+ Ново Мнение
Страница 4 от 20
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 191

Тема: Помощ за HK500

  1. #31
    Потребител Аватар на Lidkin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    88

    Quote Originally Posted by skymaster View Post
    Жироскопа не ми харесва на мен лично.
    Това хели ако ще се прави за учене и за 3Д мисля че по-добрия избор ще бъде един спартан.
    Той е 100долара но наистина опашката няма мърдане-седи като закована
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=10484
    Илко, как стигна до извода, че не става? Не се обиждаи, но не трябва да се съди по цената. За него има и много изписано по чуждите форуми и то само хубави неща. С това жиро съм карал Trex 600 и 500, също така Крум от Лесичери е оборудвал и неговото 500, а Крум не е на ниво висене . Жирото в конфигурация с хубава машинка и малко доработки се държи прекрасно за начални маневри, дори и от 3D-то . Относно доработките има тема за това, отнема 10-15 минутки. Да не се забравя и подложката, с която се закрапва жирото към модела, тя също е от значение. Мисля, че за сега започващ КОЛЕГА , това жиро е идеално, а за да усети разликата от скъпото и марковото ще му трябва бая време. Визирам само това жиро, защото е тествано и доказано, и за да не пиша глупости, ще направя клипче тези дни(при добро време) за да се види.
    Христо Христов - RC Hobby BG

  2. #32
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Може би колегата Илко се е подвел от предложението ми за кита в първия пост който е може би по-подходящ за 3D. Целта ми е да си направя хели което да е управлява сравнително лесно и да не е много трошливо защото все пак съм начинаещ. Не ми се свидят парите за хубави части но само когато това е оправдано.

    Ще помоля само да не започвате "война" на тема кое е по-добро. Просто предлагайте варианти пък аз сам ще си решавам или питам. Иначе съвсем ще се объркам.
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  3. #33
    Потребител Аватар на Lidkin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    88

    Quote Originally Posted by Kalpazan View Post
    Може би колегата Илко се е подвел от предложението ми за кита в първия пост който е може би по-подходящ за 3D. Целта ми е да си направя хели което да е управлява сравнително лесно и да не е много трошливо защото все пак съм начинаещ. Не ми се свидят парите за хубави части но само когато това е оправдано.

    Ще помоля само да не започвате "война" на тема кое е по-добро. Просто предлагайте варианти пък аз сам ще си решавам или питам. Иначе съвсем ще се объркам.
    Чак "война". Тук няма място за това, мисля, че този форум е за да си помагаме и да даваме съвети ("Питай патило а не старило"). Та относно чупливото хели , май няма такова, но за да се кара сравнително лесно трябва да се настрои прецизно , не е само до оборудване. Иначе се получава "аз немога да карам ама и модела ми не може да лети". Конфигурацията, която си избрал е добра и тествана с изключение на опашното серво, за което нямам представа как работи (може и да е добро) . Жироскопа НК401В+ Power HD 3688HB Digital Servo е пробван, като вече писах и работи чудесно.

    П.П Ще помагаме споко, нека само да ти пристигне хелито.
    Христо Христов - RC Hobby BG

  4. #34
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    В описанието на кита пише, че трябват две батерии?
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  5. #35
    Потребител Аватар на Lidkin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    88

    Quote Originally Posted by Kalpazan View Post
    В описанието на кита пише, че трябват две батерии?
    Това е батерията http://www.hobbycity.com/hobbycity/s...idProduct=9268 . Стават и други, но тази е добра, полет-висене 7-8мин.
    Христо Христов - RC Hobby BG

  6. #36
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Quote Originally Posted by Lidkin View Post
    Това е батерията http://www.hobbycity.com/hobbycity/s...idProduct=9268 . Стават и други, но тази е добра, полет-висене 7-8мин.
    Мерси, ама една или две трябват ?
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  7. #37
    Потребител Аватар на Lidkin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    88

    За полет ти трябва една, а иначе ще ти трябват поне две. По принцип производителя препоръчва да се кара с две последователно свързани батерии 2200mAh 3S, но това не удобен вариант. Зареждането им е много бавно или трябва да носиш по 2 или повече зарядни.
    Христо Христов - RC Hobby BG

  8. #38
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Да споделя, че заредиха MG930 и очаквам пратката да тръгне всеки момент...
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  9. #39
    Потребител
    Регистриран
    Jun 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    88

    2x3S може да се зареждат заедно като 6S батерия!
    Станислав Стоев
    088 59 60 61 7

  10. #40
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Quote Originally Posted by sstoev View Post
    2x3S може да се зареждат заедно като 6S батерия!
    *Благодаря за предложенията за зарядни но не разбрах каква е тази работа с липсващите адаптери. Трябва ли да се заръчват допълнително и какви ?
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен