+ Ново Мнение
Страница 7 от 8
ПърваПърва ... 3 4 5 6 7 8 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 61 до 70 от общо 79

Тема: турбинен трикоптер

  1. #61
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Трите батерии са чисто нови и дори никога не са зареждани. С-то не си го спомням, но май беше по-голямо от нормалното. Лошото обаче е, че май трите не бяха еднакви. Ще се наложи да работят самостоятелно - всяка да си захранва собствен мотор. Не ги обединявай !!! И не им режи куплунзите - нека да си останат жълтите. Ще ги включваш една по една, като първо ще включваш тази, която захранва и приемника. Изключването в обратния ред.

    Неделчо е прав - най-впечатляващото в този трикоптер ще е звука. Ще е невероятно шоу да се чуе как вият три турбини едновременно и звука им се променя при клатене на трикоптера. Второто предизвикателство е да се види как се справя стабилизиращата система KDS Flymentor. Ако прави това, което го пише в мануала, то тогава този трикоптер би трябвало да е невероятно стабилен и освен това когато е на 2-3 метра от земята, би трябвало да стои закован в една точка както по височина, така и по хоризонтала. Дори и вятъра би трябвало да не може да го помръдва.

    Идеята да се направи трикоптер с турбини може много да се развие и това е само един първи експеримент. Ако е успешен, следващия експеримент ще е с вертикално излитане и кацане на голям самолет с тегло 2-3 килограма. Идеята е в крилете на самолета и отзад да се сложат сравнително малки турбини (спрямо самия самолет) и след това човек да може от задния си двор да го издигне на 10-15 метра и чак там да включи основните двигатели на самолета, които ще осигурят бърз хоризонтален полет. Кацането ще е наобратно - постепенно турбините на трикоптера ще вдигат обороти, което ще създаде някаква подемна сила, което от своя страна ще позволи на самолета силно да забави скоростта си. А след това в трикоптерен режим ще може да се приземи в задния двор, дори и двора да е с размери 5 на 5 метра. Основния проблем при този дизайн пак ще бъде теглото, но това ще го мислим в бъдеще.

    Ако експеримента е успешен, излитане и кацане на самолети ще може да се прави навсякъде, а не само по летищата и поляните.
    Мате-е-е-ев, не искам да убивам детското в теб ама електроцентралата каде ще е? или като излита и каца ще пуска кабелче и ще се закача към мрежата, тези турбини са неефективни , стават за вентилация ама не за летене при нашите моделчета ги използваме по принуда за да направим модел на реактивен самолет но в енергийно отношение те са просто ужас .Звукът им е вреден за слуха (високочестотен звук с голямо звуково налягане над 100dB) и съвсем сериозно препоръчвам като експерт по акустика пробите да се правят или с антифони или с тапи за уши(продават се по аптеките и не са скъпи)и в никакакъв случай на закрито!!!TОВА Е СЕРИОЗНО!!!
    А относно стабилизиращата система не съм много убеден ,че ще свърши работа, вчера и аз и четох мануала и за съжеление разбрах ,че тя е за допълнителна стабилизация на хелита който могат да летят и без нея и тя стабилизира след като хелито е излетяло и се намира на определена височина а до тогава ситемата не върши работа(ОПТИЧНА Е) при излитане работи само опашното жиро,а от опит знам ,че трикоптерите са най нестабилни в момента на излитането, всичко би било наред ако има класическа стабилизация по всички оси динамично и тази система само да допомага,за вас по добре е да се използва флайбар лес система а не тази(хелито стой хоризонтално благодарение на флайбара си ако не му пречим и е настроено механично правилно),дано да несъм прав !
    А за батерийте само да кажа ,че три батерий с малък капацитет тежат повече от една батерия с голям капацитет, така допълнително ще се утежни конструкцията!!
    Последна редакция от ПАЦО; 11.01.2011 на 12:47.

  2. #62
    Потребител Аватар на kolibri
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    85

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Много ще се накефя ако литне както трикоптерите на клиповете.
    И аз бих се радвал ако това стане, макар че все още имам малки съмнения относно това.Искено се надявам моделчето да ги обори в най-скоро време.
    Александър Иванов
    Пловдив

  3. #63
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Неделчо, извини ме, но си мисля, че успехите ти на изпита по химия ще бъдат по-големи от успехите ти с трикоптера, но ти желая успех !!!
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  4. #64
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    А аз ще ти помогна да го направиш

  5. #65
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Преди малко проведох тестове в стаята. Първо изпробвах новите батерии, които Матеев ми изпрати. При тях пада на напрежение е по-малък, но са и по-тежки и буквално му трябвха още няколко грама тяга за да излети.
    Така... вече стана интересно, казах си майната ми на моторите и контролерите, пускам на 5клетки. работата стана сериозна- трикоптера се вдигна на някъде 70%газ. Стабилизиращата с-ма се държи относително добре. Има клатене, но е в допустими граници, като се има в предвит, че настройките са взети от интернет. Утре ще го изкарам на поляната, да видим какво ще стане, също така ще си поиграя и малко с настройките на KDS-а.
    На 5 клетки няма проблеми с мотогрупите. Моторите са студени, контролерите също. Утре може да пробвам и на 6 клетки...
    Имам предчуствието, че и този проект ще е успешен, ако не повече, то поне толкова колкото изпита по химия
    Неделчо Брънчев

  6. #66
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Честито за успеха. С нетърпение очаквам да видя някакво клипче.
    Росимир Матеев

  7. #67
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Честито и от мен , само пази ушите наистина е опасно

  8. #68
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Днес със Светльо ходихме да тестваме трикоптера. Резултатите не са кой знае колко добри, защото трябва да си поиграя доста с настройките. В момента е доста нестабилен и рекорда е вдигане от заемята на половин метър за около 2 секунди .Проблема е в реакциите на KDS-а, защото реагира малко по-късно от колкото трябва и в последствие изфорсирва прекалено много двиателя, и става една манджа с грозде....
    Имам идея как да подобря положението и да облекча работата на KDS-а, мисля да удължа рамената използвайки карбонова тръба с диаметър 8мм (ще влезне точно в дупката на алуминиевите пофили. Така дължината на всяко рамо ще се увеличи със 40см. т.е. почти двойно.

    Днес пробвахме и на 6клетки-мотогрупите работят добре- моторчетата и контролерите не загряват, но след едно преобръщане, единят контролер изгоря. Мисля да сложа три контролера Турниги.

    Следващите опити най-вероятно ще са или в събота или началото на другата седмица (химията мина. но има и цитология )
    Неделчо Брънчев

  9. #69
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Неделчо, по добре смени така наречената стабилизираща система с нещо дето да стабилизира системата, най лесно ще стане с три жироскопа между флайментора и контролерите и сложи контролери за три пъти по голям ток някаде назад бях обяснил защо , или ако искаш да ти пратя един стабилизиращ модул от мойте или направо вземи трикоптера и ми ела на гости и за ден ще го подкараме ,че ще го и полеем и после ще отидем на гости на Матеев

  10. #70
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Хехе, малко си ми далече, а и сега съм в сесия, но иначе с удовоствие.
    Ако не ти представлява трудност, бих се радвал да ми пратиш един твой стабилизиращ модул.
    Идеята с трите жирота и аз я обмислям. При тях ще мога да регулирам закъснението но...
    Другата идея която имам е да ползвам една флайбар-лес система след флайментора.

    Истината е, че трябва да се пробват различни техники, и всико ще стнане с много опити, за това бих се радвал на всякаква информация и предоставена техника. Чесно казано, колкото съм търсил в интернет, до сега съм видял само един трикоптер със турбини и той не беше много стабилен .
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен