+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 17

Тема: относно диферинциали

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    България Ямбол
    Мнения
    49

    относно диферинциали

    Привет на всички , имам следния въпрос. С какво смазвате дифовете на модели те си ? Ползвах грес но , не ми харесаха резултатите , предполагам ,че трансмисионно масло ще намери от къде да избяка от кутияна на дифа , и доста ще цапа май .
    Стоян Стоянов от Ямбол
    кара carson THOR 10 конверсия в ел и СТЦ 44in.

  2. #2
    Потребител Аватар на boqn
    Регистриран
    Nov 2010
    Живее в
    plovdiv
    Мнения
    65

    Quote Originally Posted by bassaly View Post
    Привет на всички , имам следния въпрос. С какво смазвате дифовете на модели те си ? Ползвах грес но , не ми харесаха резултатите , предполагам ,че трансмисионно масло ще намери от къде да избяка от кутияна на дифа , и доста ще цапа май .
    Здравей аз го смазвам с грес и ми харесва ама има една за редуктори и залепва за зъбните колеа сложи такава.

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Аз използвам масло за дифове и амортиьори закупено от Стелди. Маслото е с коефициент 60 000 и благодарение на което имам частичен шпер. Много съм доволен.
    Неделчо Брънчев

  4. #4
    Потребител Аватар на boqn
    Регистриран
    Nov 2010
    Живее в
    plovdiv
    Мнения
    65

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Аз използвам масло за дифове и амортиьори закупено от Стелди. Маслото е с коефициент 60 000 и благодарение на което имам частичен шпер. Много съм доволен.
    Когато карахме го видях и то става и е добро

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    България Ямбол
    Мнения
    49

    към boqn колега ако е възможно да се сетиш точно каква е греста пройзводител и модела , че по ямболските магазини ще ме гледат учудено ако ги попитам . В повечето случай незнаят обозначенията за какво се ползват и ознаават
    Стоян Стоянов от Ямбол
    кара carson THOR 10 конверсия в ел и СТЦ 44in.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    38

    Ами той няма да се сети само Неделчо може точно да каже. Аз използвам само и единствен ЛИТОЛ 24 made in Русия :D Няма равна е не е точно за тази цел но досега проблеми заради нея не съм имал.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    България Ямбол
    Мнения
    49

    днес се сдобих с високо оборотна грес за редуктори ,ползват я за редукторите на косачките там си има обороти и се надявам да върши работа .Греста е на щил и си е скъпичка 5.62лв. за 80 грама след проба ще споделя резултатите
    Стоян Стоянов от Ямбол
    кара carson THOR 10 конверсия в ел и СТЦ 44in.

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Греста не е от най-подходящите смазки за диференциали. Диференциалите се смазват със специали за целта масла с различна плътност. Има си различни плътности за различните видове и подвидове диференциали.
    Не забравяйте, че един "нормален" модел има стандартно 3 диференциала - централен, преден и заден. Чрез централния можем да нагласяме предаването на усилието между другите два (най-вече при подскок на някой от мостовете). Там се слага от много тънка до много плътна смазка - зависи как искаме да караме и по какъв терен. Ако теренът е гладък, се предполага, че двата моста ще са винаги на земята, няма да има повдигане и можем да смажем с тънка смазка. И обратно - ако теренът е неравен или моделът се кара предимно по неравности - слагаме по-дебело масло.

    Ролята на предния диференциал е пряко свързана с управлението. От него зависи колко ще е "леко" или "твърдо" е то. Ако искаме да постигнем недозавиване - слагаме плътно масло. Ако искаме плътен контрол в завой, без приплъзване - слагаме възможно най-лекото масло.

    За задния диференциал по принцип се слагат възможно по-тънки масла, тъй като задния мост е най-натоварен при потегляне и от него зависи да има максимална тяга, когато предният вече е приплъзнал.

    Ето ви една примерна табличка за това какви плътности условно може да се ползват:

    Георги Русинов

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    България Ямбол
    Мнения
    49

    пак съм аз , колеги това което ми казвате е за мазане на планетите и сателитите в касетата . въпроса ми ви е подвел , главно което ме интересуваше е мазане на короната и пинйона ,там ми бе проблема и за там търся подходящо мазило .Иначе информацията е много полезна
    Стоян Стоянов от Ямбол
    кара carson THOR 10 конверсия в ел и СТЦ 44in.

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ако говориш за първичната предавка (от двигателя към средния диференциал), аз там използвам дебело масло от сорта на 85W90 (трансмисионно). Но при две важни условия - след всяко каране този възел се почиства до метал от всички боклуци (правя това с мощна пароструйка), после изсушаване и смазване. Няколко капки масло са достатъчни. При първото развъртане излишното масло пада от центробежната сила и остава толкова, колкото да издържи поредното каране. На всичките си автомодели процедирам така. Никакви други боклуци не ползвам, освен това и 5-6 милилитра двигателно масло в мотора след каране. Нито WD40, нито обезмаслител, нито афтъррън. Особено WD40 е такова аки, чееее.... нямам думи.

    След каране увивам всички проблемни места и моделът отива на пароструйка и се измива до блясък. Следва подсушаване с пистолет или сешоар и смазване на местата, предразположени към корозия. Когато мия с пара, не увивам машинките. Никога не са правили проблем.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен