И при мене се получи нещо такова днес, просто имах много емоции и не ми беше до това да го опиша одеве по нормално си време, а чак сега като взех да осмислям с подробности какво стана.Значи батерията е от три клетки по 3000мА всяка, не пипани от есента значи поне три-четири, може и пет месеца, също на няколко цикъла, купвана е батерията през лятото някъде. Свалям я от един модел който не е летял и я качвам на друг с телеметрия, като я меря с волтметъра показва 12,4V и си викам добре е няма грижи, ще бръмча 1 час поне. Телеметрията ми показва напрежението на трито клетки по отделно за всяка, а консумацията общо щото датчика за тока ми е един. По едно време гледам едната клетка от 3,8V под товар от 2,5А някъде на целия пакет паднала на 3,2V и държи така ниско напрежението си, чак се изпотих а ми беше студено ужким. Другите две клетки държат стабилни 3,8 до 3,9V под товар, и стабилни 4,2V без товар. Та еи така значи от седене, или щото и е дошло времето една клетка от трито в тази батерия е сдала багажа. Ще направя няколко цикъла на тази батерия и ако не се оправи проклетата клетка ще трябва да деля батерията и да си имам още една батерия със две клетки. Може и при тебе да е заминала само едната клетка и от там да пада общото напрежение... Миналата година имах една такава батерия, тази година още в началото май ще имам и втора такава.