+ Ново Мнение
Страница 3 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 41

Тема: podroben 4ertej

  1. #21
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Не че нещо, но как искаш хората да ти помогнат след като виждат какво си направил. Не искам да се заяждам. Погледни как изглеждат другите корабни модели и тогава ми кажи дали твоят прилича поне малко на тях. Когато и аз бях "в началото на своята кариера" като корабо моделист и аз имах много мерак за отлевки и тн. и съответно пътвият опит за "корпус" който наравих може да се каже че приличаше на твоя, и баща ми, след като го видя започна да се шегува че съм направил "корито за къпане на бебета". Разбира се аз това го осъзнах няколко месеца по късно.
    Съвет 1: зарежи го това "подобие на корито" което си направил и си купи един нормален корпус или от някой китайски сайт или от квалитет-21.
    Съвет 2: направи си механиката за него- дейвуд и рул, и ги залепи. За да направиш това, трябва да поразгледаш малко снимки на други такива модели.

    Ако имаш въпроси- питай.
    Неделчо Брънчев

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2011
    Живее в
    Karlovo
    Мнения
    21

    Наистина си прав но по принцеп изках сам да направя модела ,като за първи път разбира се че няма да стане добър но така се почва, за копуването не е проблем мислех си че сам мога да сътворя нещо с което да се занимавам и след това гордея че аз съм го направил и подобрявам с ваша помощ както е наречено моделистика всеки прави и дава идеи които другите да ползват за собствените си модели .корегират или удобряват уменията на другите така всеки се усъваршенства, по малко придобива опит и тн. А като си ги копуваме те идват готови само с право на корекция на електрониката която пак купуваме и всъщност какво правим зглобяваме готови модели без да напрягаме уменията си и изобритателността .Не обвинявам никои за нищо просто това е моето мнение

  3. #23
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Да, така е. Преди и аз мислих точно като теб в този момент. Когато всички ми казваха да не се занимавам с отливането на корпуси, аз не ги послушах и продължих с опитите. След 3-4 неуспешни опита, най на края излезна нещо, което можеше да се нарече корпус за ЕСО. Но това ми струваше около 1 година проби, четене и разпитване; и може би около 500-1000лв. Разбира се, аз не съжалявам за това.

    Ако наистина имаш мерак за това-кажи и ще се опитам да ти помогна то колкото мога, но това което си направил до сега, като корпус просто "не става".
    Неделчо Брънчев

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2011
    Живее в
    Karlovo
    Мнения
    21

    добре кажи от каде и как да започна с какви материали и какво точно да правя някакви насоки кам какво да се оринтирам като за начало благодаря ти за откровения отговор ,вярвам ти си минал по този път и следователно аз да не правя грешките ти

  5. #25
    Потребител
    Регистриран
    Jun 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    88

    Не само той е минал по този път. Почти всички са минали по него!
    Като за начало си изясни какъв клас модел искаш или вид. Всички видове стават за забавление. След което си намери корпус може да си го купиш от магазин или от някой моделист. Повечето корабомоделисти имат корпуси които са сигурни, че няма да използват. След като решиш какво ще правиш мисля, че ще се намери кой да ти помогне!
    Станислав Стоев
    088 59 60 61 7

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2011
    Живее в
    Karlovo
    Мнения
    21

    Изкам да направя еко стандарт или мини кое е за предпочитане като за наченаещ

  7. #27
    Потребител
    Регистриран
    Jun 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    88

    Еко Стандарт е по-добре, Еко мини няма много място вътре, тук там се работи с пинсети и имаш ограничения в размера!
    Станислав Стоев
    088 59 60 61 7

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2011
    Живее в
    Karlovo
    Мнения
    21

    значи ще правя еко стандарт които може и знае какво трябва да направя да помага

  9. #29
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Здравей!Имайки в предвид новите правила за ЕКО Стандарт,всички трябва да се съобразим с следните два проблема.Единият -корпуса да бъде много прецизно подбран и изработен,за да пести енергия.Втория -двигател,контролер,батерия и винт..оптимално подбрани за да издържат 10 мин. ,като след измерването непостедствено след края на гонката ,всяка клетка от ЛИПО батерията, не бива да е под 3,00 волта".Квалитет" изработват много качествени корпуси на приемлива цена...Като за начинаещ моделист един ЕКО ПАУЪР би ти помогнал по-лесно да навлезеш в материята .Това е перфектен корпус за начинаещи.Устойчив на вълна,лесен за центровка и е снабден с безупречен флут канал,който при обръщане спомага модела да заеме бързо правилното си положение.Размерите на рул,винт и мотор .измерени от транеца/задния край/ на модела са както следва: 55мм,.128мм. мотора е на 325 мм.
    Батерията да е максимум 280 гр, с възможно най голям капацитет,така че ти предстой голямо бродене из Хоби кинг. Мотора трябва да е така подбран,че с избраните акумулатори да достига 32-35000 оборота,но същевременно да няма голяма консумация за да ти гарантира 10 минутен старт,а контролера- малък, лек,с водно охлаждане,с прецизна защита на минимално напрежение на клетките.....
    Станислав Христов

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2011
    Живее в
    Karlovo
    Мнения
    21

    Много благодаря за казаните указания ,хубаво ще разгледам саитовете и като харесам нещо ще се допитвам до вас, а относно мотор контролер и винт някои може ли да ми препоръча -надежни и добре да си пасват един към друг ?

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен