+ Ново Мнение
Страница 8 от 8
ПърваПърва ... 4 5 6 7 8
Визуализирани са от 71 до 79 от общо 79

Тема: турбинен трикоптер

  1. #71
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Истината е ,че за съжеление с турбини най вероятно няма да стане , дори и да литне ще е адски нетабилен и енергоемък, трябва да направиш дефлектор на опашната турбина и да я направиш да се движи под ъгал около 45градуса махни флайментора,остави от него само стабилизацията на опашката като стабилизираш платформата може да го сложиш пак за сега той само ти пречи намери си два хубави жироскопа и цялата тази какафония ми я прати за ден два да я огледам ,пък ще видим

  2. #72
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Сега говорих с Матеев, утре ще проведа няколко теста и вече в зависимост от резултатите, ще видим как ще процедираме.
    Неделчо Брънчев

  3. #73
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Трябва да стане!!! и не се отчайвай ще го литнем това чудо

  4. #74
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    В момента съм по нестабилен и от трикоптера .
    Целят проблем ми се състои че нямам никакъв опит с жироскопите и стабилизиращите системи. Тепърва почвам да се боря с тях.

    Матеев предлага, да направя опити дали ще може жирото (в случея ХК401) да стабилизира едно рамо. Т.е. турбиата е от едната страна на рамотоа а аз с "два пръста" хващам другото крайче на рамото. Целта е при жвижения нагоре и на долу от моя страна, жирото така да компенсира, че лоста да остане хоризонтален. На практика ако това успеем да постигнем, то тогава ще успеем да стабилизираме и целият трикоптер.


    Пацо, можеш ли да дадеш малко повече информация за твоята системка? Как се настройва, какви датчици използваш и как реагира?

    Ето и нещо интерсно http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=821239
    Последна редакция от de_kata; 13.01.2011 на 02:24.
    Неделчо Брънчев

  5. #75
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Абе Човек, ти не четеш ли? Този линк аз ти го пратих в началото още, обърни внимание на дефлектора как е направен(въпреки ,че според мен този не направен добре ,посоката на потока не се променя по правилния закон) и нестабилноста на опашката(това пропадане за което ти говоря отдавна при промяна на посоката на вектора на тягата заради насоченоста му),не прави този експеримент с ръка , може да се удариш,лоста няма да остане хоризонтален а ще се стреми да запази състоянието си на равновесие което не е задължително да е хоризонтално, жироскопите контролират промяната на ъгловата скорост, хоризонтално ще бъде ако ползваш таилт-сензор, стабилизацията само с жироскопи ще стане (междо другото всички плзват жироскопи за стабилизацията под една или друга форма) но пак няма да е стабилно много но ще литне,аз ползвам също жироскопи но управлението и смесването го правя с процесорно модулче и мога да контролирам всички параметри, трудно ще се оправш с настройките по добре аз да я свърша тази работа ,че си знам бъкийте
    Последна редакция от ПАЦО; 13.01.2011 на 10:33.

  6. #76
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    4

    .

    Голямото предимство на турбината пред перката в случая е,че можеш да вържеш трикоптера през средата с един канап за полилея на 1 метър височина и да си правиш безопасно експерименти на воля !!!
    Тянко Ковачев

  7. #77
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    След доста обсъждания с колегите Матеев и Пацо, стигнах до извода че ще трябва да променя малко конструкцията на модела.
    -трябва да се олекоти
    -опашната турбина ще е статъчна, а серво ще върти плоскоси, чрез които ще се насочва струята, подобно на трикоптера от линка малко по-горе.
    -възможно е да използваме друга стабилизираща с-ма.

    Чудя се, дали може да се направи нещо, като сопло, чрез което да се регулира тягата на турбините? Някой да има идеи?
    Неделчо Брънчев

  8. #78
    Потребител Аватар на kolibri
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    85

    Нали ти казах вчера за соплото.Ще стане, като намерим от някъде леки, но здрави кануси и ги отрежем отдолу, само че има минус - няма как да се регулира диаметърът на соплото, но при правилни изчисления си мисля , че няма да се налага това.
    Александър Иванов
    Пловдив

  9. #79
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by kolibri View Post
    Нали ти казах вчера за соплото.Ще стане, като намерим от някъде леки, но здрави кануси и ги отрежем отдолу, само че има минус - няма как да се регулира диаметърът на соплото, но при правилни изчисления си мисля , че няма да се налага това.
    Koлега , намалявайки сечението на соплото ще увеличиш скороста на въздушния поток но това няма да вдигне мощноста (респективно подемната сила)а ще направи турбината още по насочена и неуправляема(ако имаше криле това нямаше да е голям проблем,напротив), виждал ли си маркуч за вода със струиник колко трудно се насочва в дадена посока- тука е по зле , а обръщал ли си внимание как при малка промяна на налягането как рязко изчезва струята и се появява(тоест при промяна на оборотите от регuлиращата система може бързо да се достигна критичната точка на пропадане)!
    Как мислите за да полети това нещо какво ви е неоходимо повече скорост на струята или налягане, знаете ли каква е връзката между скороста и налягането? Как се преобразува скорост в налягане и обратно?Изобщо знаете ли какво правите?
    Последна редакция от ПАЦО; 15.01.2011 на 09:17.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен