+ Ново Мнение
Страница 5 от 7
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 41 до 50 от общо 62

Тема: С една апаратура на 2.4 - 2 приемника на 2.4 ??!?!?!?!

  1. #41
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Мога да потвърдя със сигурност, че ще свърши работа. :) Един колега веднъж донесе черно-бял вариант и... искам да имам такава играчка...
    Георги Русинов

  2. #42
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by Bovyanski View Post
    Това дали ще ви свърши работа

    http://www.rohde-schwarz.de/de/Produ...pcat=rsproduct

    Ще свърши. Само да му намалят малко размерите до тези на един GSM и да свалят цената до 100$.

    Гледах нещо такова в интернет, но сега не мога да намеря линка.
    Росимир Матеев

  3. #43
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Намерих го. Трябва ми нещо такова:

    http://www.flyelectric.ukgateway.net/scanner1.htm

    http://www.flyelectric.ukgateway.net/24scanner.htm

    Някои има ли идея откъде може да се купи?
    Росимир Матеев

  4. #44
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    Имам идея от къде да се купи даже е българско производство но що не си караме моделите ами се занимаваме с глупости.Какво ще видиш с това че има някой в ефира ли или нещо друго.

  5. #45
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Ще свърши. Само да му намалят малко размерите до тези на един GSM и да свалят цената до 100$.

    Гледах нещо такова в интернет, но сега не мога да намеря линка.
    Като гледам какво прави цената му е поне 5 цифрено число и не мисля, че ското ще умрат 2-3 цифри от цената на това.
    Димитър Пенев

  6. #46
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Напротив - прави се с един единствен чип:

    http://www.adafruit.com/blog/2010/02...-a-cell-phone/

    http://www.wireless.org.au/~jhecker/specan/

    Просто искам нещо малко по-добро и фабрично произведено.
    Росимир Матеев

  7. #47
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Quote Originally Posted by kabel View Post
    Имам идея от къде да се купи даже е българско производство но що не си караме моделите ами се занимаваме с глупости.Какво ще видиш с това че има някой в ефира ли или нещо друго.
    И аз това се опитвам да кажа ама нейсе, проблема е че е зима и само щуротии се генерират в главите ни.

    П.П. И най съвършениа апаратура да закарате на поляната е просто безсмислено.
    Анатоли Бовянски
    София

  8. #48
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Аз пък исках да кажа, че ако има малко повече култура и отговорност, ще можем да караме с каквито и да е апаратури без притеснения.

    Озадачен съм от начинът на мислене на доста колеги. Всеки път се налага да правя забележки за летене над колите или над хората и то на моделари с дългогодишен опит. Интересно е, че всеки път едни и същи хора правят едно и също, а на мен вече ми е неприятно да правя забележки, защото не искам да си развалям отношенията...

    Та интимната ми мисъл е, че ако има мааалко повече култура и възпитание, няма да има счупени от глупост модели. Ако има едно простичко листче, в което всеки да си попълни честотата, канала и марката на апаратурата, ще сме с вдна крачка напред в борбата.
    Другото простичко нещо е докато има модел във въздуха да не се прави нищо. Ако се разберем няколко човека да летим едновременно, задължително правим проба.
    Просто е...
    Георги Русинов

  9. #49
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    За това къде да се лети и културата съм съгласен.Тестове с приятели също.Само да ви кажа че моя човек в щатите е напуснал очертанията на летището им и е минал над колите и то заради вятър и са му отнели достъпа до летището за месещ и някакъв тест ще минава.Освен това го грази и глоба от 800 долара.Като се наспи днес ще ви кажа подробности.

  10. #50
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Turnigy 9X (v2 Firmware)

    Здравейте,

    След прочетеното тук бях любопитен да видя какво ще се случи ако включа два приемника едновременно с Turnigy 9X.

    Бях поръчал допълнителни приемници и вече разполагам с необходимото за опита.
    Предполагах, че байднат приемник към съответната позиция на модел в менюто ще си пази "мястото", да ама не!

    За първи модел, направих байнд на един приемник, за втори модел - на втори приемник, за трети съответно трети приемник. Байнда е правен самостоятелно за приемниците един по един.

    Бях мноооого изненадан когато захраних и трите приемника с по една отделна батерия (и трите приемника с отделни спиидконтролери и серва накичени към тях) и на трите опитни постановки сервата се задвижиха синхронно по един и същи начин!

    Единствения ефект от превключването на модела от N1 към N2 или N3 от менюто на апаратурата бе различното движение на сервата съгласно зададените различни параметри за трите модела.
    Но и трите опитни постановки извършваха еднакви синхронни движения за всеки един от трите модела.

    Може би за тази апаратура е нормално, но аз поне очаквах, че като избера модел номер едно, втори и трети приемник няма да реагират.

    Не ми се мисли ако не изключа един модел и включа втория каква беля може да стане....

    Чета още по темата, ще проверя как стои въпроса и с префлашнатите версии на er9x и th9x, дали и с тези фирмове е същата дивотия.

    Съвети ?
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 13
    Последно мнение: 28.02.2015, 12:00

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен