Визуализирани са от 1 до 10 от общо 22

Тема: iCharger 106B-plus 250W

Threaded View

  1. #5
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Зареждачките-клонинги ще работят. Няма какво да им стане. Програмата им (а най-вероятно и електронната им схема) са точни копия на оригинала. Ако въобще може да възникне някакъв проблем, то ще е в качеството на компонентите (случая с вентилатора) и в качеството на изпълнението.

    Имах една зареждачка, която още с купуването си отказа да работи в режим на разряд (а зареждаше идеално). Прежалих се и я отворих и какво да видя - един мощен транзистор се беше саморазпоил. Явно това е бил транзистора, който поема върху себе си енергията от разряда. Да, ама този транзистор не беше плътно долепен до радиатора (алуминиевото дъно на кутията). Нямаше нито топлопроводяща подложка, нито силиконова паста. Просто си е висял на половин милиметър от дъното. И естествено е прегрявал, и то толкова много, щото да се саморазпои и да падне в кутията. Добре че не е окъсил нещо друго.

    Ами пробих дупка в дъното и го стегнах здраво с едно болтче. След това го запоих и тази зареждачка ми служи вярно поне 3-4 месеца. Но започнаха да се появяват проблеми. Първия беше вентилатора, който започна да свири, и то така яко, щото се чуваше в другата стая и пречеше на човек да заспи. После открих, че акумулаторите се зареждат с по-малко капацитет, а после отдават по-много. Позачудих се и реших да премеря токовете на заряд и разряд. И ооо ужас - зарядния ток беше с 40% по-голям от това, което показваше екрана и което бях настроил като ограничение. Тука вече чашата на търпението преля и аз хванах и подарих зареждачката на един колега. И за да ми е чиста съвестта, разказах му какви са проблемите.

    От тогава досега съм купил по една iMax B6AC и B8, GE Power B6, Tyrnigy QUATTRO и iCharger 208B. Засега всички работят добре (с леки забележки за вентилаторите). Най-съм доволен обаче от iCharger-a. А най-красиви са сините iMax-ове.
    Последна редакция от Mateev; 28.01.2010 на 03:08.
    Росимир Матеев

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен