+ Ново Мнение
Страница 2 от 3
ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 28

Тема: Анонимност

  1. #11
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by Chakal View Post
    Аз продължавам да си знам моето , на никой не му пречи да напише 2 имена и град . Ако толкова се притеснява от публичност да напише имената на комшията си .
    Трудна работа. Моделистите в един град обикновенно се познават и веднага ще се разбере, че има някаква измама.
    Росимир Матеев

  2. #12
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    ..........

    Колеги,за злонамереността лек няма,а анономността засилва чувството за безнаказаност! Жалко ,че в общността на моделистите има и такива хора,които понякога избиват коплекси .Какво да се прави ...това са минусите на виртуалните контакти.
    Друго си е да се съберем на една дълга маса.... Тогава няма АНОНИМНОСТ,ОБИДИ и СПАМ.
    Подкрепям Администратора ,колкото и твърди мерки да предприеме.
    Последна редакция от steysi_gb; 28.01.2010 на 14:35.
    Станислав Христов

  3. #13
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    И да напише име и град, пак може да не е истина. Но е за предпочитане пред кореспонденция с NIK и абстрактен аватар...

  4. #14
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Друго си е да се съберем на една дълга маса.... Тогава няма АНОНИМНОСТ,ОБИДИ и СПАМ.
    Подкрепям Администратора ,колкото и твърди мерки да предприеме.
    ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

    Подкрепям!

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    11

    Твърдо против анонимността, колкото и не демократично да звучи. Разбира се, ако на някого по някакви причини се налага да се "крие", при всички случаи проблема може да бъде обсьден и решен на ниво Администратор
    Начо Начев

  6. #16
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Аз съм въздържал се. И едното, и другото имат плюсове и минуси.
    Дотук разсъждаваме от "наша", моделарска гледна точка и така погледнато съм "ЗА". Дори и телефон за връзка би било добре да има или скайп.

    Но на човек, който е нов в областта подобно изискване може да му се стори прекалено. Би си помислил следното: "Гледай ги тия, говорят си на малки имена, познават се, а са въвели правила за това!". Такова изискване би стреснало начинаещ. Поне мен ме е стряскало. Аз бих се притеснил не толкова от името, колкото от изискването за местоживеене.

    Заради втората гледна точка съм "ПРОТИВ"

    Според мен най-разумно е личната информация да е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА, като попълването й носи на потребителя малък "бонус" или "привилегия". Но не съм аз човекът, който може да прецени каква. Друга възможност е своеобразен "гратисен период", в който потребителят да се ориентира и да прецени дали може да предостави данните или е притеснително за него. За анонимни потребители може да се "орежат" някои от екстрите, като по този начин потребителят се провокира да се представи. Но ако потребителят има основателна причина да е инкогнито и не желае (или не може) да сподели тази причина пред друго лице, тогава според мен е най-редно да му се даде шанс да покаже добронамереността си. Ако този инкогнито потребител пише нормално и споделя информация по хобито - да е добре дошъл с всички екстри. На мен няма да ми пречи, че не си казва името.

    Разбира се всичко това го казвам като предложение. Нямам представа доколко е възможно за ръководството и колко времеемко.
    Последна редакция от ajcinema; 28.01.2010 на 14:20.
    Георги Русинов

  7. #17
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Това с гратисния период го предложих от самото начало. Всеки регистриран автоматично получава пълни права и се оставя няколко дена, за да да се ориентира в обстановката. Това се прави автоматично от форума. Дефакто трудна е другата операция - отнемането на права. Това предполага администратора периодично да губи по час-два и да разглежда профилите на всички новорегистрирали се.
    Росимир Матеев

  8. #18
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Има логика в мненията на всички, това как ще бъде ще го реши Администратора.
    Моето мнение по въпроса:
    Зададох си въпроса: В каква ситуация трябва да съм аз или някой друг за да желая анонимност? Конкретно за този форум.
    1. Срам ме е. Причини много.
    2. Заемам важна обществена длъжност и се притеснявам, как обществото ще погледне на това мое хоби.
    3. Изпитвам удоволствие да се заяждам с хората -=> Не съм много таман.
    4. Искам скришно да наблюдавам и черпя информация -=> мога да го правя и като ГОСТ.
    5. Искам скришно да наблюдавам и да се заяждам за да преча на развитието на такова общество, каквото в форума -=> ВРАГ

    Единствено бих се съгласил за някаква анонимност при условията от т.2. В този случай нека конкретния човек да се свърже с администратора на форума и заедно да решат какъв компромис да направят.

    Обиколих различни други форуми, тази тема е дискутирана и другаде, като цяло мненията са много. Хареса ми призива в един от форумите, там един от членовете му призовава останалите да отговорят на следните два въпроса:
    1. Какви според вас са предимствата и недостатъците да "излезеш от анонимност" във форума?
    2. Вие лично защо предпочетохте или съответно не пожелахте да се покажете?
    Каня всички желаещи да дадат своя отговор на тези въпроси.

    Не съм съгласен, че ще дискриминираме някого, ако той пише имената си или се локализира от къде е. Отговорете си на въпроса: Кого дискриминираме? Като не знаем кой е? Да дискриминираме не някого, а анонимността. Ако все пак приемем, че дискриминираме някого то тогава се превръщаме в общество от болни хора или хора със странни предразсъдъци и е в реда на нещата да регистрираме нов форум на анонимния моделист. Помислете какви са обществата от този тип анонимния .......... Такива общества съществуват, но са изградени предимно от „болни” хора или хора с не чисти намерения. Смятам един от принципите на този форум (това общество) е откритост и демократично споделяне на мнения и идеи в областта на моделизмите, което предполага индентификация на личността.

    Имената на хората в крайна сметка са за да се обръщаме един към друг и да получаваме някаква идентичност. Тук оформяме едно общество в което комуникираме и е редно да се идентифицираме. Да съгласен съм Георги Русинов, човек може да има причина да не напише истинско то си име, но тогава да сложи име с което да се идентифицира. Също не съм съгласен, че ние дискриминираме такъв човек. Дискриминирала го е организацията, която е поставила това условие. И вероятно той се е съгласил с условията, които изисква длъжността му. А извода който следва е: Той нарушава условия, които е приел с приемана на длъжността си. Което не смятам, че е наш проблем. Той да си го реши както сметне за необходимо.

    Предлагам на анонимните да им викаме майсторе, щото не им знаем имената.
    Димитър Пенев

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    В кръга на шегата това с "майстора" ми допада. От педагогическа гледна точка е едно от верните решения на проблема. :) Всяко забранено нещо е сладко. Всяка норма предизвиква спонтанна реакция срещу нея. Но в педагогиката (и не само) има една думичка - "мотивация". Ако човек е мотивиран може да извърши с удоволствие и най-омразната му дейност. Може би е нужно да се намери най-добрата мотивация. Ако накараш едно дете да свърши нещо, то най-вероятно няма да го свърши. Ако го наградиш - ще го свърши, но след това винаги ще иска награда. Как да накараме детето хем да свърши работата, хем да не му даваме награда, хем то да се изкефи на крайния резултат? :):) Това искам да кажа.

    Както виждате аз съм се подписал. Не защото е трябвало, а защото съм мотивиран да го направя. Моята мотивация беше "чистотата" на този форум и личностите, които пишат в него. Както се казва - да ти е кеф да се представиш! :):)

    Имам още една идея, която би разрешила този казус. Като например да отпаднат никнеймовете. Казвам се Георги и това да ми е никнейма. Както са направили това Руси, Матеев и прочие. Едно име според мен е достатъчно (който иска може и три). Само предложение...
    Георги Русинов

  10. #20
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Това с децата е много точно, но то е така при повечето животни.

    Във форума има вече две доказателства във връзка с анонимността.
    Вижте сами http://modelist.bg/showthread.php?t=27
    Нека Администратора има по-малко работа и да не се превръща в падар.
    Димитър Пенев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен