+ Ново Мнение
Страница 2 от 7
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 62

Тема: С една апаратура на 2.4 - 2 приемника на 2.4 ??!?!?!?!

  1. #11
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by sevo View Post
    Матеев грешиш . Предавателя генерира всеки път един и същи код .Ако генерира различни нали трябвада ги излъчва всичките . Аз ползвам 15-17 приемника на една апаратура и всичките работят, не биндвам всеки път. Ако ги пусна всичките ще работят едновременно.
    Пробвал ли си да ги пуснеш всички едновременно? Не изказвай твърдения, в които не си сигурен. И освен това кажи за каква апаратура говориш. Има апаратури и апаратури. И не бъркай 2.4 GHz апаратурите с тези на по-ниски честоти. Единствено на 2.4 GHz има истински кодове и истински биндвания.

    Аз твърдя, че нормалната и разумна логика е на всяко едно натискане на Bind бутона да се генерира нов код, и после този код се запомня от апаратурата в съответния модел и от бинднатия приемник. Всяко едно следващо включване на апаратурата и приемника използва този код. Ако обаче за този модел се натисне отново бинд бутона, генерира се нов код и стария бинднат приемник вече не може да се свърже с апаратурата. Дефакто вътре в паметта на един модел се помни САМО ПОСЛЕДНИЯ ГЕНЕРИРАН КОД и той се разпознава САМО ОТ ПОСЛЕДНИЯ БИНДНАТ ПРИЕМНИК. Всеки един модел в рамките на една апаратура си има СОБСТВЕН КОД и няма шанс един модел да се сбърка с друг.

    Ето какво знам аз с АБСОЛЮТНА СИГУРНОСТ, защото го пише в книжката или е пробвано на поляната:

    1. Walkera апаратурите ГАРАНТИРАНО генерират нов код при всяко едно включване. Приемника опознава този код в първите 10 секунди от включването си. Докато апаратурата и приемника са включени, този код е валиден, дори и да се разкъса връзката между двете. Кода става невалиден ако едно от двете се изключи.

    2. Walkera PRO апаратурите имат специално меню, в което ти сам избираш кода или включваш функцията RANDOM Code. Всеки един модел от апаратурата си има собствен код. PRO приемниците помнят този код дори и когато са изключени.

    3. JR DSX9 апаратурата за всеки един модел има различни кодове, защото имам бинднати 30 приемника и всеки един от тях работи само ако е избран от апаратурата. Тоест няма шанс да се сбърка модела - за това ГАРАНТИРАМ !!! Пробвано е. В книжката пише за някаква Model Match защита, но това в действителност са различни кодове. Всеки един модел от апаратурата си има собствен код. Не знам дали този код се генерира случайно или е заложен хардуерно, но знам, че ако са го заложили хардуерно, би трябвало в него да присъствува и серийния номер на апаратурата. Тогава никога не би трябвало една апаратура да се сблъска с друга. Факт е обаче, че това се случва. Следователно кода се генерира случайно всеки път с натискане на Bind бутона. Пробвайте на един и същи модел да бинднете 2 различни приемника с две различни натискания на BIND бутона и ще видите, че приемниците НЕ МОГАТ да работят едновременно.

    Истината е, че не всички апаратури са еднакви. Каква ще е логиката на кода зависи от съответния програмист и от това на колко ракии (сакета) е бил, когато е писал програмата.
    Росимир Матеев

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Мога да потвърдя, че както казва Бовянски - и двамата сте прави!

    Аз използвам доста активно модули Corona. При тях изрично е написано в упътването, че при всяко биндване кодът е един и същ. Има опция да се смени този код на следващия по ред, когато бинд-бутонът се задържи повече от 3 секунди след включване на предавателя. Нищо чудно да има и други, които НЕ сменят кода на всяко биндване, а по желание на юзъра.

    Ето извадка от упътването:
    "2. Press and hold the programming button on the transmitting module,turn the transmitter on,then you can release the button.(Attention: Not keep hold the button down over 3 seconds,or its ID will change randomly) The LED on Module will flash between red and green indicating the transmitter is ready to bind with the receiver"

    При Спектрум - DSM2 са постъпили по-умно. За всяка памет в апаратурата е предвиден различен код, който се помни. Така няма риск да се подкара един модел с настройките на друг (стига да не се използва само един приемник, разбира се).
    Това Матеев вече го обясни в предишния пост. Аз само го потвърждавам.
    Георги Русинов

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    За съжаление нямам нито една апаратура от тези които си цитирал. Но за сметка на това ти направих клипче с два модела единият е от рода на ХК 6 а другият е Спектрум 7 . За спектрума да уточня , че и двата приемника са оригинални а не клонинги или реплики .

    При "Биндване" при горните апаратури включително и при Корона предавателя изпраща код който приемника записва .Впоследствие слуша за този код и ако има съвпадение приема. Тук нещата са като при мрежите .

    клиповете
    http://www.youtube.com/watch?v=tmM8FWqjW1E

    " Пробвайте на един и същи модел да бинднете 2 различни приемника с две различни натискания на BIND бутона и ще видите, че приемниците НЕ МОГАТ да работят едновременно.
    "
    Тук е точно така направено. И работят ,че се късат .

    http://www.youtube.com/watch?v=B1XaMV9jS7I
    Последна редакция от sevo; 07.02.2011 на 19:04.

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Сево, на клипа не е заснет процеса на биндване! Два приемника спокойно могат да се бинднат на един предавател Спектрум, но само ако си натиснал ВЕДНЪЖ бутона на предавателя и след това приемниците.
    Ако си бинднал ДВА приемника с ДВЕ натискания на бутона на предавателя, ще те помоля да заснемеш процеса от самото начало. При мен това не се получава на Спетрум7. Видеото ще е интересно и за производителя на Спектрум... Освен ако нещо не бъркам.
    Георги Русинов

  5. #15
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    Освен тези два имам биндвани още 6 приемника от тези съвместимите :) на същият модел мислиш ли че мога да ги биндвам паралелто и осемте . Мога да ги закача всичките и да направя кино . Аз не съм чел изоснови какво пише в книжката но съм чел доста във форума RCgroups .И как може да се използва спектрум модул за други предаватели има едни теми за Мултиплекс и там се стига до три извода +, - и ППМ . Сега слагат платка ама да оправят нивата . Също може да се прочете , че модулите са стандартни за WiFi 2.4 има го и протокола от части . Аз само твърдя ,че е възможно . Фирма с която работех преди време закупи 20 рутера който бяха с един и същи мак адрес записан твърдо в процесора та от там нищо подобно не ме учудва и тук не става дума за играчки ами за машини струващи над 1000$ бройката . Сами се сещате кой ги е произвел :) .

  6. #16
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Тук не говорим, че не може да се бинднат! Аз също мога да биндна няколко приемника на една памет. Тук става дума за НАЧИНЪТ на биндване.


    Моля, обясни ми как точно процедираш. Вариантите са два:


    1. Натискаш ВЕДНЪЖ копчето на предавателя и след това всички приемници.

    2. Натискаш копчето на предавателя ОТДЕЛНО ЗА ВСЕКИ ПРИЕМНИК.

    Мисля, че тук става заигравката, защото при мен по втория начин не се получава. Първият никой не го оспорва. Но ако вторият е възможен ПРИ НЯКОИ апаратури, тогава значи някой има проблем. И още един въпрос, говорим са DSM2, нали?
    Последна редакция от ajcinema; 09.02.2011 на 07:23.
    Георги Русинов

  7. #17
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Това искам да кажа и аз - ако някой от вас при многократни натискания на копчето за биндване детектира, че винаги се излъчва един и същи код и че всичките му приемници са с него, значи този човек ИМА СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ !!! По-скоро проблема е с апаратурата и ако аз имах такава, щях на секундата да я изхвърля.

    За какво ви е апаратура, софтуера на която е краден и мултиплициран десетки хиляди пъти с един и същи бинд код?????? Каква ви е гаранцията, че утре на поляната няма да строшите модел за няколко хиляди лева само защото и някой друг ваш колега е купил от същия модел апаратура с краден софтуер???

    Тука се засяга нещо много важно - вие ТРЯБВА ДА СТЕ СИГУРНИ, че вашия бинд код е уникален, за да сте спокойни на поляната. Най-лесно това става, ако всяко натискане на бинд бутона генерира нов случаен код. Ако апаратурата ви не го може това - ИЗХВЪРЛЕТЕ Я. Не се опитвайте и да я продавате, защото по този начин излиза, че искате да прекарате някой друг ваш колега да си строши модела.
    Росимир Матеев

  8. #18
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Росимире, това че кодът при биндване остава един и същ при някои апаратури си е нормално. Дори рискът да съвпадне с друга е по-малък от апаратури, които генерират на случаен принцип.

    Ето за какво говоря:

    Вариан1. Апаратура, която НЕ генерира всеки път нов код има шанс да се засече с друга 1: 1000 (примерно)

    Вариант2 - Апаратура, която генерира нов код всеки път има много повече шансове да се засече с друга, която също генерира нов код всеки път.

    При вариант едно, проверката е лесна - всички, дето караме може в началото на деня да проверим дали има проблем. Но при вариант две, ако някой реши да биндне на полето, рискува при случайното прехвърляне на кода, да попадне на наличен...
    Моята Корона винаги си работи на един код. На полето другите Корони работят по същия начин. Всяка е уникална докато не се появи някоя, дублираща кода. Тогава просто задържам бутона за повече от 3 секунди и сменям кода по мое желание. Не мисля, че това е неудобство. Мисля, дори, че е по-добрият вариант. Имам възможност за ИЗБОР...

    Въпреки всичко това не е проблем - производителите са си казали, че има вероятност от засечки. Проблемът е, че не мога да разбера как апаратурата на Сево прави нещо, което не би трябвало да прави. И не съм сигурен как точно Сево биндва... Нека да изясним първо това.
    Георги Русинов

  9. #19
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    За всеки приемник спирам апаратурата подклучвам към приемника кабелчето за биндване подавам захранване натискам копчето за биндване и включвам предавателя . Приемниците съм ги купувал в различно време. Апаратурата я имам от около 3 години . Чисто нова запечатана нищо не е правено по нея не е отваряна ( по принцип всичко отварям и преглеждам ) .
    Довечера ще го направя на клипче.

    Междо другото някой да е намирал схема на Спектрум 7 ?

  10. #20
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Да не би Сево да е с 40MHz апаратура и сканиращи приемници?

    Тогава не се извършва биндване, а сканиране на канала. И ако е така, естествено е всички приемници да работят едновременно, защото са на един и същи канал.

    Иначе вероятността за сблъскване на бинднати приемници със случайно генериран код е равна на 1 на 65 536, ако се използва двубайтов бинд код (2 на степен 16). Ако се използва четирибайтов код, вероятността е 1 на 4 294 967 296.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 13
    Последно мнение: 28.02.2015, 12:00

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен