+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 62

Тема: С една апаратура на 2.4 - 2 приемника на 2.4 ??!?!?!?!

Threaded View

  1. #1
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    Матеев апаратурите за биндване през 1 ден така че вероятността е мнооого малкааааа :)
    Утре ще снимаме как става тая работа
    Просто 2-мата се гледахме 5 минути и се бяхме хванали за главата
    Сложихме ги на земята 2-те и си вървяха заедно и изпълняваха едни и същи команди без да се губят обхвати.
    Илко Щирков Варна

  2. #2
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    А по пътя на логиката стигнах до извода че ако само едната апаратура се биндне наново ще се получи друг код и така това нещо ще изчезне.
    Матеев не успях да разбера дали приемника си е програмиран да дава винаги един и същ код или всеки път при биндване се получава друг код ?
    Илко Щирков Варна

  3. #3
    Наблюдател Аватар на chichko
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    25

    Какви са апаратурите и приемниците?

  4. #4
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174
    Илко Щирков Варна

  5. #5
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by skymaster View Post
    А по пътя на логиката стигнах до извода че ако само едната апаратура се биндне наново ще се получи друг код и така това нещо ще изчезне.
    Матеев не успях да разбера дали приемника си е програмиран да дава винаги един и същ код или всеки път при биндване се получава друг код ?
    Апаратурата генерира нов случаен код всеки път, когато се натисне BIND бутона отзад. Всички приемници, които са с включен бинд плуг, слушат сигнала от апаратурата и запомнят този код.
    Росимир Матеев

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    Матеев грешиш . Предавателя генерира всеки път един и същи код .Ако генерира различни нали трябвада ги излъчва всичките . Аз ползвам 15-17 приемника на една апаратура и всичките работят, не виндвам всеки път. Ако ги пусна всичките ще работят едновременно.

  7. #7
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    И двамата сте прави.
    Забравяте една малка подробност Китайският Фактор.
    Аз лично черпих цяла вечер с бира и цаца заради един бас.
    Комшията ми се оплакваше че лодката му за захранка се управлява и от други апаратури на 2.4.
    Аз разбира се се изхвърлих като чекия на мокър пясък че това са глупости , но уви 3 лодки и трите се управляваха едновременно.
    Лодките са с 6 канални апаратури със отделен стандартен приемник, каквото и да ги правих резултата беше ЧЕРЕШКИ.
    Решението беше тримцата приятели на отделни гьолове
    Така че никога не е късно Бай Китаец да ни изненада.
    Поуката: Китаеца е велик и непредсказуем
    Анатоли Бовянски
    София

  8. #8
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by sevo View Post
    Матеев грешиш . Предавателя генерира всеки път един и същи код .Ако генерира различни нали трябвада ги излъчва всичките . Аз ползвам 15-17 приемника на една апаратура и всичките работят, не биндвам всеки път. Ако ги пусна всичките ще работят едновременно.
    Пробвал ли си да ги пуснеш всички едновременно? Не изказвай твърдения, в които не си сигурен. И освен това кажи за каква апаратура говориш. Има апаратури и апаратури. И не бъркай 2.4 GHz апаратурите с тези на по-ниски честоти. Единствено на 2.4 GHz има истински кодове и истински биндвания.

    Аз твърдя, че нормалната и разумна логика е на всяко едно натискане на Bind бутона да се генерира нов код, и после този код се запомня от апаратурата в съответния модел и от бинднатия приемник. Всяко едно следващо включване на апаратурата и приемника използва този код. Ако обаче за този модел се натисне отново бинд бутона, генерира се нов код и стария бинднат приемник вече не може да се свърже с апаратурата. Дефакто вътре в паметта на един модел се помни САМО ПОСЛЕДНИЯ ГЕНЕРИРАН КОД и той се разпознава САМО ОТ ПОСЛЕДНИЯ БИНДНАТ ПРИЕМНИК. Всеки един модел в рамките на една апаратура си има СОБСТВЕН КОД и няма шанс един модел да се сбърка с друг.

    Ето какво знам аз с АБСОЛЮТНА СИГУРНОСТ, защото го пише в книжката или е пробвано на поляната:

    1. Walkera апаратурите ГАРАНТИРАНО генерират нов код при всяко едно включване. Приемника опознава този код в първите 10 секунди от включването си. Докато апаратурата и приемника са включени, този код е валиден, дори и да се разкъса връзката между двете. Кода става невалиден ако едно от двете се изключи.

    2. Walkera PRO апаратурите имат специално меню, в което ти сам избираш кода или включваш функцията RANDOM Code. Всеки един модел от апаратурата си има собствен код. PRO приемниците помнят този код дори и когато са изключени.

    3. JR DSX9 апаратурата за всеки един модел има различни кодове, защото имам бинднати 30 приемника и всеки един от тях работи само ако е избран от апаратурата. Тоест няма шанс да се сбърка модела - за това ГАРАНТИРАМ !!! Пробвано е. В книжката пише за някаква Model Match защита, но това в действителност са различни кодове. Всеки един модел от апаратурата си има собствен код. Не знам дали този код се генерира случайно или е заложен хардуерно, но знам, че ако са го заложили хардуерно, би трябвало в него да присъствува и серийния номер на апаратурата. Тогава никога не би трябвало една апаратура да се сблъска с друга. Факт е обаче, че това се случва. Следователно кода се генерира случайно всеки път с натискане на Bind бутона. Пробвайте на един и същи модел да бинднете 2 различни приемника с две различни натискания на BIND бутона и ще видите, че приемниците НЕ МОГАТ да работят едновременно.

    Истината е, че не всички апаратури са еднакви. Каква ще е логиката на кода зависи от съответния програмист и от това на колко ракии (сакета) е бил, когато е писал програмата.
    Росимир Матеев

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Мога да потвърдя, че както казва Бовянски - и двамата сте прави!

    Аз използвам доста активно модули Corona. При тях изрично е написано в упътването, че при всяко биндване кодът е един и същ. Има опция да се смени този код на следващия по ред, когато бинд-бутонът се задържи повече от 3 секунди след включване на предавателя. Нищо чудно да има и други, които НЕ сменят кода на всяко биндване, а по желание на юзъра.

    Ето извадка от упътването:
    "2. Press and hold the programming button on the transmitting module,turn the transmitter on,then you can release the button.(Attention: Not keep hold the button down over 3 seconds,or its ID will change randomly) The LED on Module will flash between red and green indicating the transmitter is ready to bind with the receiver"

    При Спектрум - DSM2 са постъпили по-умно. За всяка памет в апаратурата е предвиден различен код, който се помни. Така няма риск да се подкара един модел с настройките на друг (стига да не се използва само един приемник, разбира се).
    Това Матеев вече го обясни в предишния пост. Аз само го потвърждавам.
    Георги Русинов

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    За съжаление нямам нито една апаратура от тези които си цитирал. Но за сметка на това ти направих клипче с два модела единият е от рода на ХК 6 а другият е Спектрум 7 . За спектрума да уточня , че и двата приемника са оригинални а не клонинги или реплики .

    При "Биндване" при горните апаратури включително и при Корона предавателя изпраща код който приемника записва .Впоследствие слуша за този код и ако има съвпадение приема. Тук нещата са като при мрежите .

    клиповете
    http://www.youtube.com/watch?v=tmM8FWqjW1E

    " Пробвайте на един и същи модел да бинднете 2 различни приемника с две различни натискания на BIND бутона и ще видите, че приемниците НЕ МОГАТ да работят едновременно.
    "
    Тук е точно така направено. И работят ,че се късат .

    http://www.youtube.com/watch?v=B1XaMV9jS7I
    Последна редакция от sevo; 07.02.2011 на 19:04.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 13
    Последно мнение: 28.02.2015, 12:00

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен