+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 22

Тема: iCharger 106B-plus 250W

Threaded View

  1. #1
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Зареждачката е много добра. Много добра инвестиция.
    Имам Turnigy Accucel-6 50W - също е добра зареждачка, проста е за работа и няма кой знае какво за настройка. Обаче има един голям недостатък - минималния ток на заряд е 100mA, като дискретата на промяна на тока също е 100mA, което я прави не подходяща за батерии с малки мощности.

    Липсата на комуникация също е недостатък. Струва ми се че електрониката за комуникация я има в зареждачката, но куплунга не е запоен и липсва отвор на него.
    Димитър Пенев

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Варна
    Мнения
    35

    Съгласен съм с всичко изписано до тук , но всеки гледа от неговата си камбанария , Turnigy-то ми върши идеална работа - следователно е перфектния (за мен) избор . Тя беше най-евтиния вариант на "умна" зареждачка за момента на пазара , разбира се почетох доста преди да я купя и отзивите за нея бяха повече от добри.
    Относно стъпката от 0.1v при заряд , за мен не е пробем - имам само големи батерии 4А - 5А , и ги зареждам с 1А , нямам бърза работа за да ги тъпча с голям ампераж .

    пп. Неделчо , зареждачката ти е хубава , някой да не остане с погрешно впечатление , не се опитвам да ги сравнявам двата модела .
    Красимир Тодоров
    тел. 0888 606083
    skype Carlos_Jackala

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    След голям брой дни, денонощно работене, мога да кажа че зареждачката работи доста добре. Вентилаторчето е почти безшумно - заспивам докато ми бръмчи на 1 метър от главата.
    Не знам дали другите зареждачки могат, но при тази мога да променям параметри като
    - ток на заряд
    - лимит на времето за зареждане
    - лимит на капацитета
    - стойността на температурната защита
    дори по време на зареждане/разреждане.

    Общо взето, според мен тава зарядно си заслужава парите. Надявам се и в бъдеще да нямам проблеми.
    Последна редакция от de_kata; 21.05.2010 на 03:29.
    Неделчо Брънчев

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    10

    И аз вчера си поръчах iCharger 106B от ибей,106 долара с доставката.Прочетох добри отзиви за зарядното и се запалих.

    Едит:
    Получих го,много съм доволен.Първо разбира се го разглобих да търся недостатъци и да ги оправям,но за разлика от аналога на Имакс Б6 не открих такива. Всички мощни транзистори са стегнати за корпуса,нямаше нужда от запояване някъде и добавяне на силиконова паста .

    Има няколко нови функции,показва по точно напреженията,термодатчика работи, юсб драйверите в момента ги инсталирам и после ще му ъпдейтна софтуера.
    Последна редакция от dtmf; 21.09.2010 на 19:54.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    10

    Някой успял ли е да му ъпдейтне фирмуера до последния 3.11?
    Четох че за старите модели трябвало да се прави приставка ЮСБ към RS 232 сигнали,моя е закупен сега и предполагам че трябва да може със стандартния ЮСБ кабел но нещо не успявам да го ъпдейтна, изписва ми че не може да отвори посрта.

    Програмата LOG VIEW заработи няколко пъти, а сега също не отваря порта, драйвери съм инсталирал.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    10

    Оправих се, задържа се бутон СТОП и се подава захранване, излиза бял екран и тогава се стартира програмата за ъпдейт.

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    А защо искаш да ъпдейтваш софтуера? Моята зареждачака е от доста време и не съм имал никакви проблеми с нея.
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен