+ Ново Мнение
Страница 4 от 7
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 64

Тема: Съвместна работа на безчеткови мотори

  1. #31
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    От изписаното до тук не разбрах защо 2 мотора с 2 контролера няма да работят в паралел и какво ще им пречи да си помагат.
    Дори мисля, че ако бъдат изместени в зацепването магнитните полета на моторите на 60 градуса ще се получи много по-добра работа на системата, като цяло.
    Димитър Пенев

  2. #32
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Penev View Post
    От изписаното до тук не разбрах защо 2 мотора с 2 контролера няма да работят в паралел и какво ще им пречи да си помагат.
    Дори мисля, че ако бъдат изместени в зацепването магнитните полета на моторите на 60 градуса ще се получи много по-добра работа на системата, като цяло.
    Да ти кажа право и аз нищо не разбрах,особено това с 60-сете градуса, това не зависи ли от чифтовете полюси ?По принцип няма проблем два мотора да работят в паралел стига управлението им да е синхронизирано или общо но уви при серийните контролери това е трудно осъществимо ако контролерите не следяха оборотите на закъчения към тях мотор нямаше да има проблем, единият мотор щеше да влачи другия ама при обратна връзка и софтуер с прекомпенсация по подразбиране голямо клатене ще стане и голям ток през контролерите...
    Последна редакция от ПАЦО; 05.03.2011 на 09:31.

  3. #33
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Иво горанов View Post
    Конкретния сетъп е със 3 контролера LMT custom made
    Моя сетъп ще бъде точно такъв два селови модула на общ команден всичкото на едно ама Марк Зайтцев (MARKUS ESC) още не е готов


    проблемът е че една клетка липо(OCV=4.2 V ) няма много контролери серийно производство които могат да работят на такова напрежение без модификация.


    имах ЕСК Schulze 12/ 149 който по време на гонка спря след известно време се превъоръжи но смени посоката на въртене и перката ми падна. контролера (не беше изгорял) ми беше подменен като на сервис репорта производителя беше посочил причина засичане на фаза и нолиране на код или нещо подобно.

    можеш да провериш заложения ,,дет таим" на BK- ElectroniK ама преди експеримента си сложи в хладилника вода да имаш поне да "пиеш по една студена за контролера" че там защити няма.




    при въоръжаването но контролерите се подава сигнал за положението на ротора спрямо който да се реферира TIMING
    Ще ти отговоря само на въпроса за изключилия по време на гонка спид, това се е получило защото през витлото и вала ротора е получил допълнително ускорение и скороста му е изпреварила скороста на въртящото се магнитно поле ,системата следяща положението на ротора спрямо фазите е дефинирала грешка и спида е спрял но явно грешката е била прекалено голяма за да дефинира изоставане ,че и да реверсира:):)(позицията е относителна при безсензорните мотори) този сценарий ще се получи и при два мотора твърдо зацепени един към друг но с различни несинхронизирани контролери разлика само от един оборот ще доведе до подобен проблем
    Последна редакция от ПАЦО; 05.03.2011 на 09:14.

  4. #34
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    За съжаление малко се поотклонихме от темата.

    Без значение какви трикове се прилага за синхронизиране на контролерите те трябва да бъдат синхронизирани както посочих в парвия си пост.
    Това за мен означава еднаква честота еднакъв тайминг, отсъствие на фазова разлика спрамо "0" та колкото и относителна да е. това означава еднаква характеристика на управление. сигурно е нужно още нещо за което още не съм се досетил.
    За моя проект съм предвидил два мотора на овщ вал. Вместо обичайната схама на свързване за приложението DELTA (триъгълник) моторите са звезда при това със изнесен навън звезден център. така че от моторите ми излизат 4 кабела (3 фази + центъра). За съжалиние проекта е в застой и на мен ще ми е интересно Неделчо до къде ще стигне. убеден съм ще намери просто решение .

  5. #35
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Звездният център за какво ти е? Има някакво специялно предназначение ли? Според теб къде е по голяма мощноста при звезда или при триъгалник? И защо е замразен проекта има някъкъв проблем ли?Проектирал съм задвижвания 10-сетина години може да помогна с нещо

  6. #36
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    Явно може да работят заедно :
    http://www.youtube.com/watch?v=vwODx...eature=related

  7. #37
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Особено радва окото центробежният съединител.. как пуши само. Всъщност чий го дири там? Каква му е функцията? Електродвигател със съединител... гавра с труп вероятно...
    Георги Русинов

  8. #38
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Според мен отговора на въпроса е в хеликоптерите с 2 двигателя. Там 2 турбореактивни двигателя въртят една витлова група. Предполагам, че оборотите/мощността им е много трудно да бъде идеално синхронизирана. Със сигурност има механично звено, което поправя грешката и прави допълнителната синхронизация. Просто иска малко ровене в нета.....
    Като начало, ето един патент за скоростна кутия на двудвигателен хеликоптер: http://www.docstoc.com/docs/50415914...56#viewer-area
    Нещата със синхронизацията са доста по-сложни отколкото изглежда.

    P.S. ....Неделчо, това е за теб....направо го слагай..... http://www.pwc.ca/en/engines/pt6t
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  9. #39
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    За сега смятам да отложа малко проекта с двата мотора, защото намерих спийд който е достатъчно мощен, че да устиска на огромният 2.6кW мотор на количката ми. Ако и този спийд изгори, тогава ще мина на варянта с двaта мотора.

    Ето това е контролерчето което съм си харесъл http://www.teamtekin.com/pm_8thscale.html#rx8
    Някой случайно да има такъв?
    Неделчо Брънчев

  10. #40
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Осъзнаваш ли, че това са почти 4 конски сили и че с този мотор ще можеш да теглиш каляската на Английската кралица, с 4 човека в нея и 200-300 килограма злато отзад в багажника.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен