+ Ново Мнение
Страница 2 от 3
ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 27

Тема: HDR снимки, свързани с моделизма

  1. #11
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Лооол! Тези снимки са невероятни!
    Матеев, според мен снимката на хелито ще стане по-добра ако е на "зелена поляна".
    Неделчо Брънчев

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Темата е страхотна! Ще направя няколко снимки с моето скромно апаратче утре. А дотогава ето една нелоша програмка за HDR:
    Прикачени файлове
    Георги Русинов

  3. #13
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    Еххх...
    Не знам с какъв фотоапарат са правени снимките но не ми харесва качеството много
    За коледа получихме (семейството) едно фотоапаратче много хубаво
    КАЧЕСТВОТО ЗА МЕН Е ИЗУМИТЕЛНО!
    Няма функция HDR но има други функции с които може да се постигне подобно качество като на HDR!
    Апаратчето е Samsung WB600 и определено си струва парите
    Наслаждавайте се:







    Илко Щирков Варна

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by skymaster View Post
    Еххх...
    Не знам с какъв фотоапарат са правени снимките но не ми харесва качеството много
    За коледа получихме (семейството) едно фотоапаратче много хубаво
    КАЧЕСТВОТО ЗА МЕН Е ИЗУМИТЕЛНО!
    Няма функция HDR но има други функции с които може да се постигне подобно качество като на HDR!
    Апаратчето е Samsung WB600 и определено си струва парите
    Наслаждавайте се...
    Не виждам нищо изумително в тези снимки. Илко, HDR не е "качество", а вид фотография. Ето нещо, което НЕ Е HDR и НЕ Е правено с последен модел апарат:



    Правено е с 8 годишен апарат САМО с 3 мегапиксела (тогава такива имаше).
    Георги Русинов

  5. #15
    Потребител Аватар на kolibri
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    85

    За фотографията не е нужен само добър апарат, а също и доста умения плюс това много зависи и от настройките и обектива не само от мегапикселите.Те са най-малкото.
    Александър Иванов
    Пловдив

  6. #16
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Така е. Фотографията е изкуство, което ако вземеш да навлизаш навътре в него, може да загубиш години и пак да не научиш всичко. Нещо като моделизма и моделите - няма край ако искаш всичко да направиш и всичко да пробваш.
    Росимир Матеев

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    Един велик фотограф е казал че като застанеш пред снимката на модела и ти каже с кого е била снощи значи си изучил занаята.

  8. #18
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Гаро Паносян (лека му пръст) казваше така:

    "Като погледнеш една фотография и си кажеш "Еее, колко хубаво!", значи не е хубава. Хубава е тогава, когато като я погледнеш и да кажеш "Е, густо, майна!"

    А сега един HDR от днес. Непретенциозен, заради старата и слаба техника, но показателен. Поне ще даде яснота на тези, които още не са разбрали какво е HDR.

    Това са 3 кадъра, с експонации съответно -2, 0, +2 при бленда 2,8 и неизвестна скорост. Щракнах първото, което ми попадна - паркинга пред фирмата. Използвах HDR Pro на Ps CS5. Картинката далеч не е идеална, но дава представа за резултата. А той (резултатът) може да бъде различен, според нашите нужди и възможности. В случая получената снимка има повече информация от която и да е от другите три.

    Георги Русинов

  9. #19
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Програмата обаче нещо е сбъркала. С небето и със зелената растителност се е справила много добре, но е загубила детайли и цветове в уличната лампа и в трите знамена. Станали са по-лоши дори и от най-тъмната снимка.
    Росимир Матеев

  10. #20
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Точно така. Няма програма, която да знае всичко. Затова се налага да се помага или да се дорисува. Тези снимки са просто пример за общо възприятие и използване на автоматични функции. Детайлите не са изпипани и няма как да са за една минута "работа". Но като цяло този резултат е много по-приятен, отколкото която и да е от другите снимки. Също така предоставя много повече възможности за работа върху снимката. За съжаление няма как в момента да покажа нещо професионално по 3 причини: първата е, че нямам нужната техника, а не искам да използвам служебната за лични цели. Втората причина е, че нямам време за заиграване и третата е липсата на подходящ сюжет. Но обещавам в най-близко бъдеще да се постарая! ;)
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен