+ Ново Мнение
Страница 6 от 8
ПърваПърва ... 2 3 4 5 6 7 8 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 51 до 60 от общо 79

Тема: турбинен трикоптер

  1. #51
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Пацо, благодаря за предложението, но 3000мач ми се струва твърде малко.
    Идеята на Матеев също я обмислям, по скоро може да отворя новата батерия която той ми прати- тя е 6 клетки 5800мач 25-35С и да я разформировам.
    Неделчо Брънчев

  2. #52
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Изпратих ти 3 батерии 2200mAh 4S. Ще се наложи да ги свържеш в паралел, но преди това се убеди, че напрежението им е абсолютно еднакво, иначе ще направиш пожар в къщи от огромните изравнителни токове. Другия вариант е всяка една батерия да си захранва собствен мотор.
    Росимир Матеев

  3. #53
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Идеално, можеш ли да ми кажеш още характеристики на батериите- колко С са и в какво "здраве" са?
    Нямам търпение на литна тази машина. Дано всико мине нормално.
    Неделчо Брънчев

  4. #54
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Момчета незнам точно какво правите и как го смятате ама аз с една батерия 2800мач 30С вдигам чук и летя с него !!Без чука летя около 15-20 мин , с 6 клеткии 5800мач с новия трикоптер вдигнах 12кг и има още тяга

  5. #55
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Изпратих ти 3 батерии 2200mAh 4S. Ще се наложи да ги свържеш в паралел, но преди това се убеди, че напрежението им е абсолютно еднакво, иначе ще направиш пожар в къщи от огромните изравнителни токове. Другия вариант е всяка една батерия да си захранва собствен мотор.
    Еи хора това е опасно, ако една клетка има по различна крива на разреждане и БУМ е готово ,а при тези тоци това е почти сигурно ако батериите не са на еднакав брой цикли и от една партида, Дано да няма проблем!!

  6. #56
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    С малката разлика че ти ползваш витла, а аз турбини. При мен (според производителя) турбината на максимална мощност дава 1200гр тяга и дърпа около 35А на 4 клетки.
    Иначе ако съм с едно 200вата моторче и 10-11 инча перка пак ще имам тия 1200гр тяга, но ще дърпа 20-тина ампера при 3клетки...
    Неделчо Брънчев

  7. #57
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    С малката разлика че ти ползваш витла, а аз турбини. При мен (според производителя) турбината на максимална мощност дава 1200гр тяга и дърпа около 35А на 4 клетки.
    Иначе ако съм с едно 200вата моторче и 10-11 инча перка пак ще имам тия 1200гр тяга, но ще дърпа 20-тина ампера при 3клетки...
    Тоест какъв е смисъла от турбините, ниско КПД ,лоша управляемост ,насоченост, преразход на енергия, вероятно прегряване на спидовете заради динамичното претоварване и най важното ниска статична тяга , но си е предизвикателство аз искрено се надявам да стане лесно и безболезнено!!

  8. #58
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Хехе, то точно това си е предизвикателството. А и звука е много готин...
    Няма търпение да пристигнат батериите, Много ще се накефя ако литне както трикоптерите на клиповете.
    Неделчо Брънчев

  9. #59
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Изпратих ти 3 батерии 2200mAh 4S. Ще се наложи да ги свържеш в паралел, но преди това се убеди, че напрежението им е абсолютно еднакво, иначе ще направиш пожар в къщи от огромните изравнителни токове. Другия вариант е всяка една батерия да си захранва собствен мотор.
    Трите батерии са чисто нови и дори никога не са зареждани. С-то не си го спомням, но май беше по-голямо от нормалното. Лошото обаче е, че май трите не бяха еднакви. Ще се наложи да работят самостоятелно - всяка да си захранва собствен мотор. Не ги обединявай !!! И не им режи куплунзите - нека да си останат жълтите. Ще ги включваш една по една, като първо ще включваш тази, която захранва и приемника. Изключването в обратния ред.

    Неделчо е прав - най-впечатляващото в този трикоптер ще е звука. Ще е невероятно шоу да се чуе как вият три турбини едновременно и звука им се променя при клатене на трикоптера. Второто предизвикателство е да се види как се справя стабилизиращата система KDS Flymentor. Ако прави това, което го пише в мануала, то тогава този трикоптер би трябвало да е невероятно стабилен и освен това когато е на 2-3 метра от земята, би трябвало да стои закован в една точка както по височина, така и по хоризонтала. Дори и вятъра би трябвало да не може да го помръдва.

    Идеята да се направи трикоптер с турбини може много да се развие и това е само един първи експеримент. Ако е успешен, следващия експеримент ще е с вертикално излитане и кацане на голям самолет с тегло 2-3 килограма. Идеята е в крилете на самолета и отзад да се сложат сравнително малки турбини (спрямо самия самолет) и след това човек да може от задния си двор да го издигне на 10-15 метра и чак там да включи основните двигатели на самолета, които ще осигурят бърз хоризонтален полет. Кацането ще е наобратно - постепенно турбините на трикоптера ще вдигат обороти, което ще създаде някаква подемна сила, което от своя страна ще позволи на самолета силно да забави скоростта си. А след това в трикоптерен режим ще може да се приземи в задния двор, дори и двора да е с размери 5 на 5 метра. Основния проблем при този дизайн пак ще бъде теглото, но това ще го мислим в бъдеще.

    Ако експеримента е успешен, излитане и кацане на самолети ще може да се прави навсякъде, а не само по летищата и поляните.
    Росимир Матеев

  10. #60
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Добре тогава, всеки мотор ще се захранва от отделна батерия. Точно заради това, преходникът който бях направил може лесно да се махне. Дано този път тягата е достатъчна, че иначе ...

    Идеята за такъв самолет и на мен ми допада. Чесно казано и аз съм я обмислял, но нека завършим първо този проект. За сега имам и малко проблеми с цангата с която се захваща перката на една от турбините. Братята китайци нещо не могат да ги докарат тия осички. Ще трябва да си поиграя и малко с баланса на турбината...
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен