+ Ново Мнение
Страница 13 от 20
ПърваПърва ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 121 до 130 от общо 191

Тема: Помощ за HK500

  1. #121
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    Quote Originally Posted by Kalpazan View Post
    Днес гледах жироскопа - HK401B. Куплунга в който се включва опашното серво е ясен. Обаче от другата страна са два куплунга като за единия е ясно, че се включва в rudder канала на приемника. Къде се включва другия обаче? Пише, че трябва да е в някакъв sensitivity канал ?
    на руд. тройния на геар. единичния
    Николай

  2. #122
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    С този другия куплунг дистанционно от апаратурата се регулира чувствителността на жироскопа. В зависимост от това колко канала има приемника, ти можеш да избереш между 2 различни варианта:

    1. AUX-2 както е по стандарт, но за тази цел приемника ти трябва да е поне 7-канален. При апаратурите на JR и Spectrum AUX-2 е специален канал, предназначен за управление на жироскопи. По този канал може да се настройват различни видове чувствителност в 4-те различни Flight Mode (Normal, Flight Mode 1, Flight Mode 2, Throtle Hold)

    2. Ако приемника ти е само с 6 канала, тогава единственото възможно решение е да го свържеш в Gear. Тoва е по-лошото решение, но няма как. Когато е свързан в Gear, чувствителността в двете положения на ключето се настройва посредством менюто Servo Range.
    Росимир Матеев

  3. #123
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Колеги, като включа апаратурата и започна да мърдам стиковете от сервотата почва да се чува едно църкане което не спира дори като пусна стиковете. Или спира ама след известно време. Това нормално ли е ? Всички сервота са цифрови ако има значение. Сервотата иначе се движат нормално, няма проблем.
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  4. #124
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    Добра вечер на всички ! Предварително се извинявам за въпросите ми в темата на колегата , но смятам ,че имаме сходни проблеми . Това ми е първото хели което си сглобявам сам (а и първия пост в този форум ) и следвайки съветите на всички Вас , които помагате на начинаещите да се ориентират , стигнах до проблема с настройването на жирото . Кита го сглобих миналата седмица , апаратурата и жирото са като на колегата , но е ХК 450 , за рудер машинка съм сложил Corona MD922 , останалите сервота също са дигитални (DS-939G) . Към колегата Калпазан , моите машинки също жужаха , но след нивелирането на смесителя и настройване на стъпката , млъкнаха . Остана само опашното серво ... жужи (имам 4 еднакви , пробвах ги всичките ) което ме навежда на мисълта , че не правя някоя настройка коректно . Механичните настройки на опашката съм спазил до 0,1 мм http://modelist.bg/images/smilies/11_Geek.png , това което не мога да разбера и се надявам някой да помогне : Защо като променям UPRATE няма никаква реакция ?! , разбирам , че настройките са строго индивидуални , но тази настройка ми се изплъзва .... на проби , без главни лопати , да работи си жироскопа , държи си опашката , но имам някакво съмнение , което е породено и от това жужене на опашното серво .Предварително благодаря за всяко мнение

    ПС : Изчел съм внимателно темите за статичното електричество , всички метални детайли са замасени към (-) ,включително и главната ос .
    Последна редакция от sides; 11.02.2011 на 00:53.
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  5. #125
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Жуженето на опашното серво се предизвиква от жироскопа. Това е нормално. Той постоянно подава някакви микрокорекции защото лови някакви микровибрации.

    Пробвайте да го свържете директно на канал на приемника, и жуженето трябва да спре.

    Между другото днес имах една случка, която според мене е изключително важна и искам да я споделя:

    С колегата Явор Йотов изпробвахме една нова стабилизираща система SK720. Не е важна системата, а нейния светодиод, който след кацане на хелито стои зелен, ако всичко е било наред, и мига в червено, ако е имало вибрации по време на полета. Та по време на експериментите след кацане червения диод непрекъснато ни мигаше. Системата беше залепена към хелито по стандартния начин, който винаги го правя за всички жироскопи по всички мои хеликоптери - с два слоя лепенки от Hobby King с обща дебелина около 5-6 мм. И диода за вибрации непрекъснато мигаше червено, въпреки че видими вибрации не се констатираха.

    Та Явор Йотов извади едни лепенки, които бил си ги купувал от Щатите. Зелени са на цвят и са направени от силикон. Специално са обявени като антивибрационни. Дебели са около 5-6 мм. Сложихме една такава лепенка под жирото и ВСИЧКО ЗАСПА. Диода вече стои зелен, а хелито видимо подобри работата си. Лепенката има много странно поведение. В посока нагоре-надолу (залепяне-отлепяне) е сравнително твърда и жирото почти не помръдва. В странична посока обаче лепенката е много еластична и едва ли не спокойно и леко местя жирото с по няколко милиметра. Наистина странно, но е факт, че с такава силиконова лепенка ситуацията коренно се подобри.

    Та в момента си търся такива лепенки и мисля да ги насменя по всички хелита, които имам.
    Росимир Матеев

  6. #126
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ето снимки от антивибрационните лепенки:
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	DSCN2118.jpg‎
Views:	507
Size:	107.6 KB
ID:	2520   Click image for larger version

Name:	DSCN2119.jpg‎
Views:	514
Size:	97.3 KB
ID:	2521   Click image for larger version

Name:	DSCN2120.jpg‎
Views:	516
Size:	119.0 KB
ID:	2522  
    Росимир Матеев

  7. #127
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    А ето и линкове на електронни магазини, които намерих в интернет:

    http://www.amainhobbies.com/product_...ng-Gel-1-Sheet

    http://www.rcplanet.com/Kyosho_Absor...22233_a15a92eb

    http://www.canyonhobbies.com/Product...22233_d15a43e7

    Опитах да направя покупка от RcPlanet, но нещо се получи. Визарда ме изхвърля, когато достигна до Shipping Method.
    Росимир Матеев

  8. #128
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Аз още не съм вързал жироскопа и опашното серво е закачено директно на приемника. Всички сервота жужат при мен което ме навежда на мисълта че са необходими някакви настройки в предавателя. Ще пробвам тези които казва колегата sides да видя дали ще се управи.
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  9. #129
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    Благодаря за отговора и линковете Искам да споделя нещо , за което се досетих от подробното описание на г-н Матеев а именно "антивибрационно , зелено , силикон " , преди време си бях закупил стелки за обувки с подобно обяснение на опаковката ... веднага разрязах едната и излезе подложка , която напълно отговаря на описаните физически свойства . Вече е сложена под жирото ( дори е лепкаво като тиксо ) , за съжаление нямам опита , нито подходяща техника да установя качествата и , както например е направил сравнението г-н Матеев , но засега смятам да си остане така Въпросната лента е с дебелина три мм , но спокойно може да се сложи на два пласта . Споделям това , защото лично на мен не ми се чака 20-30 дена , тези стелки се продават , мисля почти навсякъде за по 5-6 лв ( за последното не съм убеден ) Поздрави !
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  10. #130
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    Жужат си няма как.
    Нормално е.Колкото и минимален натиск да има върху рогчетата машинката го конпенсира за да се позиционира правилно.
    Николай

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен