Пробвахме го вчера. Успя да го настрои и го караше колегата Явор Йотов. Аз просто бях свидетел. В началото имахме известни проблеми с вибрациите, но после се оправи с новите лепенки.

Като цяло мога да преразкажа неговите впечатления. Хеликоптера лети като в масло. Колко да е нервен зависи от настройките. Тепърва предстоят експерименти кой параметър за какво служи. Може да се държи като нормален 3D хеликоптер, може и като коаксиален (с дистанционно включване на функция Leveling). Не може обаче да замръзва в една точка. Хоризонтира се, но продължава да се носи по посока на набраната инерция.

Дефакто утрешния ден си го бях заплюл за подробно изчитане на инструкцията дума по дума и за първи мои опити да летя с него. Като цяло има много добри впечатления от програмата за настройки. Има великолепни визарди, които стъпка по стъпка ви превеждат през целия процес на настройка на абсолютно всичко - механично и електронно. На всяка една стъпка има подробни обяснения и дори върху екрана на програмата с червено ви обгражда кое поле трябва да промените и после се обяснява как това да стане. Ако не друго, поне ще научите всеки един аспект и всяка една подробност от механичните настройки.

Самите настройки са направени близки до ума на човека, а не до механиката на хеликоптера. Например скоростта, с която може да бъде наклонен хеликоптера или с която може да бъде завъртяна опашката се въвежда в градуси за секунда. Ако се даде ниска скорост, хеликоптера ще стане бавен и трудноподвижен от гледна точка на пилота, но в същото време ще отреагирва светкавично на поривите на вятъра и няма да позволи например да се капичне.

С две думи - SK-720 позволява първо да си направите хеликоптера да изглежда като коаксиален, с напредъка да го превърнете в обикновен, но лесно управляем, и постепенно с напредъка ви да го правите все по-нервен и по-нервен. Има специални скрити настройки за момента, в който започнете да летите 3D и още един комплект скрити настройки за момента, в който станете спец и искате да изстискате абсолютно всичко.

Дефакто SK-720 ви позволява с един и същи хеликоптер да изминете целия път от новобранец до 3D експерт.

Повече - утре, като основно ще изпробвам новобранските настройки.