+ Ново Мнение
Страница 1 от 7
1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 62

Тема: С една апаратура на 2.4 - 2 приемника на 2.4 ??!?!?!?!

  1. #1
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    С една апаратура на 2.4 - 2 приемника на 2.4 ??!?!?!?!

    КАКВО ЗА БОГА СТАНА ДНЕС ?!?!?!?!
    ВЪЗМОЖНО ЛИ Е 2 ПРИЕМНИКА НА 2,4 ГИГАХЕРЦА единия FHSS а другия DSSS ДА СЕ УПРАВЛЯВАТ ОТ ЕДНА АПАРАТУРА???
    При това приемниците са различни партиди...
    За това днес безмалко да си разбия малкото 1:18.
    Един авер който има същото със същата апаратура но с друг приемник ми взе управлението...
    Той си караше пуснах си и аз моя модел и той УПРАВЛЯВАШЕ И МОЯ?!?!?!?!?!?!?!?!?!
    После си пуснах аз апаратурата първи пуснах си 1:18 и той си пусна само приемника и управлявах с моята апаратура 2-те ?!??!?!?!
    ТОВА ВЪЗМОЖНО ЛИ Е????
    Не пускам темата за да си правя !!!
    ТОВА Е НАИСТИНА И СЪМ СНИМАЛ ДАЖЕ УТРЕ ЩЕ ПОКАЖА ВИДЕОТО ЧЕ СЕГА НЕ МОГА ДА НАМЕРЯ КАБЕЛА...
    НАИСТИНА КАЖЕТЕ ТОВА ВЪЗМОЖНО ЛИ Е(че е възможно вече установих) ???
    ШАНС 1:1 000 000 000 000???
    Как за Бога става това А????
    Последна редакция от skymaster; 04.02.2011 на 18:40.
    Илко Щирков Варна

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    На теория нищо не може да ви попречи в процеса на биндването да бинднете едновременно дори и 100 приемника. Ще си работят и пушек ще се вдига.

    Друг е въпроса ако не сте правили биндване там на поляната, защо се управляват и двата приемника. Вероятността наистина е нищожна. По време на едно биндване предавателя обикновено генерира някакво случайно число и го броадкаства в ефира. Ако по-това време някой приемник е с бинд плуг, той запомня това число (код) и после за в бъдеще се починява само на сигнали, маркирани с този код. Вероятността двама човека, биндвали приемници по различно време, да получат един и същи случаен код е нищожна, но не е нулева. Тоест все пак това е възможно.

    Аз ви съветвам веднага да отидете и да си пуснете фишове от тото 2. Явно днес сте големи късметлии.

    Шанса за получаване на един и същи код зависи от това колко цифри има в кода. За апаратурите на Walkera знам със сигурност, че числото е с 6 цифри, което означава вероятност 1 на 1 милион. Не е чак толкова зле, ако се отчете факта, че вероятността за шестица от тотото е 1 на 13 милиона.
    Росимир Матеев

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Това с управлението на 2 модела от една апаратура съм го виждал на 40 MHz с лодки. И двамата се кълняха, че са на различни канали, но после се оказа, че единия е блеял, когато е щракал ключетата за канала. Ефекта с лодките беше още по-интересен. Всяка една лодка сякаш се чудеше кой предавател да слуша. В един момент си я управляваш сам и лодката е напълно послушна, в следващия хуква нанякъде. После пак се сеща за тебе и пак започва да те слуша и т.н.
    Росимир Матеев

  4. #4
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    Матеев апаратурите за биндване през 1 ден така че вероятността е мнооого малкааааа :)
    Утре ще снимаме как става тая работа
    Просто 2-мата се гледахме 5 минути и се бяхме хванали за главата
    Сложихме ги на земята 2-те и си вървяха заедно и изпълняваха едни и същи команди без да се губят обхвати.
    Илко Щирков Варна

  5. #5
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    А по пътя на логиката стигнах до извода че ако само едната апаратура се биндне наново ще се получи друг код и така това нещо ще изчезне.
    Матеев не успях да разбера дали приемника си е програмиран да дава винаги един и същ код или всеки път при биндване се получава друг код ?
    Илко Щирков Варна

  6. #6
    Наблюдател Аватар на chichko
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    25

    Какви са апаратурите и приемниците?

  7. #7
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174
    Илко Щирков Варна

  8. #8
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by skymaster View Post
    А по пътя на логиката стигнах до извода че ако само едната апаратура се биндне наново ще се получи друг код и така това нещо ще изчезне.
    Матеев не успях да разбера дали приемника си е програмиран да дава винаги един и същ код или всеки път при биндване се получава друг код ?
    Апаратурата генерира нов случаен код всеки път, когато се натисне BIND бутона отзад. Всички приемници, които са с включен бинд плуг, слушат сигнала от апаратурата и запомнят този код.
    Росимир Матеев

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    Матеев грешиш . Предавателя генерира всеки път един и същи код .Ако генерира различни нали трябвада ги излъчва всичките . Аз ползвам 15-17 приемника на една апаратура и всичките работят, не виндвам всеки път. Ако ги пусна всичките ще работят едновременно.

  10. #10
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    И двамата сте прави.
    Забравяте една малка подробност Китайският Фактор.
    Аз лично черпих цяла вечер с бира и цаца заради един бас.
    Комшията ми се оплакваше че лодката му за захранка се управлява и от други апаратури на 2.4.
    Аз разбира се се изхвърлих като чекия на мокър пясък че това са глупости , но уви 3 лодки и трите се управляваха едновременно.
    Лодките са с 6 канални апаратури със отделен стандартен приемник, каквото и да ги правих резултата беше ЧЕРЕШКИ.
    Решението беше тримцата приятели на отделни гьолове
    Така че никога не е късно Бай Китаец да ни изненада.
    Поуката: Китаеца е велик и непредсказуем
    Анатоли Бовянски
    София

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 13
    Последно мнение: 28.02.2015, 12:00

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен