+ Ново Мнение
Страница 4 от 7
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 62

Тема: С една апаратура на 2.4 - 2 приемника на 2.4 ??!?!?!?!

  1. #31
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Не знам какво става с различните модели апаратури и с различните техни Firmware, но започна да ме хваща страх. Явно на пазара има и некоректни (бъгави) апаратури както при биндването, така и при използването на честотните ленти. И докато при ниските честоти винаги на поляната може да се сложи по едно табло с канали, то при 2.4 няма как предварително да се разбере дали и кога ще възникне конфликт.

    Остава единствено самодисциплината. Тоест докато във въздуха има модел, никой не трябва да си включва апаратурата за настройки или за каквото и да било друго. Това обаче не се спазва от никого, което означава, че в бъдеще периодично някой някъде ще троши модел за няколко хиляди лева заради небрежността на друг негов колега.

    На фона на това разсъждение излиза, че човек трябва да се спасява сам и да търси апаратура, която е по-нагла и по-нахална - такава, която се разпилява по целия обхват и не и пука, че ще засегне други канали. Мисля че Walkera са такива апаратури.

    Между другото някой виждал ли е някъде в интернет линк към малко и сравнително евтино устройство, което да прави спектрален анализ на 2.4GHz обхвата и да показва кои канали са заети в момента? Притежаването на такова устройство донякъде може да помогне за разрешаване на конфликти и за локализиране на бъгава апаратура.
    Росимир Матеев

  2. #32
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    ТУК е до 2,6, но в момента не е налично.

    ТУК, но е до 2,4.

    ТУК е най-евтиното, но пак до 2,4

    Вероятно имат още видове. И аз отдавна се назлъндисвам за едно такова. Май ще си купя.

    В Хобисити има скенери за ниските честоти. Показва кой канал е зает.
    40 мъндахерца :) Има за 35 и 72.
    Последна редакция от ajcinema; 10.02.2011 на 09:46.
    Георги Русинов

  3. #33
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Quote Originally Posted by Mateev View Post

    Остава единствено самодисциплината. Тоест докато във въздуха има модел, никой не трябва да си включва апаратурата за настройки или за каквото и да било друго. Това обаче не се спазва от никого, което означава, че в бъдеще периодично някой някъде ще троши модел за няколко хиляди лева заради небрежността на друг негов колега.
    За това извода е че трябвада се карат предимно депронки за 100-200лв. Аз лично имам спектрум и въобще не ми пука че мога да загубя обхват и че ще ми падне самолета.

    ajcinema ако искаш, в събота ако се събираме, мога да взема моя спектрум с още 2-3 приемника и да ти го дам да направиш тестове.
    Неделчо Брънчев

  4. #34
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    За това извода е че трябвада се карат предимно депронки за 100-200лв. Аз лично имам спектрум и въобще не ми пука че мога да загубя обхват и че ще ми падне самоле

    ajcinema ако искаш, в събота ако се събираме, мога да взема моя спектрум с още 2-3 приемника и да ти го дам да направиш тестове.
    1-vo se izninqvam za latinicata.
    Deka ne sym syglasen s tova koeto kazvash zashtoto tova 2aparaturi da se zasekyt e 1:1 000 000 koetoo si e edin mnogo malyk shans.(govorq za aparaturi na 2.4)
    Илко Щирков Варна

  5. #35
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    ajcinema Тези честотомери са пълен т...к при мене има и ако някой минаво от тук ще му го пусна да види че за нищо не става не си давай парите.В по нормалния говорим за 400- 700 лева ценови диапазон има 2 скенера които работят с "цифрови" сигнали.От там нагоре минаваме в друго ценово измерение.
    Ето единия. http://www.aceco.com.tw/html/sc-1_se...criptions.html
    Другия има и памет и е по скъп.
    Намерих линк и за другия.Този е най добрия за цената си.
    http://cgi.ebay.com/OPTOELECTRONICS-...item35a4f10f98
    Последна редакция от kabel; 10.02.2011 на 19:50.

  6. #36
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    За спектроанализатор има един във вид на флашка ама струва около 100$ и трябва наличие на лаптоп. Перфектен за нашите играчки :
    http://www.rcmodelreviews.com/wispy24i.shtml

    А това е най-новото около Спектрум-а :
    http://www.rcmodelreviews.com/dsmx.shtml

    За 2007 г Спектрума е бил с най-бързо възтановяване на връзката след загуба на сигнал . Футаба са видели голям зор с техните модули . Отношението е било близо 1:2.

    А това за което обеснява Георги ми се струва , че нестава дума за код ами смяна на канал на който работят предавателя и приемника. Точно така се сменят . В разрешеният обхват на 2.4 има само 13 канала . Сега с това НЕ КАЗВАМ, че могат да работят само 13 апаратури заедно !!!

  7. #37
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Спрете се бре хора.
    Със честотомер не можете да видите нищо.
    Спектроанализатора е сериозна апаратура и със нея също не може да видите кодовете на апаратурите, карайте си моделите и не се притеснявайте за съвпадения на кодове.
    Ако производителя е спестил пари и сте попаднали на такава апаратура си е живо ТОТО.
    То да си каже печелившия
    Ако ще се развива теория на вероятностите да продължим темата.
    Най добре да я приключим.
    Евтиното си носи рисковете това е.
    Мога да кажа че най агресивното нещо което съм видял на 2.4 е http://www.hobbycity.com/hobbyking/s...dProduct=10608 Като обхват.
    Анатоли Бовянски
    София

  8. #38
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Дефакто на нас не ни трябва честотомер или скенер, а пълноценен спектрален анализатор, който да показва информацията в графичен вид. Освен това този анализатор трябва да е предвиден специално за апаратури на 2.4 GHz. Проблема е в това, че една апаратура обикновенно излъчва пакети от по 1-2 милисекунди 50-100 пъти в секундата. Дефакто през по-голяма част от времето мълчи (не излъчва). Освен това тези пакети при някои апаратури подскачат по различни честоти. Въобще - пълен хаос. Нуждаем се от устройство, което да е наясно с тези факти и въпреки този хаос вярно да показва по кои канали има периодични излъчвания и с каква мощност (напрегнатост на полето).
    Росимир Матеев

  9. #39
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Неделчо, вземи спектрума утре, а аз ще взема 2-3 захранвания и ще пробваме на място приемниците. Аз на този етап нямам нито един свободен приемник, на който да пробвам.
    Георги Русинов

  10. #40
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Това дали ще ви свърши работа

    http://www.rohde-schwarz.de/de/Produ...pcat=rsproduct

    Анатоли Бовянски
    София

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 13
    Последно мнение: 28.02.2015, 12:00

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен