+ Ново Мнение
Страница 3 от 7
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 62

Тема: С една апаратура на 2.4 - 2 приемника на 2.4 ??!?!?!?!

  1. #21
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    А да не би ние да бъркаме нещо? Възможно е да си има по един код на всяка памет, които да са фиксирани. И всяка апаратура да е различна. Да се разчита на неповторяемостта. Едва ли са произведени повече от 100 000...
    Георги Русинов

  2. #22
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Напълно е възможно оригиналния производител да разчита на това, че при програмиране на чиповете на апаратурите никога няма да направи два чипа с еднакъв код. Да ама китайците като откраднат софтуера, без да им пука ще напрограмират хиляди копия с еднакъв код и гледай какво става по поляните.
    Росимир Матеев

  3. #23
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Както вече писах на синхронно плуване са го докарали "Чаиниците", ще е интересно да се гледа синхронно летене
    Колеги много се вживявате шансовете да се улучат кодовете са нищожни, но ако Бай Китаец си ги е произвел със едни кодове спасението е на различни поляни.
    Не би трябвало да имате притеснения ако карате с маркови апаратури.
    Ай на здраве
    Последна редакция от Bovyanski; 09.02.2011 на 18:42.
    Анатоли Бовянски
    София

  4. #24
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ми за DX7 говори Сево... Малко или много - маркова се води... Притеснително е някакси...
    Георги Русинов

  5. #25
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Ми за DX7 говори Сево... Малко или много - маркова се води... Притеснително е някакси...
    Не виждам нищо притеснително, човека си кодира приемниците към неговата апаратура.
    Това не означава че чужд приемник ще се задейства от неговия предавател.
    Анатоли Бовянски
    София

  6. #26
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    Това е апаратурата все пак с електроника си изкарвам хлябя та мога да прочета каксе казва .
    http://www.youtube.com/watch?v=PCA9sIQbQjU

  7. #27
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Напишете в Google "DX7 Binding Problem" и ще се ужасите, като видите в колко много световни форуми се обсъждат различни гафове с биндването точно на тази апаратура. Говори се, че софтуера има много версии, всяка от които си носи своите проблеми и бъгове.

    http://www.rcuniverse.com/forum/m_10...m.htm#10124508

    http://www.rcheliaddict.co.uk/transm...g-problem.html

    Май ще е най-добре Sevo да провери версията на неговото Firmware и да си го смени с най-новото (ако това е възможно).
    Росимир Матеев

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    37

    Матеев, и двата линка които си дал са обсъждане на един различен "проблем"!!!
    Хората се плашат когато видят мигаща светлина от приемника, но просто не са прочели, че това е нормално и е породено от това, че са рестартирали приемника без да е рестартиран предавателя.
    Приемника няма как да различи "рестарт" направен от човека и рестарт от прекъсване например на конектор - и в двата случая има загуба на захранване и това се индикира с мигаща светлина.
    Това не е проблем а функция на приемника!!!
    Никой не може да гарантира 100% сигурност за несъвпадение на кодове освен ако няма обратна връзка между приемник и предавател, и през нея не се "уговаря" смяна на кода, валидност и т.н. - един вид "плаващ код"

    Много обширна тема и доста специфична като техника, но не мисля че трябва да се задълбава толкова на дълбоко.

    Успех!
    Ивайло Трайков, София

  9. #29
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Май ще трябва и някой друг със Спектрум да направи тази проба. Аз лично не ща да чуя повече думата Spektrum. Особено тия сдвоени, строени, счетворени приемници... Не съм спал да ги мисля как да ги сложа, че хем на Г, хем на мекичко, хем да има място, хем да не се скъса идиотското кабелче, хем да се чудя как да им натъпча повече от 5 машинки... (шахтите са малко по-тесни, вероятно по техен си стандарт и повече от 5 машинки не могат да влязат, освен ако не са Спектрум или не ги търкам)... хем да се презастраховам 3 пъти откъм захранване, щото в едно пиково дръпване спира и 10 секунди няма тръгване...

    А какво правим, когато всички канали на приемника са заети или той се намира на недостъпно място? Купуваме си специално ключе Спектрум с букса за биндване и зареждане. Да, ама това ключе мен не ме устройва...
    Твърде много гафове станаха. Потенциометри, кодове, захранване, възобновяване... Все повече се настройвам против.
    Ай, мерси!
    Последна редакция от ajcinema; 10.02.2011 на 07:48.
    Георги Русинов

  10. #30
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by myxt75 View Post
    Приемника няма как да различи "рестарт" направен от човека и рестарт от прекъсване например на конектор - и в двата случая има загуба на захранване и това се индикира с мигаща светлина.
    Това не е проблем а функция на приемника!!!
    Успех!
    Въпросното мигане за мен лично е проблем, защото не ми дава абсолютно никаква информация, а само ме стряска. Мигане става, когато е имало прекъсване на захранването ИЛИ загуба на повече пакети от нормалното (май секунда беше). Разликата е, че ако прекъсне захранването, приемниците Спектрум започват нормална работа след между 8 и 15 секунди (!!!), ама не винаги. Аз предпочитам да не ми мига приемника... Ако нещо се е случило, приемника и да мига, и да не мига - все тая. Можеше да го направят примерно така: Две мигвания - значи е изтървал пакети, следователно да коригираме поставянето. Едно мигване - загуба на захранване (да проверим буксите и батериите)... и т.н.

    Quote Originally Posted by myxt75 View Post
    Никой не може да гарантира 100% сигурност за несъвпадение на кодове освен ако няма обратна връзка между приемник и предавател, и през нея не се "уговаря" смяна на кода, валидност и т.н. - един вид "плаващ код"
    Тази "система" DSM2 е пълна с недомислици. В едно упътване при мен пише, че предавателят поетапно сменя въпросния код, а приемника "следи" няколко назад и няколко напред от основния и хваща, когато предавателят смени. Ще намеря цитата, където пише, че ако след 15-20 включвания на предавателя НЕ включим приемника, той трябва отново да се биндне.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 13
    Последно мнение: 28.02.2015, 12:00

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен