+ Ново Мнение
Страница 1 от 3
1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 22

Тема: iCharger 106B-plus 250W

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    iCharger 106B-plus 250W

    Здравейте.
    На скоро се сдобих с тази зареждачка-iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger
    http://hobbycity.com/hobbycity/store...idProduct=6792
    Тук в тази тема мисля да изкажа моите впечатления от нея.
    Като за начало съм много доволен, защото:
    -При стартиране на програмата за балансиране на пакет ли-по клетки, ако някоя от клетките е с по-висок волтаж от 4.2волта зареждачката започва програма по разреждане на тази клетка.
    -има възможност за измерване на вътрешното съпротивление на акумулаторите.
    -има 10 модела памет.
    Другите и функции тепърва следва да ги разучавам.
    Неделчо Брънчев

  2. #2
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    ...........

    Неделчо ,да ти е честита!На картинка изглежда свястна...Хайде разучи и функциите и другите ЕКСТРИ ....виждам че има и USB...Деиствай ,че първите стартове в Харманли ще дойдат като "утре"
    Станислав Христов

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Имам подобна зареждачка (iCharger 208b) и мога да кажа, че тя е на светлинни години от останалите. Повечето масови (и касови) зареждачки са копие на iMax B6 или B8, които пък от своя страна са копия на съответните Bantam серии. Та всички тези клонинги от първия до последния имат програмно обезпечение като две капки вода. Явно е крадено. Съдя по това, че USB връзка предлагат дори и тези зареждачки, които нямат USB куплунг. Имам няколко такива от различни фирми.

    Дефакто когато ми дойде iCharger 208b осъзнах, че нещата могат да са и по-добри. Първо софтуера на iCharger 208 е много по-добър. Има допълнителна функционалност, като например мерене на вътрешното съпротивление или някакви специални режими на заряд-разряд, които все още не са ми напълно ясни. Има и CD със софтуер за компютър, който забележете - РАБОТИ КОРЕКТНО !!! Това е рядко срещано явление при другите бъгни, с които съм се срещал.

    Корпуса е компактен и с по-малки размери. Например iCharger 208b е много по-мощна от iMax B8, но е много по-компактна от нея. И забележете - ВЕНТИЛАТОРА Е БЕЗШУМЕН !!! Това с вентилатора е основен гаф на повечето клонинги - поработи седмица-две и после започне да вие така, щото да не може да се стои в стаята.

    Като цяло ако сега трябваше да купувам нови зареждачки, щях да избера iCharger. А ако искам да икономисам и да избера нещо по-евтино - това щеше да е iMax. Всички останали зареждачки-клониги само ще ви вкарат в разход и с проблемите си вечно ще ви напомнят, че сте сбъркали в покупката.
    Последна редакция от Mateev; 27.01.2010 на 22:38.
    Росимир Матеев

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Варна
    Мнения
    35

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    А ако искам да икономисам и да избера нещо по-евтино - това щеше да е iMax. Всички останали зареждачки-клониги само ще ви вкарат в разход и с проблемите си вечно ще ви напомнят, че сте сбъркали в покупката.
    Е , недей чак толкова крайно да се изказваш , ползвам Тurnigy зареждачка , от най-евтините . Щом работи и не ми пали батериите значи не съм сбъркал в избора си. За вентилатора си абсолютно прав , още на втората седмица се наложи лека интервенция , оказа се успешна - след почти година все още не бръмчи.

    Имах малък фал , щерка ми окъси по някакъв начин кабелите по време на заряд и ми се опържи някъв елемент ( непонятен за мен) , срещу 1.60 лв. за малкото черно нещо с 8 крака и едно "мерси" на приятел за смяната пробема беше решен.

    Красимир Тодоров
    тел. 0888 606083
    skype Carlos_Jackala

  5. #5
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Зареждачките-клонинги ще работят. Няма какво да им стане. Програмата им (а най-вероятно и електронната им схема) са точни копия на оригинала. Ако въобще може да възникне някакъв проблем, то ще е в качеството на компонентите (случая с вентилатора) и в качеството на изпълнението.

    Имах една зареждачка, която още с купуването си отказа да работи в режим на разряд (а зареждаше идеално). Прежалих се и я отворих и какво да видя - един мощен транзистор се беше саморазпоил. Явно това е бил транзистора, който поема върху себе си енергията от разряда. Да, ама този транзистор не беше плътно долепен до радиатора (алуминиевото дъно на кутията). Нямаше нито топлопроводяща подложка, нито силиконова паста. Просто си е висял на половин милиметър от дъното. И естествено е прегрявал, и то толкова много, щото да се саморазпои и да падне в кутията. Добре че не е окъсил нещо друго.

    Ами пробих дупка в дъното и го стегнах здраво с едно болтче. След това го запоих и тази зареждачка ми служи вярно поне 3-4 месеца. Но започнаха да се появяват проблеми. Първия беше вентилатора, който започна да свири, и то така яко, щото се чуваше в другата стая и пречеше на човек да заспи. После открих, че акумулаторите се зареждат с по-малко капацитет, а после отдават по-много. Позачудих се и реших да премеря токовете на заряд и разряд. И ооо ужас - зарядния ток беше с 40% по-голям от това, което показваше екрана и което бях настроил като ограничение. Тука вече чашата на търпението преля и аз хванах и подарих зареждачката на един колега. И за да ми е чиста съвестта, разказах му какви са проблемите.

    От тогава досега съм купил по една iMax B6AC и B8, GE Power B6, Tyrnigy QUATTRO и iCharger 208B. Засега всички работят добре (с леки забележки за вентилаторите). Най-съм доволен обаче от iCharger-a. А най-красиви са сините iMax-ове.
    Последна редакция от Mateev; 28.01.2010 на 03:08.
    Росимир Матеев

  6. #6
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ето ми двата зарядни центъра:

    Click image for larger version

Name:	Chargers2.JPG
Views:	1353
Size:	267.5 KB
ID:	166 Click image for larger version

Name:	Chargers1.JPG
Views:	1272
Size:	268.6 KB
ID:	167
    Росимир Матеев

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    След още четене на инструкцията, открих и другите полезни възможности, а именно:
    -една от възможностите се нарича FOAM CUT. Със зареждачката мога да регулирам тока и напрежението който се подава на канталовата жичка за рязане на депрон, фибран и други такива.
    -зарядното има програма за разработване на нови четкови мотори. Има възможност за задавене на ограничителен ток и напрежение, както и времетраене на разработката. Така при стартиране на програмата четковият мотор плавно се развърта, и в зависимост от зададениеят вълтаж достига определени обороти. Това помага за напасване на четките спрямо колектора. Мисля че това ще е осебнно полезно за разработване на четковите моторчета СПИЙД 600 предзначени за ЕКО СТАРТ.
    -Има възможност да се наглася волтажа при който да се спре зареждането на дадена батерия. Примерно за ли-по батериите границатата е в интервала 4.10-4.30волта.
    -Свързването към компа стана много лесно. Програмата работи идеално. В табличен вид се показват всичките възможни параметри. Чертае графики и още куп други щуротии, които все още не съм разучил.
    -В комплекта има температурен сензор, за разлика при някои други зарядни
    -Има възможност за ограничаване на входната мощност с цел предпазване на източника на ток, от претоварване.
    Неделчо Брънчев

  8. #8
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Зареждачката е много добра. Много добра инвестиция.
    Имам Turnigy Accucel-6 50W - също е добра зареждачка, проста е за работа и няма кой знае какво за настройка. Обаче има един голям недостатък - минималния ток на заряд е 100mA, като дискретата на промяна на тока също е 100mA, което я прави не подходяща за батерии с малки мощности.

    Липсата на комуникация също е недостатък. Струва ми се че електрониката за комуникация я има в зареждачката, но куплунга не е запоен и липсва отвор на него.
    Димитър Пенев

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Варна
    Мнения
    35

    Съгласен съм с всичко изписано до тук , но всеки гледа от неговата си камбанария , Turnigy-то ми върши идеална работа - следователно е перфектния (за мен) избор . Тя беше най-евтиния вариант на "умна" зареждачка за момента на пазара , разбира се почетох доста преди да я купя и отзивите за нея бяха повече от добри.
    Относно стъпката от 0.1v при заряд , за мен не е пробем - имам само големи батерии 4А - 5А , и ги зареждам с 1А , нямам бърза работа за да ги тъпча с голям ампераж .

    пп. Неделчо , зареждачката ти е хубава , някой да не остане с погрешно впечатление , не се опитвам да ги сравнявам двата модела .
    Красимир Тодоров
    тел. 0888 606083
    skype Carlos_Jackala

  10. #10
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    След голям брой дни, денонощно работене, мога да кажа че зареждачката работи доста добре. Вентилаторчето е почти безшумно - заспивам докато ми бръмчи на 1 метър от главата.
    Не знам дали другите зареждачки могат, но при тази мога да променям параметри като
    - ток на заряд
    - лимит на времето за зареждане
    - лимит на капацитета
    - стойността на температурната защита
    дори по време на зареждане/разреждане.

    Общо взето, според мен тава зарядно си заслужава парите. Надявам се и в бъдеще да нямам проблеми.
    Последна редакция от de_kata; 21.05.2010 на 03:29.
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен