Quote Originally Posted by sevo View Post
Матеев грешиш . Предавателя генерира всеки път един и същи код .Ако генерира различни нали трябвада ги излъчва всичките . Аз ползвам 15-17 приемника на една апаратура и всичките работят, не биндвам всеки път. Ако ги пусна всичките ще работят едновременно.
Пробвал ли си да ги пуснеш всички едновременно? Не изказвай твърдения, в които не си сигурен. И освен това кажи за каква апаратура говориш. Има апаратури и апаратури. И не бъркай 2.4 GHz апаратурите с тези на по-ниски честоти. Единствено на 2.4 GHz има истински кодове и истински биндвания.

Аз твърдя, че нормалната и разумна логика е на всяко едно натискане на Bind бутона да се генерира нов код, и после този код се запомня от апаратурата в съответния модел и от бинднатия приемник. Всяко едно следващо включване на апаратурата и приемника използва този код. Ако обаче за този модел се натисне отново бинд бутона, генерира се нов код и стария бинднат приемник вече не може да се свърже с апаратурата. Дефакто вътре в паметта на един модел се помни САМО ПОСЛЕДНИЯ ГЕНЕРИРАН КОД и той се разпознава САМО ОТ ПОСЛЕДНИЯ БИНДНАТ ПРИЕМНИК. Всеки един модел в рамките на една апаратура си има СОБСТВЕН КОД и няма шанс един модел да се сбърка с друг.

Ето какво знам аз с АБСОЛЮТНА СИГУРНОСТ, защото го пише в книжката или е пробвано на поляната:

1. Walkera апаратурите ГАРАНТИРАНО генерират нов код при всяко едно включване. Приемника опознава този код в първите 10 секунди от включването си. Докато апаратурата и приемника са включени, този код е валиден, дори и да се разкъса връзката между двете. Кода става невалиден ако едно от двете се изключи.

2. Walkera PRO апаратурите имат специално меню, в което ти сам избираш кода или включваш функцията RANDOM Code. Всеки един модел от апаратурата си има собствен код. PRO приемниците помнят този код дори и когато са изключени.

3. JR DSX9 апаратурата за всеки един модел има различни кодове, защото имам бинднати 30 приемника и всеки един от тях работи само ако е избран от апаратурата. Тоест няма шанс да се сбърка модела - за това ГАРАНТИРАМ !!! Пробвано е. В книжката пише за някаква Model Match защита, но това в действителност са различни кодове. Всеки един модел от апаратурата си има собствен код. Не знам дали този код се генерира случайно или е заложен хардуерно, но знам, че ако са го заложили хардуерно, би трябвало в него да присъствува и серийния номер на апаратурата. Тогава никога не би трябвало една апаратура да се сблъска с друга. Факт е обаче, че това се случва. Следователно кода се генерира случайно всеки път с натискане на Bind бутона. Пробвайте на един и същи модел да бинднете 2 различни приемника с две различни натискания на BIND бутона и ще видите, че приемниците НЕ МОГАТ да работят едновременно.

Истината е, че не всички апаратури са еднакви. Каква ще е логиката на кода зависи от съответния програмист и от това на колко ракии (сакета) е бил, когато е писал програмата.