, от които после да плачат. Предполагам две мнения няма.
    А що се отнася до меренето на п*шки.....с електроника се занимавам от 1972г. а магистратурата ми по електроника е от 1987. Няма да занимавам аудиторията с изобретенията ми в областта на оптическите датчици и клавиатури.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  3. #13
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Браво радвам се за тебе, може би трябва да изтрием всички други постове на тема електроника и да оставим само твойте щото са най-убави.

  4. #14
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Я по добре админа да ми триине темата нацяло и завинаги щото ми писна да ми се обяснява как не трябвало да се прави и как е грешно това.Ще правя квото си искам и както си искам, но нема да го описвам тука и готово всички ще сме щастливи , колегата ще дава напътствия за наи правилния ВЕС и най-правилното захранване щото е дърт авиомоделист по неговите думи.Всички производители на LM317T да ходят да се гръмнат някъде.А добрите моделисти си купуват ВЕС със 7805 от китай и нищичко не правят

  5. #15
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Абе хора какво ви става? С LM317 два в паралел има фабрично изработени БЕК-ове,импулсни, лоу дроп и тн. също се използват масово , всеки има право да си използва схемотехника която си му е по душа и джоб!!!А схемичката наистина не ми харесва и ще кажа какво точно, не ми харесва резистора в геита на мос -фета стойноста му е много голяма както и резистора който е в същата верига към плюса на захранването и нещо не ми харесва силовата част , огледай там около дросела, диода и мос-фета и къде е точно изхода.... и тези двата резистора дато са опаралелени с амперметъра не трябва ли да са свързани в една верига за максималнотокова защита?Това по скоро прилича на ШИМ за накална свещ или нещо такова ....
    Последна редакция от ПАЦО; 10.06.2011 на 21:50. Причина: анализ

  6. #16
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    А схемичката наистина не ми харесва и ще кажа какво точно, не ми харесва резистора в геита на мос -фета стойноста му е много голяма както и резистора който е в същата верига към плюса на захранването
    Пацо , има си причина вервай ми, това с двата резистора е делител на напрежение щото схемата на всичкото отгоре е и глупако устойчива-тоест ако с нея работи идиот и пусне по високо напрежение да не се притесняваме че нещо ще и се случи...Не трябва да се разглежда като отделни модули, а като едно общо цяло принципа и , поне в този случай.По принцип работи добре и изходното напрежение може да се регулира в доста широки граници.По принцип това не са мой схеми аз само съм ги повторил и съм доволен, нито съм адвокат на тези които са ги измислили нито ме интересува кой какво мисли, просто си казах мнението, а то е че са лесни за направа, елементите струват жълти стинки и ги има навсякъде-не се чакат да дойдат от некъде си, и са тествани от мене, и за доказателство даже ги снимах.
    Абе не ми се занимава вече с глупости, схемите са възможно най-простите и наи евтините които да вършат работа, ей на аз ги ползвам и още не съм разбил самолет заради тях.
    Дъртия авиомоделист от 72г ще пусне най-правилния ВЕС дано не е лампов само че кат гледам коя година е учил електрониката малко се притесних, не за друго ами щото и аз ще одъртея ама дано не изкуфея.Па и светодиоди мига с микроконтролери начи е сериозен нема да ни излъже я. Ся вече таз година ли, догодина ли, човеко чака платки и чипове ама като дойдат ще ги пусне нема де да оди.Ще чете даташиита и ще прави.После ще ги тества и ще ни покаже как се прави ВЕС.И нема нужда да си прави отделна тема където да покаже това което е направил, в тази тема дето аз съм отворил може спокоино да си пише, то лошо няма да се осерат темите на другите хора, нал не са негови.

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    всички разбирате ..... а се карате ... думи .... но остава ... нещо лошо .... ЗАЩО .... а Е , форум за моделизъм Извинявам се , за офф топика

  8. #18
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Gogo55 View Post
    Пацо , има си причина вервай ми, това с двата резистора е делител на напрежение щото схемата на всичкото отгоре е и глупако устойчива-тоест ако с нея работи идиот и пусне по високо напрежение да не се притесняваме че нещо ще и се случи...Не трябва да се разглежда като отделни модули, а като едно общо цяло принципа и , поне в този случай.По принцип работи добре и изходното напрежение може да се регулира в доста широки граници.По принцип това не са мой схеми аз само съм ги повторил и съм доволен, нито съм адвокат на тези които са ги измислили нито ме интересува кой какво мисли, просто си казах мнението, а то е че са лесни за направа, елементите струват жълти стинки и ги има навсякъде-не се чакат да дойдат от некъде си, и са тествани от мене, и за доказателство даже ги снимах.
    Абе не ми се занимава вече с глупости, схемите са възможно най-простите и наи евтините които да вършат работа, ей на аз ги ползвам и още не съм разбил самолет заради тях.
    Дъртия авиомоделист от 72г ще пусне най-правилния ВЕС дано не е лампов само че кат гледам коя година е учил електрониката малко се притесних, не за друго ами щото и аз ще одъртея ама дано не изкуфея.Па и светодиоди мига с микроконтролери начи е сериозен нема да ни излъже я. Ся вече таз година ли, догодина ли, човеко чака платки и чипове ама като дойдат ще ги пусне нема де да оди.Ще чете даташиита и ще прави.После ще ги тества и ще ни покаже как се прави ВЕС.И нема нужда да си прави отделна тема където да покаже това което е направил, в тази тема дето аз съм отворил може спокоино да си пише, то лошо няма да се осерат темите на другите хора, нал не са негови.
    Гого, при тези стоиности на тези резистори мос-фета не се отпушва правилно!!!!Знаеш за капацитета на гейта , и знаеш ,че за да отпушиш бързо транзистора трябва баш ток да мине ,че и някоя ускоряваща верига да се сложи(като едно диодче паралелно на гейтовия резистор наопаки например)или едно п-н-п транзиторче или направо да се ползва специализиран драйвер за целта(може да сае изгради от комплиментарна двойка транзистори работещи в схема общ колектор....)аз само казвам мнението си и евентоално какво аз бих направил в този случай бих намалил резисторите R3 и R4 до максимум 100 ома даже бих направил R3-47 ома и паралелно на него бих поставил един едноамперов шотки диод наобратно и моляте обърни внимание на изхода на схемата там където е означен максималния ток може да бъде не повеч е от 200-300мА а и напълно обезмисля всичко...И пак те питам сигурен ли си че това е импулсен BEC а не импулсен регулатор на обороти за постоянотоков двигател или регулатор с ШИМ за управление на подгрева на ДВГ, А МОЖЕ БИ РЕГУЛИРА СВЕТЕНЕТО НА ЛАМПА С НАЖЕЖАЕМА ЖИЧКА КОЯТО СЕ ВКЛЮЧВА НА МЯСТОТО ОЗНАЧЕНО С ,,PLUG,,?

  9. #19
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Сори Пацо не ми се занимава, нито ми се пише повече на тази тема.Чакам дъртия моделист да пусне най-правилните видове устройства, а ние само да цъкаме с език изпаднали във възторг и възхищение и да ги повтаряме на воля.

  10. #20
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Хора, що се ритате по кокалчетата?

    Що просто всеки от вас не си публикува схемите в отделна тема и точка?
    Пък който реши да си прави електроника, да си взима сам решението къде да чете и сам да си блъска главата!?

    Аз лично не вярвам да има в цялата България повече от 10-тина моделисти, дето ще тръгнат сами да си правят ВЕС или спийд, ама това е друга тема.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен