+ Ново Мнение
Страница 18 от 20
ПърваПърва ... 8 14 15 16 17 18 19 20 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 171 до 180 от общо 191

Тема: Помощ за HK500

  1. #171
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Благодаря за поканата колега и на мен много ми се иска да дойда но истината е че в момента съм назад с парите и поне още една седмица до заплата ще е така. Като пристигнат новата опашка и перки за хелито ще направя всичко възможно да скокна до Габрово да дадете едно рамо с настройката. Или ако някой идва вече насам на море да се отбие за по бира и някой и друг полет
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  2. #172
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    е се ще се видим я балканджиите на море ще идат, я морските на балкан
    Николай

  3. #173
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    На сега ново пет. Отивам в ХК да заръчам опашки, перки и други такива и ми казва за тези дето ги няма в наличност, че не можело да заръчвам в BACKORDER. Това някакво лично отношение към мен ли е или и при вас е така ?
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  4. #174
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    10

    не се тревожи ,
    това е само за определени стоки и не е само при теб.
    Трябва да изчакаш наличности и тогава да поръчаш
    Иван Банков

  5. #175
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Да си гледат работата. Докато заредят едното ще свърши другото. Не ми се разправя с 10 пратки от по един артикул. Заръчах си нещата от Heliguy при това оригинални. Вече пътуват насам...
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  6. #176
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Понеже все още съм доста начинаещ и ми се случва от време на време да перна опашните перки в земята което винаги води до изкривяване на вала и колкото и да е незначително това изкривяване причинява сериозни вибрации в опашката и просто трябва да се смени. Вече имам два такива които се опитвах да изправя и не успявам да го направя достатъчно добре.

    Питам дали има възможност и дали някой знае как и може да се изправят защото не са евтини и ще е хубаво да могат да се управят и да се ползват пак?
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  7. #177
    Автор Аватар на Slav_s
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    120

    И на мен ще ми е интересно ако някои знае начин за изправянето им. До сега не ми се е случвало от допир на перки в земята да изкрива вала но пък съм чупил нчколко пъти опашката :) Впечатление ми е правило че и валовете на Tarot не са 100% прави . Явно има някаква минимални допостими изкривявания който не се отразяват на полета . Иначе съм изправял леко крив вал на ръка, но отнема доста време и нерви, иначе става идеално стига да е само крив не усукан .
    Слави Чорбанов
    София GSM: 0889 290 525

  8. #178
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    малко видео

    Здравейте ! Това е начина : http://www.youtube.com/watch?v=5sRIW...eature=related

    за домашни условия , някаква системка с три или повече лагерчета , подпрени стабилно , защото силите може да достигнат 200 + кг (нямам идея колко точно , но доста ) :)
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  9. #179
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Аз съм прекалено смотан (и мързелив) да си направя такава машина. Но ако някой се хване може добри пари да изкара щото се кривят кви ли не валове по хелито. А може би и при количките и другите RC модели.
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  10. #180
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Някой добър стругар би могъл да ти изправи опашните осички, но откровено казано не си заслужава.
    Имах големи проблеми с опашката на HK500. Проблемите смятам, че са следните:

    1. Лагери - при най-малки съмнения, смяна с нови
    2. Голямото ЗК не трябва да бие - опашката влиза в резонансни хармоници и се троши. Също вибрациите от биене на това колело пречат на жироскопа и опашното серво започва да си говори само.
    3. Опашните осите не трябва да имат никакво биене
    Димитър Пенев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен