+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 10

Тема: Цена на квадратна алуминиева тръба 10/10 в Практикер или другаде

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    Цена на квадратна алуминиева тръба 10/10 в Практикер или другаде

    Някой може ли да ми каже кава е цената на квадратната алуминиева тръба в Практикер Бриколаж или другаде.

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    около 5лв. за метър

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    По принцип цената на едро на какъвто и да било алуминиев профил от завода-производител е някъде около 5-7 лева на килограм (без ДДС), при поръчки около 1 тон и нагоре. В магазин тази цена за малки количества би трябвало да бъде не-повече от 10-12 лв. за килограм без ДДС или около 13-15 лв. с ДДС.
    Росимир Матеев

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    Аз цената на едро я знам и е 6,29лв.Същата е цената и за 1 прът но няма в наличност нито в склада нито в завода.Минимално количество за поръчка е 100 килограма.Мерси на колегата за цената тия продават 1 метър колкото струва цял прът но като няма другаде в момента това ще е.

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Скоро купувах такава, 2 метра беше 12лв.
    Неделчо Брънчев

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    В Практикер има .

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Какво толкова го обсъждате този профил? Във всеки един от строителните хипермаркети има (Бриколаж, Баумакс, Алати, Практикер и т.н.). Цените са еднакви - 5-6 лева за брой. На метър са. По-голямата, със стени инч по инч струва 14 и нещо.
    Георги Русинов

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Габрово / 0889515514
    Мнения
    20

    Алуминиева тръба

    Сега ще споделя моя опит от закупуването на всякакви алуминиеви профили.
    Цената в строителните хипер, супер и т.н.т. маркети се оказва 5 до 6 пъти по-висока от нормалната.
    Аз лично пазарувам от склада на Стилмет - София Военна рампа. Освен че имат склад на едро за големите фирми, съществува и малък склад от който всеки може да закупи необходимия му профил стига да го има в наличност. Единственото условие е да се закупи цял прът/6м/, цената на който е равна на цената на 1м алуминиев профил в който и да е от хиперстроителните маркети.
    Избора си е ваш.
    Николай Киров 0889515514
    Mugen MBX5 1/8 Mamba Monster Max 2200
    Traxxas E-Revo VXL 1/16

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    Точно за стилмед говорех но в момента нямат налични.А господин Русинов може ли да каже къде е гледал цолови защото точно такъв ми трябва 12,7мм.Обиколих Практикер,Баумакс нямаше и си купих 15/15 да направя пробите.Ходих също и в Бриколаж но там май я карат на затваряне и имаше само 2-3 профила а целия стилаж празен.Това е за Стара загора.

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    12,7 милиметра е половин цол (инч, дюйм). Аз купувам вече няколко пъти 25,4 х 25,4 (инч х инч) за тяло на СПА3ДТ. За половин инч... да си призная не съм виждал. Мога да проверя в пловдивските магазини за 10 х 10mm. Със сигурност съм виждал такава!

    Другото място, където със сигурност ще има нещо подобно е Алумина. В Пловдив...

    А сега за цената: наистина от складове или специализирани магазини е в пъти по-евтино. В тях алуминия се продава на килограм. Но лично за мен неудобството от транспортиране на 6 метрова пръчка е огромно. За разлика от 5-6 лева, предпочитам удобството, независимо, че тази разлика всъщност е 200-400%. За какво са ми 6 метра, при положение, че ми трябва метър? Какво се случи последния път - купих си специален профил за направа на ауспух. Трябваха ми 20 сантиметра. Пръчката беше 2 метра. Стоя няколко години, след което я изхвърлих... Нямам нужда от нея. Изхвърлих, разбирай подарих. И какво? Пак дадох 15-те лева... Безсмислено е да се купуват излишни количества. Затова донякъде е предимство да се купуват подобни неща от хипермаркетите. Сега знам - като ми се прище пак да правя СПАД - отивам в Бриколаж и срещу 14 лева взимам профила. Пак там взимам поликарбонат за още 20-тина лева и моделът е готов. Ама можело да го взема на половин цена... в случая е важен модела, а не толкова цената на материалите. Те са нищожно перо.
    Последна редакция от ajcinema; 20.01.2011 на 19:31.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен