+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 191

Тема: Помощ за HK500

Threaded View

  1. #1
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Понеже все още съм доста начинаещ и ми се случва от време на време да перна опашните перки в земята което винаги води до изкривяване на вала и колкото и да е незначително това изкривяване причинява сериозни вибрации в опашката и просто трябва да се смени. Вече имам два такива които се опитвах да изправя и не успявам да го направя достатъчно добре.

    Питам дали има възможност и дали някой знае как и може да се изправят защото не са евтини и ще е хубаво да могат да се управят и да се ползват пак?
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  2. #2
    Автор Аватар на Slav_s
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    120

    И на мен ще ми е интересно ако някои знае начин за изправянето им. До сега не ми се е случвало от допир на перки в земята да изкрива вала но пък съм чупил нчколко пъти опашката :) Впечатление ми е правило че и валовете на Tarot не са 100% прави . Явно има някаква минимални допостими изкривявания който не се отразяват на полета . Иначе съм изправял леко крив вал на ръка, но отнема доста време и нерви, иначе става идеално стига да е само крив не усукан .
    Слави Чорбанов
    София GSM: 0889 290 525

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    малко видео

    Здравейте ! Това е начина : http://www.youtube.com/watch?v=5sRIW...eature=related

    за домашни условия , някаква системка с три или повече лагерчета , подпрени стабилно , защото силите може да достигнат 200 + кг (нямам идея колко точно , но доста ) :)
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Аз съм прекалено смотан (и мързелив) да си направя такава машина. Но ако някой се хване може добри пари да изкара щото се кривят кви ли не валове по хелито. А може би и при количките и другите RC модели.
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  5. #5
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Някой добър стругар би могъл да ти изправи опашните осички, но откровено казано не си заслужава.
    Имах големи проблеми с опашката на HK500. Проблемите смятам, че са следните:

    1. Лагери - при най-малки съмнения, смяна с нови
    2. Голямото ЗК не трябва да бие - опашката влиза в резонансни хармоници и се троши. Също вибрациите от биене на това колело пречат на жироскопа и опашното серво започва да си говори само.
    3. Опашните осите не трябва да имат никакво биене
    Димитър Пенев

  6. #6
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Имам една идея за опашните оси, но така и не ми остана време да си поиграя.

    Та идеята е следната:
    Нагряваш ролката, която е набита на оста и я избиваш.
    Вземаш избивач (използват ги в матриците за шприцове) - обезателно повърхностно кален или калибрирано желязо ф4mm. Нарязваш си осички с необходимата дължина. Набиваш ролката на осичката. Разпробиваш внимателно отвор перпендикулярно на оста през ролката в дъното на ремъчните канали.
    Набиваш щифт или нарязваш резба M2.
    Ако не ти се занимава да дупчиш дупки, лепиш оста и ролката с подходящия локтайт (смятам този, който се лепят лагери за добро решение)
    По-добра ос се съмнявам, че има от къде да си купиш.
    При следващ проблем с оста нагряваш, избиваш и лепиш или дупчиш.

    Въпросните избивачи, но 2mm се използват много успешно за валове с дължина от порядък на 200mm при FSR ECO (това са лодки). Там ги мъчим до към 40000 оборота.
    Димитър Пенев

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    От къде могат да се намерят такива избивачи. Трябват ми Ф3, Ф4 и Ф5.
    Някой има ли представа от каква стомана са направени?
    Неделчо Брънчев

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Quote Originally Posted by Penev View Post
    Някой добър стругар би могъл да ти изправи опашните осички, но откровено казано не си заслужава.
    Имах големи проблеми с опашката на HK500. Проблемите смятам, че са следните:

    1. Лагери - при най-малки съмнения, смяна с нови
    2. Голямото ЗК не трябва да бие - опашката влиза в резонансни хармоници и се троши. Също вибрациите от биене на това колело пречат на жироскопа и опашното серво започва да си говори само.
    3. Опашните осите не трябва да имат никакво биене
    Имах точно същите проблеми с оригиналната опашка на НК500. По ваш съвет я смених с пластмасова само че взех цял комплект оригинална на ALIGN. С нея вибрации няма почити никакви. Като се изкриви оста обаче дори и най-малко, вибрациите веднага стават чувствително повече. Лошото е че и лагерите почити веднага си заминават ако продължиш да караш с крива ос. Те поне не са скъпи.
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    статийка

    Добро утро ! http://knivesbg.com/index.php?option...d=36&Itemid=29 тук пише за разни стомани . Пенев е прав , това си е начина за справяне за проблема . Иначе аз бих си избрал Х65 ... е ако имам възможност да избирам , като от каталог
    Helmesi Agilery ¶ ¶

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен