Имам чувството, че нещо не си наясно коя система какво прави. Има огромна разлика между KDS Flymentor и V-Bar. И друг път съм се сблъсквал с факта, че много хора не знаят какво се крие зад думичката стабилизираща система, която се използва за щяло и нещяло от много производители. Поради тази причина отдавна се каня да отворя тема по въпроса и сега ми падна изгоден случай.

V-BAR
Това не е стабилизираща система. Това е просто заместител на механичния флайбар. Когато пуснеш стиковете, хеликоптера остава наклонен в последното си положение, в което си го оставил. V-Bar-a се намесва в управлението само за да ти помогне, когато има турбуленции или вятър, като се съпротивлява на тях. В настройките на V-bar-а можеш да симулираш различен по тежест механичен флайбар, което ще направи реакциите на хеликоптера по-нервни или по-мудни. Нищо повече не очаквай от този V-Bar.

KDS Flymentor
Това е стабилизираща система. Тя прави хеликоптера да се държи като коаксиален. Тоест като пуснеш лостовете, хеликоптера сам заема хоризонтално положение. Това V-Bar не го може. KDS Flymentor обаче задължително изисква хеликоптера да има механичен флайбар.