Не знаех, че при въвеждане на гаранцията се показва датата на производство. Иначе и аз щях да си въвеждам батериите.

Досега винаги съм си мислел, че покупката на LiPo батерия е известна доза късмет. Всеки знае, че на LiPo-то срока на годност, си тече независимо дали го караш или не. На две години батериите вече са немощни старци, а на три са за изхвърляне. И никой не знае една батерия колко е стояла по складове и магазини. Редно беше да има върху нея щампована датата на производство или срока на годност, но производителите и търговците нямат изгода от това. Същото е и при NiMH батериите - случвало ми се е да купя чисто нова, а тя вече да е унищожена (да се е саморазредила почти до нула волта).

Изглежда ще трябва да се промени стратегията при закупуване на батерии - да се закупува само такава батерия, която е в Backorder. Това гарантира, че няма стари наличности и ще получите нова батерия. Но така се решава проблема с Hobby King. Ами ако и новата партида се окаже, че е отлежавала 1 година в складовете на завода-производител?