+ Ново Мнение
Страница 2 от 20
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 12 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 191

Тема: Помощ за HK500

  1. #11
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    При HK 500 китовете комплектацията е пълна. В кита пристига както ремъка, така и пиньона (при 450 китовете няма пиньон, с изключение на Pro версията). Така че не се безпокой. Купуваш само кита и оборудването, което ти написах.

    Още една забележка - HK 500 CMT пристига с едно много много грозно червено канопи. Да бяха искали, нямаше как да го направят по-грозно. Моята препоръка е да си купиш и едно хубаво канопи, а грозното да стои за скрита резерва.

    Колкото до опашните машинки и жироскопа - тези два компонента са най-важната част на всеки един хеликоптер. От друго можеш да икономисваш, но от жироскоп и опашно серво - не. Рано или късно на база на личния си опит ще стигнеш до същия извод. В опашката винаги се слагат най-добрия жироскоп и най-доброто серво. Аз ти дадох един компромисен вариант, който е подходящ за начинаещ. Нататък ти сам ще се убедиш (след като ти започнат проблемите), че в опашката трябва да се инвестира без жалене на средствата.
    Росимир Матеев

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    Jun 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    88

    Quote Originally Posted by Kalpazan View Post
    Също така не ми стана ясно ремъка с кита ли идва или се заръчва допълниелно?
    Ремъка идва с кита.
    Станислав Стоев
    088 59 60 61 7

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Quote Originally Posted by sstoev View Post
    Това е обявената стойност на фактурата, за пред митниците.
    Да, разбрах за какво е но мисълта ми е коя стойност да избера. Какво ще стане ако избера 10% ?
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    При HK 500 китовете комплектацията е пълна. В кита пристига както ремъка, така и пиньона (при 450 китовете няма пиньон, с изключение на Pro версията). Така че не се безпокой. Купуваш само кита и оборудването, което ти написах.

    Още една забележка - HK 500 CMT пристига с едно много много грозно червено канопи. Да бяха искали, нямаше как да го направят по-грозно. Моята препоръка е да си купиш и едно хубаво канопи, а грозното да стои за скрита резерва.

    Колкото до опашните машинки и жироскопа - тези два компонента са най-важната част на всеки един хеликоптер. От друго можеш да икономисваш, но от жироскоп и опашно серво - не. Рано или късно на база на личния си опит ще стигнеш до същия извод. В опашката винаги се слагат най-добрия жироскоп и най-доброто серво. Аз ти дадох един компромисен вариант, който е подходящ за начинаещ. Нататък ти сам ще се убедиш (след като ти започнат проблемите), че в опашката трябва да се инвестира без жалене на средствата.
    Третия транш който планирам ще бъде само резервни части и едно хубаво канопи ама това малко по-нататък... ;-)
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  5. #15
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    И като купуваш кита, заедно с него купи и следните консумативи:
    1. Главна ос на главата. След всеки краш се сменя, дори и на пръв поглед да изглежда права. Бъди обаче сигурен, че е крива. Проверява се, като я търкулнеш по гладка повърхност (маса, стъкло).
    2. Горна ос на главата (Fathering Shaft). Също се сменя в 90% от случаите.
    3. Опашна тръба - сменя се в 50% от крашовете. В другите 50% подлежи на изправяне.
    4. Едно пакетче щангички за главата и едно пакетче ябълки за главата.
    5. Осички за флайбара. Кривят се в 100% от крашовете, но се изправят на ръка и нова ос се слага само в 30% от случаите.

    Всички други детайли са инцидентни и в много от случаите могат да бъдат отремонтирани, без да купуваш нови.
    Росимир Матеев

  6. #16
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Аааааа, забравих лопатите. По принцип някакви щети в лопатите има буквално на всеки един краш, но трошене на лопата и необходимост от смяна има в един от 3 или 4 краша. Но това е ако си купиш хубави карбонови лопати. Ако сложиш стъклопласт, ще се трошат непрекъснато и освен това ще се изметнат (ще са криви при поглед по ръба) и още по-страшния ефект - ще изпаднеш в невъзможност да си настроиш тракинга. На празен ход ще го изчистваш, но под товар той пак ще се появява.

    Имам едни лопати, които вече издържат 4-ти краш. Поодялкани са малко тук и там, облени са в кръвта на около 1000 мухи и комара, но пак си остават в перфектно състояние и пак ще ги карам. Аз направих глупостта да си накупя един голям сноп лопати (в август), но от тогава досега съм сменил един единствен комплект.
    Росимир Матеев

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Специални благодарности на всички които ми помагат със селекцията на частите и особено на г-н Матеев.

    Разбирам, че нямате търпение да ми харчите парите :-) но аз предпочитам стъпка по стъпка. Тъй като няма да мина само с една доставка ще поръчам резервните части най-накрая.

    Много ми харесва този спийд контролер с радиатора. Мисля да изчакам отзивите за него и тогава да реша кой да взема. Днес ще поръчам кита и някои други части да уплътня лимита в теглото :-)

    Забравих да спомена, че вече съм заръчал и очаквам да пристигне FlySky TH9x 2.4Ghz 8CH Transmitter w/FS-R8B Receiver RC. Надявам се да не съм се издънил много.
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  8. #18
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Тази сутрин в Hobby King се появи една нова сервомашинка, която по параметри има шанса в бъдеще да стане най-масовото опашно серво за 450 и 500 хеликоптери:

    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=14827

    Сервомашинката е с Coreless мотор (много бърз поради малката маса на ротора), редуктор от титаниеви сплави (много здрав) и вместо потенциометър се използва магнитен датчик (много точен и практически вечен).

    Най-хубавата черта обаче е цената - само 26.84$. Това е мечта цена предвид многото екстри, наблъскани в тази машинка.

    Побързах да купя 2 броя за експерименти, защото съм почти сигурен, че до довечера количествата ще са изчерпани. Такива хубави артикули не се задържат дълго.
    Росимир Матеев

  9. #19
    Потребител
    Регистриран
    Jun 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    88

    Аз също съм си поръчал този контролер

    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=10331

    и вече пътува!
    Станислав Стоев
    088 59 60 61 7

  10. #20
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Лошото е, че вече сме декември, и каквото купуваме сега, ще дойде в края на Януари. Първо се задръстват Хонгконгските пощи, заради огромния брой коледни и новогодишни колети към останалия свят, а после идва Китайската Нова Година, която трае поне 2 седмици.

    Справка от Википедия:

    Китайската Нова година (на китайски 春节, Чун Дзие) е най-дългият и най-важният празник в китайския календар. Новогодишните празненства традиционно започват на първия ден от месеца и продължават до петнадесетия, когато луната е най-ярка. Някой хора в Китай излизат за цели седмици в отпуска, за да се подготвят за пищните тържества по случай Чун Дзие.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен