+ Ново Мнение
Страница 1 от 7
1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 64

Тема: Съвместна работа на безчеткови мотори

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Съвместна работа на безчеткови мотори

    Имам една чуденка- удачно ли е да използвам два по-малки безчеткови мотора, които да заменят един по-голям. Проблема ми идва от там, че ако сложа един голям мотор, то тогава ми трябва доста мощен спийд контролер, а на пазара все още няма удачни такива или са много скъпи. (Става въпрос за авто модел)
    Удачно ли е двата мотора да бъдат зацепени към едно зъбно колело (спура). Разбира се, двата мотора ще се управляват от два отделни спийд контролера. Двата контролера ще бъдат свързани към един и същ канал на приемника, но към две различни батерии. Контролерите ще са без BEC.
    Неделчо Брънчев

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Да. Ще стане. Моментите на двата мотора ще се сумират. Няма да има проблеми дори и при положение, че двата мотора са с различна мощност или ако спидовете подават към тях различни средни напрежения (обороти). Просто по-бавния или по-слабия лесно ще се развърти до оборотите на другия, защото това за него ще е празен ход и от там нататък ще добави още в режим на натоварване.

    При всички случаи и двата мотора ще имат принос към общия въртящ момент точно толкова, колкото могат да дадат.

    Възможен проблем, който би могъл да възникне, е разколебаване на системата. Поемането на натоварване от втория мотор ще разтовари първия, който ще отговори на това с леко повишаване на оборотите. Безпокоя се да не се получи така, че да възникнат някакви колебания с прехвърляне на товара между единия и другия мотор. При всички случаи трябва да се пробва. При това може моторите, наредени по периферията на главната зъбчатка, да са 2, 3, 4 или колкото си искате.
    Росимир Матеев

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    Jun 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    88

    Според мен няма да стане, защото дори и два еднакви мотора и два еднакви спиида няма да отговарят оборотите и поради тази причина товара ще е само върху единия мотор или всъщност втория няма да отдава мощност в системата.
    Станислав Стоев
    088 59 60 61 7

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Двата спийда обмислям да ги калибрирам едновременнно. Според мен това дали ще стане или не, зависи от това как реагира мотогрупата при промяна на товара. Та въпроса ми е следният- ако контролера върти моторчето примерно с 20 000 оборота/мин. при някакво натоварване Х, то ако увеличим натоварването Х, оборотите на моторчето ще паднат ли (подадената газ от апаратураа не се промяне-т.е. стика на газта не се движи)?
    Такава съвмесна работа на електоро мотори съществава при някои модели на Траксас. Но там се използват ЧЕТКОВИ мотори.
    Неделчо Брънчев

  5. #5
    Потребител Аватар на Svetoslav
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    172

    Ако успееш да се снабдиш с такава трансмисия в умален вариант няма да имаш проблеми със синхронизацията :)

    Светослав Матеев

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Това предполагам представлява нещо като диференциал. То всъщност, ако сложа един диференциал пак ще стане работата, но нещата ще се усложнят доста. Аз искам всико по механиката да е максимално просто. Колкото по-простичко е направено едно нещо, толкова по малко неща могат да се счупят или развалят.
    Аз най вероятно ще пробвам, в най-лошият случей ще изгоря още 1-2 контролера, което на фона на тези, които съм изгорил до сега ще е капка в морето .
    Неделчо Брънчев

  7. #7
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    При безчеткови мотори ако спидовете са интелигентни, те са в състояние да разберат, че мотора работи на празен ход или под товар и да предприемат необходимите действия. По този начин те могат да симулират мека характеристика (падане на оборотите под товар). Просто трябва да пробваш. Според мене не е необходимо никакво калибриране или синхронизиране. Просто сложи два еднакви мотора, управлявани от еднакви спидове, и всичко трябва да заработи.
    Росимир Матеев

  8. #8
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Под калибриране имах предвит, че на авто контроелерите трябва да се покаже къде е нулевата точка, къде е максимална предна и максимална задна.
    В близкият месец ще го пробвам това нещо. Трябва да си поръчам мотори и контролери.
    Неделчо Брънчев

  9. #9
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Най-удачния вариант за диференциал е като използваш подходящ по размер аксиален лагер с регулируемо притискане .Единия мотор е зацепен в лявата шайба,другия в дясната.Изработваш си тънък сепаратор с нужния диаметър/естествено по-голям от лагера/който може да е един вид зъбно колело.Единственото условие е отворите за съчмите да ги пробиеш прецизно, но това едва ли е проблемТака двата мотора дори и да имат минимална разлика ,сепаратора винаги се върти с осреднени обороти.И което е по важно в цялата тази идея....при евентуален удар в трансмисията,съчмите леко преплъзват,а това те дистанцира от проблема с изронени зъби.
    Станислав Христов

  10. #10
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Станиславе- нищо не разбрах
    Единия мотор е зацепен в лявата шайба,другия в дясната.
    Кое наричаш шайба?
    .Изработваш си тънък сепаратор с нужния диаметър/естествено по-голям от лагера/който може да е един вид зъбно колело.
    Какво е сепаратор?
    И къде се намират теи съчми и каква роля играят те?
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен