+ Ново Мнение
Страница 3 от 20
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 13 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 191

Тема: Помощ за HK500

  1. #21
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Жироскопа не ми харесва на мен лично.
    Това хели ако ще се прави за учене и за 3Д мисля че по-добрия избор ще бъде един спартан.
    Той е 100долара но наистина опашката няма мърдане-седи като закована
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=10484
    Илко Щирков Варна

  2. #22
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    При ховеринг и при спортно каране препоръчания от мене жироскоп кове опашката без проблем. А 3D пилотирането поне за мене все още си остава една желана переспектива.

    Докато човек е начинаещ (а това може да продължи с години), няма смисъл да слага такива скъпи жироскопи. Причините за това са няколко:

    1. Много крашове и при някои от тях жироскопа може да бъде повреден (аз вече счупих един)

    2. От специалните екстри на скъпите жироскопи има нужда само при 3D пилотиране и то само при някои от най-екстремните фигури

    3. Ако начинаещия натруфи хеликоптера си с много скъпа електроника, чувството за страх от краш става огромно, и това пречи на напредъка. Познавам хора със супер натруфени хеликоптери, и в същото време не смеят да го вдигнат във въздуха, за да не го строшат. Та вие си преценете какво ви трябва - скъп паметник или евтино хели с някои недостатъци, но за сметка на това да не ви е жал да го строшите.

    Най-големия проблем при мене беше страха да не счупя модела. Отне ми една година, за да го преодолея. В момента вече не се престаравам кой-знае колко. За всеки един модел при правенето и комплектоването зная, че е предназначен основно за трошене. Такава една нагласа променя избора на компоненти към такива, които да са преди всичко евтини. Сервомашинки слагам малко по-скъпи (с метален редуктор), но това е защото труда по смяната на една машинка е много по-скъп от самата машинка.
    Росимир Матеев

  3. #23
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    И още един довод против скъпите жироскопи в 450 и 500 хеликоптерите - и в двата модела опашната глава е много скапана. Има много големи луфтове, достигащи до 1 милиметър. Струва ли си при това положение да слагаме скъп жироскоп? Все едно на една раздрънкана каруца да сложим бордови компютър.

    Просто трябва да приемем, че 450 и 500 моделите са само учебни модели, които рано или късно ще строшим, изхвърлим и забравим. Истината е в 600 и 700, но за да кара човек такъв модел, първо трябва да натрупа опит с по-малките модели. По-малките моели са и по-трудни за каране, но това също е положителна черта. Научиш ли се да караш 450 и 500, после 600 и 700 ще ти изглеждат като детска играчка.
    Росимир Матеев

  4. #24
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Заръчах следните неща:


    HK-500CMT 3D Electric Helicopter Kit
    Turnigy Typhoon 500H Heli Motor 1800kv
    Turnigy Brushless ESC 85A w/ 5A SBEC
    Hobby King 401B AVCS Digital Head Lock Gyro
    HK28012DMG Mi High Speed MG Servo 2.4kg
    Turnigy MG930 Digital Metal Gear Servo 3.6kg

    MG930 е на backorder и ще се чака ама няма как...
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  5. #25
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Препоръчайте някакво читаво зарядно за батерията ?
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  6. #26
    Потребител
    Регистриран
    Jun 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    88

    Евтино:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...idProduct=5548

    по-добро:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...idProduct=5606

    и двете са без адаптер:

    със захранване 220в
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...idProduct=6478


    и скъпо без адаптер:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...idProduct=9005
    Станислав Стоев
    088 59 60 61 7

  7. #27
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by Kalpazan View Post
    Заръчах следните неща:


    HK-500CMT 3D Electric Helicopter Kit
    Turnigy Typhoon 500H Heli Motor 1800kv
    Turnigy Brushless ESC 85A w/ 5A SBEC
    Hobby King 401B AVCS Digital Head Lock Gyro
    HK28012DMG Mi High Speed MG Servo 2.4kg
    Turnigy MG930 Digital Metal Gear Servo 3.6kg

    MG930 е на backorder и ще се чака ама няма как...
    Не трябваше в поръчката да слагаш артикули, които са Backorder. Сега заради тях целия колет ще се забави незнайно колко време. Трябваше да купиш само наличните неща, за да може като дойдат, да започнеш сглобяване. А за липсващите все щеше да се намери някаква алтернатива - например някой да ти даде назаем, а като дойде доставката да му ги върнеш.

    Когато се пазарува нещо в Backorder, то се слага в отделен колет, и после го изоставяш на произвола на съдбата. Ако пазаруваш две неща в Backorder, правиш два колета, защото не се знае дали едното няма да дойде по-рано и да забави другото. Имал съм колети в Backorder, които са висяли по 3-4 месеца, имал съм и такива, които са се бавели само по 2-3 дни.

    Когато нещо е изключително дефицитно, има смисъл да го купиш в backorder, защото понякога пристигат малки количества, които стигат само за удовлетворяване на чакащите поръчки и до свободна продажба така и не се стига. Такъв беше например случая с евтините приемници на Spectrum. Бях купил 10 броя в backorder и един ден гледам че колета ми е тръгнал, а в сайта въобще не се появиха количества за продан.
    Росимир Матеев

  8. #28
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Не трябваше в поръчката да слагаш артикули, които са Backorder. Сега заради тях целия колет ще се забави незнайно колко време. Трябваше да купиш само наличните неща, за да може като дойдат, да започнеш сглобяване. А за липсващите все щеше да се намери някаква алтернатива - например някой да ти даде назаем, а като дойде доставката да му ги върнеш.

    Когато се пазарува нещо в Backorder, то се слага в отделен колет, и после го изоставяш на произвола на съдбата. Ако пазаруваш две неща в Backorder, правиш два колета, защото не се знае дали едното няма да дойде по-рано и да забави другото. Имал съм колети в Backorder, които са висяли по 3-4 месеца, имал съм и такива, които са се бавели само по 2-3 дни.

    Когато нещо е изключително дефицитно, има смисъл да го купиш в backorder, защото понякога пристигат малки количества, които стигат само за удовлетворяване на чакащите поръчки и до свободна продажба така и не се стига. Такъв беше например случая с евтините приемници на Spectrum. Бях купил 10 броя в backorder и един ден гледам че колета ми е тръгнал, а в сайта въобще не се появиха количества за продан.
    Мерси за съветите. Рискувах да сложа сервото защото предполагам доста се харчи и съответно често зареждат и няма да се чака толкова много. По-лошото е че не знам къде съм гледал ама съм заръчал само 2 такива и сега много ме е яд....
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    38

    Позволете да не се съглася по отношение на жироскопите. От скромния ми опит (започнах с Telebee също с добри отзиви, а сега съм с GY401) остнах с впечатление, че по-скъпия жироскоп е по ефективен и доста повече помага дори и при висене, аз друго не мога.

    Относно зареждачката моето предложени е това:
    http://www.heliguy.com/Extras/LiPo-C...o-10s-Charger/

    Поздрави!

  10. #30
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by Kalpazan View Post
    Мерси за съветите. Рискувах да сложа сервото защото предполагам доста се харчи и съответно често зареждат и няма да се чака толкова много. По-лошото е че не знам къде съм гледал ама съм заръчал само 2 такива и сега много ме е яд....
    Ето ти налични серва. Вземи си докато не са свършили:
    http://rchobby.bg/product_info.php?c...roducts_id=388
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен