+ Ново Мнение
Страница 9 от 10
ПърваПърва ... 5 6 7 8 9 10 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 81 до 90 от общо 96

Тема: TT EB4

  1. #81
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Абе да е сдало багажа чак пък толкова, не е, но просто си всех нов модел а този вече се продава. Цената на шасито с гуми и купе и серво както и малко резервни части е около 240лв.
    Ако имаш интерс ми пиши. Иначе моделчето е добро.
    Неделчо Брънчев

  2. #82
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    51

    ...

    От няколко дни това бъги е с нов собственик - по стечение на обстоятелствата това съм аз.

    Бъгито бе разглобено на части до последния винт. Всеки елемент бе почистен и измит. След това отново сглобено. Диференциалите бяха изчистени от старата смазка и напълнени с нова грес. Централния беше блокиран с някакво лепило, с което видях доста зор докато го махна. Задния диференциал е с пиньон и корона с криволинейни зъби. Амортисьорите ги напълних със силиконово масло JETS с вискозен индекс 250. Малко се втвърди окачването, понеже са много малки отворчетата на буталото и може би трябваше по-рядко масло,но вече го бях купил. Понеже старите маншони се бяха скъсали ги оставих без маншони, за да ги следя дали изпускат.
    След това дойде ред и на гумите. На едната вложката се беше скъсала и един сегмент от гумата беше без вложка. Четирите гуми бяха разлепени, вложките подменени и отново залепени.
    Всички лагери са сменени с нови с метална капсуловка. Предишните бяха с гумено-метална.
    Винтовете ..... това са винтове с клас на якост 12.9 маркиран върху тях и са наистина 12.9.
    Въпреки, че бяха малко ръждясали не ги смених с нови.
    Не смятах чак толкова да се задълбочавам, но като видях как е направено не можах да се въздържа. Това бъги ми отвори очите за това какви трябва да бъдат нещата. Толкова се заиграх, че забравих да благодаря на Неделчо ( de_kata) за коректната сделка, която направих ме.
    Сложих му 100А спийд и 3200KV мотор - KD36-50-11S 3200kv.
    С полимерна батерия на две клетки върви неочаквано добре. Може би на три ще е истината, но засега нямам такава. Мотора и спийда не дадоха признаци за загряване - за 25 min разхождане напред назад. Толкова издържа батерията.
    Това бъги е подлагано на такова екстремно натоварване, че ми беше много интересно какво и колко се е износило по трансмисията. За мое учудване - съвсем малко щифтовете на полуоските. По зъбните колела почти не се забелязва признаци на употреба.
    Диференциалите така са барнати, че звука от бъгито е - фиууууууууууууу, за разлика от фуражомелката Blast. Но все пак са и различен клас модели. Задния с криволинейните зъби е съвсем малко шумен, но още не се е сработил.
    Снимки след първата проба.






    Дето се казва сагата продължава...
    Боян Миланов, гр. София,
    S10 BLAST TC

  3. #83
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Защо си махнал стоперите които сложих на кутиите на дифовете?. През две от дупките влизат ситни камъчета вътре.
    Иначе доста добре си сервизирал модела, надявам се да ти харесва.
    Неделчо Брънчев

  4. #84
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Виждам че в другият форум си питал за централният дифф.
    Да може да се блокира частично, това става като го напълнеш с много гъсто масло, например с това което ти дадох - "jets 60 000",
    Иначе ролята на централният дифф се проявява примерно при скокове- когато моделчето се приземи първо на предни гуми, тогава натоварването на предният дифф няма да е толкова голямо (защото задните ще започнат да се въртят по бързо) Надавам се ме разбра какво искам да ти кажа.

    Също така, наличието на централен дифф, подобрява поведението на модела в завой.
    До някъде недостатък е, че ако караш на твърда настилка- примерно асфалт и си с много мощен мотор, при рязко подаване на газ предните гуми започват да се въртят като луди и се износват страшно бързо.
    Неделчо Брънчев

  5. #85
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    51

    ...

    Забравих ги, сега ги слагам. Мерси много.
    Боян Миланов, гр. София,
    S10 BLAST TC

  6. #86
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Ако искаш да направиш още малко подобрения, можеш да смениш сервото на завиването с ето такова
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dproduct=12451

    Разлика спрямо стандартното серво е умопомрачаваща...
    Неделчо Брънчев

  7. #87
    Наблюдател Аватар на митко
    Регистриран
    Jan 2011
    Живее в
    софия
    Мнения
    7

    клипче

    Здравей може ли да пуснеш клипче на еб 4 с този мотор че сериозно се замислям и аз да направя конвърт на моето еб 4. Искам да те питам също този мотор който си сложил като го намеря в хобикинг на снимката има 3 мотора S L XL като има разлика в дължината как да му кажа коймотор да ми прати.
    Димитър Дончев 13 години

  8. #88
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Според мен розовите моторчета в ХК не са от най-добрите- вървят доста, но пък греят невероятно много
    Препоръчвам ти да ползваш "черно моторче" от новите серии, ако ще караш на 6 клетки ти трябва нещо под 2200кв. а ако ще караш на 4 клетки, то тогава оборотите на волт трябва да са ти в диапазона 2200-3000кв.
    Моторчето което ти е нужно трябва да е с диаметър 36-42мм и дължина 60-74мм.

    Ако имаш въпроси - питай. Мога да ти помогна и с направата на моторамата и държача на батерията .
    Неделчо Брънчев

  9. #89
    Наблюдател Аватар на митко
    Регистриран
    Jan 2011
    Живее в
    софия
    Мнения
    7

    здрасти

    Ами аз още не съм го решил (не съм събрал парите) Намери не в скайпа dimitr.donchev
    Димитър Дончев 13 години

  10. #90
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    51

    4S
    http://www.youtube.com/watch?v=tkMJp...embedded#at=11

    2S
    http://www.youtube.com/watch?v=hG9NjfTVQAY
    http://www.youtube.com/watch?v=u3kq-mwlr9M
    http://www.youtube.com/watch?v=K4uW-AfcmnA

    KD36-50-11S + 100A контролер HK

    С този мотор и контролер върви задоволително, но само на асфалт.

    Истината е това:
    XERUN-4274
    XERUN-150A-SD Brushless ESC
    или с подобни характеристики 150А контролер, 2000KV мотор с размери каквито ти каза de_kata D42 L74
    http://www.hobbywing.com/english/Art...?ArticleID=459
    на 4 клетки на OffRoad с пред. число 11,7 мотора не загрява над 50градуса, а спийда още по-малко.
    На пистата в Банкя на пълна газ с 4S прави скок над 5метра.....
    / http://modelistika.com/showthread.php?t=20593 /
    Боян Миланов, гр. София,
    S10 BLAST TC

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен