+ Ново Мнение
Страница 1 от 3
1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 28

Тема: Анонимност

  1. #1
    Потребител Аватар на rusi
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Кърджали
    Мнения
    68

    Анонимност

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    ...Човек остава с впечатлението, че ако някой иска да остане анонимен, значи не му е чист косъма.
    Да точно така, всеки който има добри намерения и иска да помага се регистрира с името си и местонахождението си и бих препоръчал това да е задължително, но по един друг въпрос не съм съгласен

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    2. Това предизвика намесата на Админ-а и почистването на обидите от постингите му (полезната информация беше запазена)
    3. Той в отговор изтри всички свои постинги, с което наруши целостта на дискусиите и създаде работа на Админ-а да ги възстановява.

    Всеки пост и мнение е интелектуална собственост (полод на много труд, опит, нерви и безсънни часове) и ако собственикът не желае тя да остане (заявява пред аминистратора в ЛС), би трябвало да се съобразиме с това му желание.



    п.п. Но в случая с modelist може да се направи изключение защото е анонимен и не се знае чия е собственоста върху постингите
    Последна редакция от Mateev; 28.01.2010 на 11:22.
    Руси Петков
    0899248862

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    11

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    ...Човек остава с впечатлението, че ако някой иска да остане анонимен, значи не му е чист косъма.
    Quote Originally Posted by rusi View Post
    ...Да точно така, всеки който има добри намерения и иска да помага се регистрира с името си и местонахождението си и бих препоръчал това да е задължително ...
    Напълно споделям мнението на Руси - в 99% от случаите анонимността не е добър съветник,поради което, ако ръководството на форума прецени за правилно, предлагам анонимните потребители да бъдат ограничени до читатели и в никакъв случай да не могат да публикуват мнения. Мярката наистина е крайна, но в крайна сметка живеем в България.

    Поздрави!
    Последна редакция от Mateev; 28.01.2010 на 11:29.

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ще изчакам и други посетители да си кажат мнението и тогава ще взема решение. Засега моето мнение съвпада с мнението на Начо Начев - нека който желае анонимност, да си я запази, но няма да има право да пише мнения.


    Идеята е следната:
    Веднага след регистрацията всеки автоматично ще получава пълни права за четене и писане. Ще получава и едно автоматично лично съобщение, в което ще го помолим да си напише коректните имена и населено място. Ако не го направи за определен период от време, правата му за писане ще бъдат отнети. Това ще става ръчно. Периодично админа ще преглежда акаунтите и ще отнема правата за писане, ако посетителя е останал анонимен.

    Кажете какво е вашето мнение за една такава организация.
    Последна редакция от Mateev; 28.01.2010 на 11:53.
    Росимир Матеев

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Варна
    Мнения
    35

    Защо някой би се регистрирал само за да чете , това може да го направи и без регистрация . Едното изключва другото . Нямам нищо против идеята за 2 имена и град. Ако някой толкова се притеснява от публичност , Матеев е разбран човек , винаги ще измислят нещо.
    Красимир Тодоров
    тел. 0888 606083
    skype Carlos_Jackala

  5. #5
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Нерегистрираните потребители имат ограничени права за четене само на текстовата част на форума. Регистрираите получават допълнителни права да гледат снимките в пълния им размер, да Download-ват файлове, да пишат мнения, да създават албуми и блогове, да качват картинки и файлове, да пишат лични или публични съобщения и т.н.

    Сега обсъждаме дали правото за писане на мнения да не го обвържем с излизането от анонимност. Всички други права ще си останат.

    Нямам нищо напротив всеки да си остане анонимен, но такива хора обикновенно създават проблеми. Дефакто ппроблема не е в анонимността, а в това кой е добронамерен и кой - злонамерен. Кажете някакъв друг подход за разпознаване на добронамерените от злонамерените и ще оставим анонимността.
    Последна редакция от Mateev; 28.01.2010 на 12:04.
    Росимир Матеев

  6. #6
    Потребител Аватар на Lidkin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    88

    Quote Originally Posted by nacho nachev View Post
    Напълно споделям мнението на Руси - в 99% от случаите анонимността не е добър съветник,поради което, ако ръководството на форума прецени за правилно, предлагам анонимните потребители да бъдат ограничени до читатели и в никакъв случай да не могат да публикуват мнения. Мярката наистина е крайна, но в крайна сметка живеем в България.

    Поздрави!
    Да така е,но ако е решил някой си......да дразни или да се заяжда то може да го направи винаги с фалшиви имена и IP адреси.Нека в тази тема се обсъди това и админа да вземе решение въз основа на нашите предложения на /ЧЛЕНОВЕТЕ/на този форум,след това.Няма място за такива като......членове тук,но как да стане това?
    Христо Христов - RC Hobby BG

  7. #7
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by Chakal View Post
    ... Ако някой толкова се притеснява от публичност , Матеев е разбран човек , винаги ще измисли нещо....
    Точно така. Съгласен съм да оставя някого в анонимност спрямо останалите, ако има сериозни доводи за това. Но за мене не трябва да е анонимен. Трябва да се познаваме и да сме комуникирали било то лично или по скайп, мейл и т.н.

    Пак повтарям, че критерия не е анонимност или не, а добронамереност или не. За съжаление обаче от опита до момента се оказва, че понятията анонимност и добронамереност почти се припокриват.
    Последна редакция от Mateev; 28.01.2010 на 12:12.
    Росимир Матеев

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Някои тук не знаят, но аз образно казано "пострадах" точно заради едно такова изискване. Бих искал да изкажа мнение по темата, но без да взимам ясно отношение. Държа това да се има предвид, когато някой чете написаното по-долу!

    Съгласен съм, че в една малка общност каквато е моделната анонимността е повече пречка, отколкото полза. Лично аз много пъти съм опитвал да се свържа с някой, когото просто да попитам за нещо което не ми е ясно и съм удрял на камък.
    От друга страна, ОБАЧЕ, има потребители, които не желаят имената им да стават публично достояние по ред сериозни за тях причини. Имам познат, работещ в едно ведомство, което принципно му забранява да слага името си в обществени структури. Добре, какво да прави този мой приятел, ако службата му забранява да си пише името наляво-надясно, а в същото време личното му желание е да се занимава с моделизми? Моят познат ще посрещне добре идеята да уговори използването на псевдоним с админа. Обаче всеки един по-устат и с по-убедителен тон би могъл да стори същото...

    С всичко казано дотук, стигам до извод, че е необходимо по-дълбоко вникване в този проблем.

    Аз нямам никакъв проблем да напиша името, адреса, телефона и каквото още се сетите, но не всеки е така. Според мен анонимността не признак на двуличие, скриване или нещо подобно. Мисля, че няма нищо лошо в това който не желае да използва името си, да използва псевдоним. Не е редно да се подхожда с недоверие към анонимните, защото това е вид дискриминация.
    Нека който желае да сподели лични данни, а който не желае да не го прави. В крайна сметка малко хора сме и се познаваме или лично, или чрез приятел. А ако някой с анонимна регистрация наруши правилата на добрия тон, нека за него просто да важат правилата, както важат те за всички.

    Разбирате ли, добрите намерения не бива да се слагат под общ знаменател с личните данни.
    Ето ви конкретен пример - преди години се запознах с моделист - човек на възраст, който беше на Вие с компютрите. В друг форум изискването беше НЕПРЕМЕННО потребителите да изписват имената си. Но както казах, моят нов познат беше на възраст, не разбираше почти нищо от регистрации, компютри, интернет и прочие, но имаше желанието да споделя хобито. Реших да го защитя и да обясня защо този човек не успява да се "подпише" и в резултат "го отнесох" аз...
    Чух по свой адрес какво ли не:
    че анонимните имали скрити помисли
    че анонимните нарочно цалали форума
    че анонимните крадат модели и затова са анонимни
    че искат да продадат откраднат модел...
    ... Все вариации на една и съща тема. А човечецът просто не можеше да намери къде точно се пише името. Наложи се да го вписва във всеки един пост и накрая се отказа изобщо да пише.


    Така че според мен най-добре е да няма задължение за попълване на каквито и да са лични данни. Потребителите да го правят по свое желание, както съм направил аз,а правилата да важат за всички еднакво.
    Пример:
    Потребител "неизвестен" пише обидни думи - наказва се! Потребител "неизвестен" пише нещо полезно - поощрява се!
    Най-редно според мен е да се чете внимателно какво пише даден потребител, да се вниква в написаното и да се да се взима предвид отношението му към останалите потребители.

    Вярно - една анонимност би довела до злоупотреби от някои потрбители, и ще отвори допълнителна работа на администратора, но вече той трябва да прецени накъде клонят везните.


    Моето мнение е, че не бива анонимните да се считат за виновни по презумпция, но не бива и да злоупотребяват с анонимността. Дано или късно все се стига до това, че един изгонен си прави втора, трета, четвърта регистрация. Това зависи от човека, а не от данните в подписа му. Най-добре ще бъде, ако всеки е достатъчно отговорен за себе си, а безотговорните да се "пропускат" без да им се обръща внимание.

    Мисля, че най-редно е да важи правилото "Невинен до доказване на противното".
    Има и друго - един изгонен потребител ще си "измисли" име и това няма да го спре да се регистрира наново.
    Това е моето мнение. Моля да не го интерпретирате като защита на нито един от двата варианта. Просто споделям какво мисля.
    Георги Русинов

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Варна
    Мнения
    35

    Аз продължавам да си знам моето , на никой не му пречи да напише 2 имена и град . Ако толкова се притеснява от публичност да напише имената на комшията си .
    Красимир Тодоров
    тел. 0888 606083
    skype Carlos_Jackala

  10. #10
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Има логика във всичко написано от ajcinema. Подобни мисли ми се въртят в главата и на мене. Затова и не мога да взема окончателно решение и затова съм подложил темата на обсъждане. Наистина не е редно да се прави дискриминация. Но дайте тогава да дадем пълни права и на нерегистрираните, защото в момента ги дискриминираме.

    Помислете - самата регистрация и активиране с Email е измислена по световните форуми именно за да не може човек да пише анонимно. Погледнете блоговете на статиите по вестниците, към които могат да се пишат анонимни мнения. Ами няма нито един изряден диалог - винаги се намира някой провокатор, който предизвиква останалите да оставят добрия тон и да започнат да се оплюват.

    Помислете и за администратора - той трябва да си изостави другата по-важна работа и да се превърне в пъдар. И да следи денонощно дали някой няма да плюе на труда на всички останали.

    Аз предлагам следното:
    Този форум е плод на труда на голяма група хора, в която всеки един член е вложил много лично време в името на общото благо. Тази група хора желае да бъде оставена на спокойствие и да си дискутира по проблеми, които я касаят. Следователно именно тази група хора е в правото си да взема решения кой да се включи към нея и кой - не. И ако трябва - тази група хора ще наложи дискриминация на когото си поиска и когато си поиска. А администратора е само един изпълнител на желанията на тази група. Така че предлагам всеки един посетител на форума точно да се определи и да си каже ясно мнението - да или не. А ако не постигнем консенсус - ще отворим анкета и решението ще бъде взето с гласуване.

    И така. Решавайте: Анонимните потребители трябва ли да имат право да пишат мнения или не?

    Аз гласувам за това анонимните потребители ДА НЯМАТ ПРАВО ДА ПИШАТ МНЕНИЯ.
    Можем обаче да въведем компромисния вариант, при който ще разрешаваме на анонимен потребител да пише, но за него трябва да се застъпи някой, който го познава. Така един вид някой ще си заложи името и репутацията, като гарантира за добросъвестността на неговия анонимен приятел.
    Последна редакция от Mateev; 28.01.2010 на 13:53.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен