+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 28

Тема: Анонимност

Threaded View

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Има логика във всичко написано от ajcinema. Подобни мисли ми се въртят в главата и на мене. Затова и не мога да взема окончателно решение и затова съм подложил темата на обсъждане. Наистина не е редно да се прави дискриминация. Но дайте тогава да дадем пълни права и на нерегистрираните, защото в момента ги дискриминираме.

    Помислете - самата регистрация и активиране с Email е измислена по световните форуми именно за да не може човек да пише анонимно. Погледнете блоговете на статиите по вестниците, към които могат да се пишат анонимни мнения. Ами няма нито един изряден диалог - винаги се намира някой провокатор, който предизвиква останалите да оставят добрия тон и да започнат да се оплюват.

    Помислете и за администратора - той трябва да си изостави другата по-важна работа и да се превърне в пъдар. И да следи денонощно дали някой няма да плюе на труда на всички останали.

    Аз предлагам следното:
    Този форум е плод на труда на голяма група хора, в която всеки един член е вложил много лично време в името на общото благо. Тази група хора желае да бъде оставена на спокойствие и да си дискутира по проблеми, които я касаят. Следователно именно тази група хора е в правото си да взема решения кой да се включи към нея и кой - не. И ако трябва - тази група хора ще наложи дискриминация на когото си поиска и когато си поиска. А администратора е само един изпълнител на желанията на тази група. Така че предлагам всеки един посетител на форума точно да се определи и да си каже ясно мнението - да или не. А ако не постигнем консенсус - ще отворим анкета и решението ще бъде взето с гласуване.

    И така. Решавайте: Анонимните потребители трябва ли да имат право да пишат мнения или не?

    Аз гласувам за това анонимните потребители ДА НЯМАТ ПРАВО ДА ПИШАТ МНЕНИЯ.
    Можем обаче да въведем компромисния вариант, при който ще разрешаваме на анонимен потребител да пише, но за него трябва да се застъпи някой, който го познава. Така един вид някой ще си заложи името и репутацията, като гарантира за добросъвестността на неговия анонимен приятел.
    Последна редакция от Mateev; 28.01.2010 на 13:53.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен