Накефи ме втория линк с PDF файла. Не се накефих толкова на устройството, колкото на това колко добре е документирано. Manual-а му е буквално съвършен. Иначе ми е писнало да получавам в колетите някакви голи платки в найлонови кесийки и нищо повече и после да хвърлям боб преди 1 месец какво съм купувал, откъде, за какво служи и т.н.

Много често можете да видите някакво интересно устройство на някой сайт и да го купите. На сайта почти нищо не пише, но вие се надявате заедно с устройството да дойде някаква инструкция. Да, ама не. Идва някаква гола платка в кесийка и нищо повече. Писнало ми е от такива безотговорни търговци или производители. Моментално ги слагам в черния си списък и повече не стъпвам на сайта им. Губил съм по цяла събота и неделя да правя разследвания по снимка. Например този предавател на каква честота е, какво е разположението на перата на куплунга и т.н. Антените също - на каква честота са и колко децибела им е усилването. Особенно за 2.4 GHz - ами те визуално са напълно еднакви с 5.8 GHz.

Как може да купуваш някакво сложно високотехнологично изделия и да няма грам информация на сайта или в кесийката с устройството. Та това е подигравка с потребителите. При 80% от стоките на Hobby King този проблем го има. Имам една кутийка с няколко камери, които са дошли покрай предавателите, и започвам да гадая дали са 420 или 520 TV линии, дали са PAL или NTSC, дали се захранват с 5 или 12V и т.н и т.н. Имам няколко приемника покрай тези предаватели, които на външен вид са като две капки вода. Да, ама някои от тях са за 2.4 GHz, а други за 1.3 или 1.2 ГХЗ или 900 MHZ. Антените им съшо - абсолютен хаос. Ще кажете че могат да бъдат разпознати по дължинана. Да, ама не. Има дълги антени на 2.4 GHz и къси на 900 или 433 MHz. Да не говорим за поне 10 междинни дължини. Нямате никакъв шанс да разберете коя за каква честота е и колко децибела е усилването.