Здравейте,

както някои от пловдивската група знаят, често ми се случва да си правя настройките на Махх-а в празното корито на изкуственото езеро в Градската градина. Днес пак ме беше ухапало кучето и въпреки гадното и мокро време реших да се попързалям малко и да си оправя малко настройките на карба, защото имах малък проблем с температурите.

Както си се бях поувлякъл в дрифтене по подгизналия бетон, към мен се приближи един човек, видимо впечатлен от видяното (лично аз бях впечатлен колко калпаво сцепление има с оригиналните гуми, но това е друг въпрос). Съответно след стандартните разпитвания, които са си традиция при всяко каране там, човекът се представи и ми обясни, че води предаване по сателитния канал на БНТ и в момента правят предаване за бъдещето на "Пеещите фонтани". Надве-натри ми обясни за някои безумни проекти на общината, в отговор на които те подготвяли излъчване, което да покаже всички гледни точки и възможности за ползване на езерото, когато не е пълно. Една от възможностите беше построяване на R/C писта, която освен да даде безплатно поле за изява, ще създава и интерес у гражданите и гости на града. В това последното съм се убедил лично, с оглед на хората, които се събират да гледат, когато сме вътре. Съответно имаме официална покана за участие в предаването по 2 параграфа - 1. Участие в студиото, където да обясним за хобито, моделите и т.н. и 2. Да се направи едно демонстрационно каране, кадри от които да се излъчат в предаването, успоредно със студийното участие.

С оглед на това, че аз не съм "моделист" по последните определения, които чета по форумите, а по-скоро влизам в графи "купи-моделист" и "гаден механик", който обича да се маца в нитро и масла, не смятам че бих представил съсловието успешно. Отделно, че графикът ми е доста скапан и не знам как ще съм с времето. Молбата ми е пловдивската група ако може да се организира, да направим една демонстрация и впоследствие да се вземе участие в студиото. Разбира се ако има желаещи и от други градове, ще бъдат добре дошли. Знам, че едва ли ще имаме възможност да популяризираме абсолютно всички аспекти на хобито, но дори и малък, шансът за реклама е добър. Дори не смея да си мисля ако и идеята за пистата придобие популярност

В най-лошия случай ще ни остане едно общо каране в езерото Моля коментирайте, давайте идеи и ще се радвам да успеем да се възползваме на максимум от офертата!